Archiwum 200927 grudnia

Wracamy po świętach z garścią nowych informacji. Po pierwsze otrzymaliśmy od Sztabu Głównego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy materiały promocyjne tj. plakaty oraz puszki do zbierania pieniędzy. Poniżej zamieszam, zdjęcia na dowód tego, że leży to już bezpieczne i zabezpieczone w Gminnym Ośrodku Kultury.

GOK od jutra otwarty jest w normalnych godzinach.


22 grudnia

Poniżej można znaleźć kartę świąteczną od Dyrkecji GOK oraz pracowników. Ja również dołączam się do tych życzeń i mam nadzieję, że wszyscy użytkownicy czytający tą stronę, spędzą te radosne święta Bożego Narodzenia w rodzinnym gronie.
18 grudnia

Tak jak obiecałem zostało przygotowane nowe logo strony.

Przy współpracy z Martą Lisińską - stażystką Gminnego Ośrodka Kultury, przygotowujemy wersję multimedialną Kronik GOK. Pierwsze efekty można znaleźć w nowym dziale - Kroniki.


16 grudnia

Została przygotowana zimowa szata strony. Pozostała jeszcze zmiana loga - zostanie ono zmienione gdy spadnie śnieg i będą dobre warunki do zrobienia paru nowych zimowych zdjęć, czyli pewnie niedługo.


15 grudnia

Tak jak obiecaliśmy zamieszczamy film z otrzymania tytułu Gmina FairPlay dla naszej gminy. Film można znaleźć w Galerii Filmów.


14 grudnia

W najbliższych dniach do strony zostanie dodane sporo nowych informacji oraz nowy film. Zapraszam więc do śledzenia najnowszych wpisów oraz odwiedzania strony internetowej GOK. Na dzień dzisiejszy została dodana wyświetlana data oraz ostatnia data aktualizacji w górnym rogu strony głównej.

Edit:

Zgodnie z powyższą obietnicą zamieszczamy pierwsze materiały oraz informacje.

Do galerii artykułów zostały dodane trzy nowe artykuły:

- dwa odnośnie Jubileuszu 25-lecia istnienia zespołu Książkowianka
- jeden odnośnie przyznania naszej gminie tytułu Gminy Fair Play.

Poniżej zamieszczam wzór dyplomu jaki otrzymały członkinie zespołu Książkowianka z okazji jubileuszu oraz dyplom Gminy Fair Play, który został przyznany w naszym okręgu tylko gminom Książki, Wąbrzeźno oraz Jabłonowo Pomorskie.


9 grudnia

Do galerii artykułów został dodany nowy artykuł z Gazety Pomorskiej odnośnie obchodów 25lecia zespołu Książkowianka.

Edit:

Bardzo przepraszamy osoby, które nie mogły zobaczyć nowych artykułów w galerii artykułów oraz zdjęć z obchodów 25 lecia zespołu Książkowianka z cmentarza. Spowodowane było to złym adresowaniem galerii. Błąd został już naprawiony.

Mamy kolejne jeszcze ciepłe informację odnośnie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pierwsza to taka, że część oficjalna WOŚP odbędzie się nie tak jak zawsze na sali GOK Książki tylko na Łączniku Szkoły Podstawowej w Książkach. Druga natomiast to taka, że zapraszamy wszystkie utalentowane osoby z naszej Gminy, które chciałyby wystąpić na deskach Łącznika Szkoły Podstawowej w Książkach w trakcie WOŚP, do Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach aby zgłosić taką chęć. Zapraszamy szczególnie osoby zajmujące sie muzyką, tańcem, śpiewem oraz osoby, które chciałyby poprowadzić część oficjalną WOŚP oraz licytacje. Serdecznie zapraszamy.


8 grudnia

Mamy pierwsze informacje odnośnie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszam do zapoznania się z listem ze sztabu głównego WOŚP, który można znaleźć poniżej.


7 grudnia

Została dodana nowa galeria zdjęć - z obchodów 25-lecia istnienia zespołu Książkowianka. Zapraszam go galerii zdjęć.

Edit:

Galeria zdjęć z obchodów 25 lecia istnienia zespołu Książkowianka została zaktualizowana o zdjęcia z wyjścia na cmentarz i uczczenia zmarłych członków zespołu, które było częścią obchodów.

Został dodany także artykuł odnośnie ww. obchodów.


3 grudnia

Dnia 05.12.2009r. o godz. 11.00 na sali w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się Jubileusz 25-lecia zespołu " Książkowianka".

Z powodu braku zainteresowania forum internetowe niestety zostało ono zamknięte.

Zostały dodane nowe informacje odnośnie projektu o dofinansowanie na remont GOK. Informacje te można znaleźć w dziale Projekty.


28 listopada


Ogłaszamy iż w dniu dzisiejszym oficjalnie otwieramy (choć na razie na próbę) forum internetowe Gminnego Ośrodka Kultury. W założeniu ma być to miejsce do wypowiadania się na różne tematy związane z działalnością GOK i nie tylko. Umieszczane bedą tam tez ankiety, ze względu na większe możliwości wypowiadania się w nich na forum - tymczasowo jednak dział ankiety zostanie podtrzymany ze względu na to, że nie wiadomo czy forum nie zostanie zamknięte za jakiś czas - tak naprawdę wszystko zależy od was i od waszej kultury wypowiadania się na nim. Link do forum można znaleźć w menu oraz tutaj. Serdecznie zapraszam do rejestracji i uczestniczenia w dyskusjach.


24 listopada

Ze względów praktycznych w tym tygodniu filmy jednak nie zostaną wyświetlone.

Zostały dodane nowe artykuły do galerii artykułów - odnoszące się do obchodów święta niepodległości.

Wpisy z października zostały przeniesione do archiwum.


23 listopada

Został dodany nowy film do działu galeria filmów. Film poświęcony jest Gminnemu Ośrodkowi w Książkach, jego pracownikom, działalności, organizowanym imprezom i innym. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

W tą sobotę zostaną w MiniKinie GOK wyświetlone dwa filmy. Jutro na stronie internetowej GOK zostaną umieszczone plakaty odnośnie tego wydarzenia.


15 listopada

Do działu Galeria filmów został dodany nowy film. Tym razem jest to półgodzinny film poświęcony naszej gminie. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia. Na razie została umieszczona tylko pierwsza część. Do wieczora pojawią się pozostałe dwie.


14 listopada

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią został dodany na naszą stronę internetową pierwszy film. Narazie jest to tylko film z tegorocznych uroczystości pod pomnikiem pomordowanych podczas II WŚ w Łopatkach, jednakże z czasem będziemy starali się uzupełniać naszą wideotekę. Na potrzeby umieszczania filmów został utworzony nowy dział Galeria filmów do którego serdecznie zapraszamy.

Ze względów formalnych, każdy z umieszczonych przez nas filmów musi być podzielony na części mające nie więcej niż 10 minut. Za utrudnienia przepraszamy.


13 listopada

Została zaktualizowana galeria zdjęc. Dodane zostały zdjęcia z akademii 11stego listopada. Do końca tygodnia zostaną także wrzucone filmy z uroczystości pod pomnikiem Pomordowanych podczas II WŚ w Łopatkach.


9 listopada


WÓJT GMINY
KSIĄŻKI


ZAPRASZA
11 listopada 2009 r.
około godziny 11:00 (Po mszy świętej)
na
UROCZYSTĄ AKADEMIĘ
z okazji

Narodowego Święta Niepodległości


W programie artystycznym wystąpią uczniowie szkoły podstawowej w Książkach

8 listopada

W dniu dzisiejszym zostały nakręcone materiały do filmu promującego m.in działalność naszego Gminnego Ośrodka Kultury. Fotorelacja znajduje się w dziale Galeria.


4 listopada

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowymi szczegółami odnośnie projektu o dofinansowanie związanego z remontem GOK. Szczegóły można znaleźć w dziale Projekty.


21 Października

Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia grupy cyrkowej "Fokus - Pokus". Poniżej można znaleźć plakat promujący tę grupę.
14 Października

Dział projekty został zaktualizowane o nowe dane odnośnie przetargu. Poprzedni przetarg został anulowany.


10 Października

Przypominamy o dzisiejszym seansie filmowym w MiniKinie GOK, na który zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych. Szczegóły poniżej w notce z 3ciego października.

Przepraszamy jednocześnie za kilkudniowe problemy z działaniem strony na niektórych przeglądarkach internetowych, były one związane z funkcjonowaniem serwera i niezależne od nas ale zostały już naprawione, jeśli byłyby znów jakieś problemy to proszę o zgłoszenie ich do administratora strony.

W przygotowaniu jest nowa, jesienna odsłona strony Gminnego Ośrodka Kultury, która powinna się pojawić do przyszłego tygodnia.


7 Października

Do działu "Klub pod dębami" zostały dodane nowe informacje, również odnośnie dni i godzin działania.


4 Października

Zostały dodane dwa nowe adresy do działu Linki. Tym razem są to adresy do stron Gazety Pomorskiej oraz tygodnika regionalnego CWA z których to czerpiemy artykuły do działu Artykuły do naszej strony internetowej.


3 Października

Zgodnie z zapowiedzią publikujemy plakat z filmami na przyszłą sobotę. Niestety nie mogliśmy wyświetlić fimu Epoka Lodowcowa 3 ale za to będzie pierwsza część tej serii. Drugim wyświetlonym filmem będzie druga część filmu Efekt Motyla na który zapraszamy młodzież oraz dorosłych. Poniżej można zobaczyć plakat, który już w poniedziałek powinien pojawić się w każdym sołectwie gminy Książki. Opisy filmów wraz z recenzjami można znaleźć tutaj:

- Epoka Lodowcowa

- Efekt Motyla 2Edit:

Wpisy z września zostały przeniesione do działu Archiwum


2 Października

Serdecznie zapraszamy na jutrzejszy film do MiniKina GOK w Książkach na godzinę 17:00. Szczegóły wraz z linkiem do opisu filmu w notce z 24 września. Przygotowany jest już również repertuar na przyszły tydzień, staramy sie w miarę możliwości spełniać wasze oczekiwania co do filmów. Szczegóły w jutrzejszej notce.

Przypominamy również, że w bieżącym miesiący wznawiają działalność wszystkie grupy działające przy GOK w Książkach, zapraszamy do zapisywania się do poszczególnych sekcji.


29 Września

Przypominamy o zapisach do zespołów. Chcemy także utworzyć sekcję tańca nowoczesnego, osoby chętne proszone są o zgłoszenie się do Gminnego Ośrodka Kultury.


25 Września

Został dodany nowy artykuł do działu "Artykuły". Serdecznie zapraszam do zapoznania się z nim, gdyż naprawdę warto.

Klub Seniora
oraz
Koło Gminne ZERiL w Książkach
zapraszają na

"ŚWIĘTO ZIEMNIAKA"

01.10.09 /Czwartek/ godzina 10:00

Różnorodne potrawy z ziemniaków będą przygotowywane przez uczestników spotkania. Dokładne informacje w Gminnym Ośrodku Kultury oraz Gminnej Bibliotece Publicznej w Książkach.

Wpłata - 10 zł od osoby do dnia 29.09.09 r.
/nakrycie stołowe własne/

24 Września

Strona przeszła dość sporą aktualizację. Jak co czwartek zostały dodane artykuły z gazety CWA ale tym razem to nie wszystko. Tak jak obiecaliśmy, został umieszczony harmonogram zajęć zespołów oraz kół zainteresowań, można go znaleźć w dziale "Harmonogram zajęć" oraz na kartach poszczególnych zespołów w menu w kategorii "Koła zainteresowań i zespoły". Wstępne zapisy do poszczególnych sekcji prowadzone są w GOK-u do 5-tego października, jednakże będzie można się zapisać do danej sekcji także w trakcie trwania roku szkolnego.

Dziękujemy wszystkim za udział w ankiecie, która została umieszczona już jakiś czas temu na łamach serwisu. Zgodnie z waszymi propozycjami wybraliśmy jeden z filmów, które zostały zaproponowane a mianowicie Efekt Motyla. Seans odbędzie się dnia 3 sierpnia o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy i jednocześnie prosimy o dalsze zgłaszanie propozycji do ankiety. Postaramy się także aby w najbliższym czasie wyświetlić drugą część tego filmu a być może i trzecią jeśli tylko ukaże się wersja na DVD.

Mamy nadzieję że nasza oferta zadowoli dużo osób, które chcą rozwijać własne zainteresowania. Jeżeli macie jakiekolwiek inne propozycje to zapraszamy do kontaktu z administratorem strony GOK lub Dyrektorem GOK.


23 Września

Zaktualizowano galerię dotyczącą wystawy wojennej oraz dodano kolejne szczegóły odnośnie przetargu na remont Gminnego Ośrodka Kultury.

Edit:

W przyszłym tygodniu zostanie wyświetlona pierwsza z propozycji jakie padły w internetowej ankiecie. Film jaki zostanie puszczony to Efekt Motyla. Szczegóły niedługo.


21 Września

Dodano nową galerię, tym razem z uroczystości rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, zorganizowanych w GOK Książki.

W dniu dzisiejszym o godzinie 10:00 odbędzie sie przetarg na remont GOK w Książkach.


19 Września

Dodano dwie nowe galerie - z wystawy w GOK oraz z uroczystości pod pomnikiem pomordowanych podczas II Wojny Światowej w Łopatkach.


18 Września

Dodano nowe artykuły do galerii artykułów z wczorajszej gazety CWA. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nimi.


16 Września

Odnośnie ankiety, prosimy o podawanie filmów, które wyszły już w wersji na DVD, gdyż przed wyświetleniem filmu musimy taki posiadać w wersji oryginalnej wydanej na DVD.

Szczegółowy plan godzin otwarcia wystawy można znaleźć w dziale harmonogram.


15 Września

Przypominamy o wystawie, która będzie dostępna od dnia jutrzejszego tj. 16.09.09 na sali w GOK Książki w godzinach otwarcia GOK. Wstęp na wystawę jest darmowy, więc tym bardziej warto ją zobaczyć nie tylko w ramach zajęć lekcyjnych z historii. Szczegóły w notce z 8 września.


14 Września

W dziale projekty została zamieszczona krótka informacja odnośnie remontów GOK.

Edit:

Zostały dodane szczegóły odnośnie przetargów na modernizację GOK, zainteresowanych zapraszam do działu projekty.


13 Września

Strona internetowa GOK rozrosła się o kolejny nowy dział a mianowicie dział "Ankiety". Zapraszamy do udziału w naszych ankietach gdyż pomoże nam określić to Państwa preferencje odnośnie niektórych zaplanowanych działań GOK. Dział oraz pierwszą przygotowaną przez nas ankietę można znaleźć w menu.

Edit:

Postaramy się także aby ankiety były dostępne w formie tradycyjnej, drukowanej w GOK w Książkach oraz Gminnej Bibliotece Publicznej.


12 Września

Do galerii zostały dodane zdjęcia z dzisiejszej pielgrzymki z Bobrowa do Rywałdu, która zatrzymała się w Gminnym Ośrodku Kultury na krótki odpoczynek.

Niedługo pojawią się pierwsze informacje odnośnie realizowanego przez GOK projektu mającego na celu remont Gminnego Ośrodka Kultury tzn. wymianę okien, drzwi, posadzki na sali oraz w byłej kawiarni, oświetlenia. Projekt jest dofinansowany ze środków Unijnych.

Edit:

Został zaktualizowany dział linki o nowy adres Urzędu Gminy w Książkach. Nowy adres to www.gminaksiazki.pl


10 Września

Do galerii artykułów zostały dodane artykuły z dzisiejszej gazety CWA odnoszące się do naszej gminy. Popołudniu zostaną dodane artykuły z Gazety Pomorskiej.

Edit:

Został dodany artykuł z Gazety Pomorskiej.


8 Września

W związku z obchodami 70 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Książkach zapraszają w dniach 16.09.09r. - 23.09.09r. na wystawy:

- "Polskie Siły Zbrojne na zachodzie" - świetlica wiejska w Łopatkach
- "Regionalne pamiątki z okresu II Wojny Światowej" - GOK w Książkach

Wystawy przygotowano przy współpracy z Muzeum Pomorskiego Okręgu Wojskowego i Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy , Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wąbrzeźnie oraz mieszkańców Gminy Książki

Dnia 20.09.09r. w GOK w Książkach o godzinie 16:00 odbędą się:

- koncert pt. "Opowiedz nam Ojczyzno Moja"
- prelekcja pt. "Polskie Siły Zbrojne na zachodzie" - prowadzona przez mgr. Annę Popielarczyk - Pałęgę, doktorantkę Instytutu Historii Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
- projekcja filmu pt. "Monte Casino"

GMINNY KOMITET OCHRONY PAMIĘCI WALK I MĘCZEŃSTWA, WÓJT GMINY KSIĄŻKI WRAZ Z KSIĘDZEM PROBOSZCZEM PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ W ŁOPATKACH ZAPRASZAJĄ NA MSZĘ ŚWIĘTĄ ODPRAWIONĄ POD POMNIKIEM OFIAR TOTALITARYZMU W ŁOPATKACH. MSZA ZOSTANIE ODPRAWIONA DNIA 19 WRZEŚNIA BR. O GODZINIE 11:00. MSZY ŚWIĘTEJ PRZEWODNICZY KS. PRAŁAT PŁK. JÓZEF KUBALEWSKI.


7 Września

Harmonogram zajęć w roku szkolnym zostanie umieszczony na stronie internetowej na początku października. Za utrudnienia przepraszamy.


6 Września

Mamy kolejny dowód na to, że jeśli ktoś chce sie rozwijać to dostaje takie szanse w Gminnym Ośrodku Kultury. Dwie z naszych wokalistek dostały propozycję śpiewania w zespole, jedna z nich właśnie przygotowuje się do występu w castingu do "Szansy na Sukces". Wniosek z tego taki, że warto uczestniczyć w zajęciach Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach.


5 Września

W galerii można znaleźć zdjęcia z tegorocznych Dożynek Gminnym. Dziękujemy wszystkim, którzy włożyli wkład w przygotowanie tej imprezy.


4 Września

Ponieważ strona główna zaczęła się rozrastać, zostało utworzone archiwum, w którym będzie można znaleźć starsze wpisy. Wyszukiwanie w archiwum można sobie ułatwić poprzez kliknięcie ctrl+f i wpisanie w pole, które się pojawi szukanego zdania, słowa związnego z poszukiwanym tematem.

Już dzisiaj pojawi sie na stronie szczegółowy plan Dożynek Gminnych. Przepraszamy za tak duże opóźnienie.

Chwilowo nie działa link do strony Urzędu Gminy w Książkach. Nie wynika to z przyczyn związanych z działeniem strony GOK.

Edit:

Program Dożynek Gminnych (5 września 2009)

13:40 - Zbiórka uczestników uroczystości dożynkowych przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Książkach

13:50 - Przemarsz korowodu dożynkowego do kościoła

14:00 - Dziękczynna msza święta w kościele p.w. Świętej Trójcy w Książkach

15:00 - Przemarsz korowodu dożynkowego na dziedziniec Gimnazjum w Książkach

    - wystąpienia organizatorów i zaproszonych gości

    - podsumowanie konkursu "Piękna Zagroda"

    - program artystyczny - występ zespołu "Old Stars", oraz zespołów działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach. Niestety nie wystąpi zespół celtycki "Lutnia".

    - podsumowanie konkursu na "Najatrakcyjniejsze stoisko promujące sołectwo" oraz "Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy"

19:00 - Zabawa dożynkowa


31 sierpnia

Dziękuję bardzo za zauważenie, że w galerii przestały działać linki do zdjęć. Błąd został naprawiony oraz zostały dodane nowe zdjęcia. Przepraszamy za utrudnienia.

Zapraszamy również na Dożynki Gminne. Szczegóły w notce z 20 sierpnia.


30 sierpnia

Do galerii zdjęć zostały dodane zdjęcia z drugiego aparatu z "Wiejskiego Festynu Dożynkowego" oraz z wczorajszego "Książkowskiego Dnia Kultury". Niedługo zostaną dodane również inne zdjęcia. Ujednolicone zostały także nazwy folderów ze zdjęciami w usłudze webowej z nazwami galerii w dziale Galerie zdjęć.

W konkursie na najlepszego dj-a nie został wyłoniony zwycięzca, gdyż każdy reprezentował podobny poziom umiejętności oraz puszczanej muzyki. Dj-e dostali skromne upominki oraz dyplomy za udział w konkursie. Podsumowanie "Ksiązkowskiego Dnia Kultury" oraz być może całych wakacji pojawi się już niedługo w serwisie internetowym w dziale artykuły.

Osoby uczestniczące w wakacyjncyh zajęciach Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach nie narzekały na nudę. Tym którzy byli zaangażowani w działalność GOK przez całe wakacje, podobnie jak robią to w roku szkolnym, serdecznie dziękujemy i życzymy udanego roku szkolnego, akademickiego oraz samych dobrych ocen.
29 sierpnia

Zostały dodane nowe artykuły do galerii webowej dotyczące wyjazdu młodzieży z Książek do Trok, wizytacji młodzieży z Trok w Książkach oraz dożynek w Książkach.

Serdecznie zapraszamy na dzisiejszy "Książkowski Dzień Kultury". Szczegóły mozna znaleźć poniżej we wpisie z dnia 23 sierpnia.


24 sierpnia

Gminna Rada Kobiet w Książkach organizuje wyjazd do Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Przysieku na festyn "Barwy Lata, Dary Jesieni", który odbędzie się dnia 12 września (sobota) b.r. Koszt wyjazdu 12 zł. od osoby. Zapisy do dnia 5 września w Gminnej Bibliotece Publicznej.


23 sierpnia

Z przykrością muszę zawiadomić, że zdjęcia z drugiego aparatu oraz artykuł podsumowujący Wiejski Festyn Dożynkowy pojawią się najwcześniej jutro pod wieczór. Przepraszamy za wprowadzenie w błąd w poprzedniej notce.

Przypominamy także o Książkowskim Dniu Kultury, który odbędzie się w przyszłym tygodniu w sobotę (29.08.09) w parku przy GOK w Książkach. Serdecznie zapraszamy głównie dzieci i ich rodziców a także młodzież. Postaramy się zapewnić wam dobrą zabawę przez całe popołudnie.

W programie między innymi:

- Karaoke
- Konkursy z nagrodami
- Zabawy dla dzieci na trampolinie oraz zamku
- Pokazy artystyczne młodzieży z Gminnego Ośrodka Kultury i nie tylko (przypominamy że utalentowane osoby z naszej Gminy mogą się zgłaszać do soboty w Gminnym Ośrodku Kultury, jeśli chciałyby się zaprezentować podczas tego dnia)
- Wspólne Grillowanie - ilość kiełbasek ograniczona ale jeśli ktoś będzie czuł potrzebę zjedzenia większej ilości zawsze może przynieść swoje, gdy skończą się już te sponsorowane.
- Impreza połączona z konkursem na najlepszego Dj-a Gminy.   

22 sierpnia

Zapraszamy na dzisiejsze dożynki wiejskie. Rozpoczęcie imprezy o godzinie 16:00. Relacja, zdjęcia oraz być może film zostaną umieszczone prawdopodobnie 23 sierpnia późnym wieczorem.Edit:

Zdjęcia z Wiejskiego Festynu Dożynkowego można znaleźć w galerii zdjęć. Serdecznie zapraszam. Jutro zostanie napisana relacja oraz zostaną wstawione być może zdjęcia z drugiego aparatu. Zdjęcia, które można znaleźc w galerii na dzień dzisiejszy wykonała Kasia Demska, której dziękujemy za poświęcenie czasu oraz zaangażowanie w życie Gminnego Ośrodka Kultury mimo tego iż nie pochodzi z Książek.


20 sierpnia

Do galerii zostały dodane zdjęcia ze spotkania rodzinnego w Bliznie gdzie dostarczylismy sprzęt do zabawy dla dzieci.

Poza tym zapraszamy jutro wszystkie dzieci i młodzież do parku przy GOK w Książkach na godzinę 15:00 na zabawę w nowo zakupionym dmuchanym zamku oraz również niedawno zakupionej trampolinie - zdjęcia zamku oraz trampoliny można zobaczyć w galerii która została dzisiaj dodana.

Pod tą notką za parę godzin pojawi się harmonogram Dożynek Gminnych które odbędą się 5 września 2009 r. Zapraszam więc do ciągłego sprawdzania strony internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach oraz promowania jej wśród znajomych.

Edit:

Program Dożynek Gminnych (5 września 2009)

13:40 - Zbiórka uczestników uroczystości dożynkowych przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Książkach

13:50 - Przemarsz korowodu dożynkowego do kościoła

14:00 - Dziękczynna msza święta w kościele p.w. Świętej Trójcy w Książkach

15:00 - Przemarsz korowodu dożynkowego na dziedziniec Gimnazjum w Książkach

    - wystąpienia organizatorów i zaproszonych gości

    - podsumowanie konkursu "Piękna Zagroda"

    - program artystyczny

19:00 - Zabawa dożynkowa

Być może szczegółowy plan pojawi sie w najbliższym czasie.


19 sierpnia

W internecie można znaleźć prezentację przygotowaną ze zdjęć z Lednicy 2008. Przypominam, że osoby, które chciałyby mieć tą prezentację oraz film z zeszłorocznej Lednicy proszone są o zgłoszenie się do Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach.

Adresy pod którymi można znaleźć filmy:
http://www.youtube.com/watch?v=4SUYJqnSVcU - część pierwsza
http://www.youtube.com/watch?v=4SUYJqnSVcU - część druga


16 sierpnia

Tak jak zostało napisane została zakończona rejestracja do konkursu na najlepszego dj-a, przyszedł więc czas na ogłoszenie ostatecznej listy Dj-ów uczestniczących w konkursie, który odbędzie się 29 sierpnia w GOK-u. Na imprezie zagrają:

- Dj Ramzes - Łukasz Filipski
- Dj Andrewi - Andrzej Nowak
- Dj Remi - Remigiusz Puczyński
- Dj Lajt - Ariel Sosnowski
- Matys van Dj - Mateusz Baradziej

Serdecznie zapraszam w imieniu swoim i kolegów na imprezę. Przypominam także Dj-om o spotkaniu organizacyjnym które odbędzie się 21 sierpnia o godzinie 15:00 w GOK.
14 sierpnia

Mam przyjemność ogłosić że dnia 22 sierpnia (w najbliższą sobotę) odbędzie się Wiejski Festyn Dożynkowy. Szczegóły w notce oraz plakacie poniżej (aby powiększyć plakat wystarczy kliknąć na miniaturę).

Atrakcje jakie zapewni GOK w Książkach to przedewszystkim wspaniale śpiewające wokalistki, zespoły oraz grupy zainteresowań skupione wokół innych profesji takie jak grupa cyrkowa, poza tym nowo zakupione przez GOK Dmuchany Zamek dla dzieci oraz trampolina.


Serdecznie zapraszamy.

Niestety jesteśmy zmuszeni wcześniej zamknąć rejestrację do konkursu na najlepszego dj-a ze względu na brak miejsc. Ostateczna lista zostanie ogłoszona w niedzielę. Niestety ze względów formalnych musieliśmy wprowadzić jeszcze jedno ograniczenie a mianowicie impreza przeznaczona jest dla młodzieży ponadgimnazjalnej i będzie to konsekwentnie sprawdzane przy wejściu.


13 sierpnia

Został dodany nowy artykuł w usłudze web, tym razem z CWA. Można go znaleźć w dziale artykuły. Niedługo na stronie pojawi sie program Dożynek Gminnych.


11 sierpnia

Dnia 21 sierpnia odbędzie w GOK Książki o godzinie 15:00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla Dj-ów grających podczas imprezy "Książkowski dzień Kultury".

Edit:

Bardzo ważna informacja dla uczestników wyjazdu do Lednicy w roku ubiegłym a mianowicie po roku czasu udało mi sie odzyskać dane z uszkodzonych płyt z filmem oraz prezentacją zrobioną ze zdjęć z Lednicy 2008. Osoby zainteresowane otrzymaniem tego filmu, prezentacji oraz zdjęć proszone są o zgłoszenie się do GOK-u z dwiema czystymi płytami DVD.


10 sierpnia

Zapraszamy do działu harmonogram zajęć, gdzie został umieszczony harmonogram zajęć na bieżący tydzień, mamy nadzieję na jak największą liczbę uczestników.

Został także rozszerzony dział artykuły o wycinki z gazet lokalnych.

Proszę o pilny kontakt dj-ów którzy zgłosili sie do konkursu na najlepszego dj-a w celu ustalenia spraw organizacyjnych. Kontakt pod mailem andrewi@o2.pl


6 sierpnia

Do dnia dzisiejszego do konkursu na najlepszego dj-a Gminy, który odbędzie się 29 sierpnia w formie dyskoteki zgłosiły się następujące osoby:

- Dj Ramzes - Łukasz Filipski
- Matys van Dj - Mateusz Baradziej
- Dj Andrewi - Andrzej Nowak
- Dj Lajt - Ariel Sosnowski

Na kolejne zgłoszenia czekamy do 7 sierpnia pod adresem mail andrewi@o2.pl.

Edit:

Termin zgłaszania się do konkursu na najlepszego Dj-a Gminy został przedłużony do dnia 21 sierpnia.

Ponieważ pojawiły się pytania odnośnie ceny wstępu na imprezę, która odbędzie się w dniu 29 sierpnia odpisuję tutaj iż wstęp jest darmowy.


5 sierpnia

Ponieważ niedawno pojawiły się uwagi co do strony internetowej wysłane na maila Gminnego Ośrodka Kultury mamy prośbę. Wszelkie sprawy związane z działaniem strony oraz zawartością proszę załatwiać poprzez kontakt z administratorem strony pod adresem andrewi@o2.pl. Z góry bardzo dziękujemy za wszelkie udzielone wskazówki.


2 sierpnia

W dniu dzisiejszym Gminny Ośrodek Kultury gościli pielgrzymi, grupa zielona wyruszająca z Jabłonowa Pomorskiego, zmierzająca do Częstochowy. W galerii można znaleźć zdjęcia z tego dnia.


31 lipca

Dnia 29 sierpnia odbędzie się impreza prawdopodobnie plenerowa (wszystko zależy od pogody) pod tytułem "Książkowski Dzień Kultury". Od godziny 14:00 zapewnimy wam wiele atrakcji tj. wystąpią zespoły z Gminnego Ośrodka Kultury oraz zapraszamy osoby utalentowane z terenów naszej Gminy (osoby takie proszone są o zgłoszenie się do Gminnego Ośrodka Kultury do dnia 21 sierpnia), wspólne grillowanie oraz wiele innych atrakcji w postaci konkursów dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Podsumowaniem dnia będzie impreza połączona z konkursem na najlepszego dj-a - osoby chcące się zaprezentować na książkowskiej scenie dj-skiej proszone są o zgłoszenie się do Andrzeja Nowaka pod numer telefonu 721038753 lub osobiście (ze względu na to że tymczasowo nie ma dostępu do internetu) do dnia 7 sierpnia.

Wymagania odnośnie dj-ów:
- powyżej 16stego roku życia
- własna muzyka
- załatwienie sobie sprzętu z którego będzie puszczana muzyka (laptop, komputer lub konsola dj-ska)
- pochodzenie z terenu Gminy Książki

Przewidziane są nagrody dla najlepszych dj-ów. Serdecznie Zapraszamy.

Odnośnie działania strony:
- zostały dodane nowe artykuły do działu o tym samym tytule
- Dział Koła zainteresowań zmienił nazwę na Koła zainteresowań i zespoły

Edit:

Plakat ogłaszający imprezę można zobaczyć po kliknięciu na miniaturę
26 lipca

Przypominamy o rozkładzie zajęć na najbliższy tydzień, nie chcielibyśmy aby nasze plany nie zostały zreazlizowane przez brak uczestników, jak to czasami się zdarzało niestety. Zapraszamy do działu Harmonogram zajęć oraz do uczestnictwa w przygotowanym programie.


25 lipca

Nawiązaliśmy współpracę z serwisem Wirtualne Wąbrzeźno. Serdecznie zapraszam na ten portal poświęcony naszemu powiatowi. Adres można znaleźc w linkach oraz tutaj www.wabrzezno24.com

Edit:

W dziale galeria można znaleźć zdjęcia z dzisiejszego Festynu Parafialnego w Radzyniu Chełmińskim. Pewnie wielu ucieszy fakt iż w tym roku w naszej Gminie odbędą się dwie imprezy plenerowe tzn. Dożynki Wiejskie (22 sierpień) oraz Dożynki Gminne (5 wrzesień). Szczegóły zostaną podane niedługo, tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć.


24 lipca

Dział o Kołach zainteresowań został uzupełniony o zdjęcia zarówno aktualne jak i archiwalne. Zapraszamy do przejrzenia jak to kiedyś wyglądał skład zespołu "Książkowianka", "Skowronki" czy Kabaretu "Trzy po Trzy".

Jeśli któreś ze zdjęć by nie działało (w sensie nie chciałoby się wyświetlić lub odnośnik do dużego zdjęcia by sie nie wyświetlił to proszę to zgłaszać autorowi strony poprzez mail - adres w stopce strony).

Edit:

Został dodany dział Księga gości. Po kliknięciu na niego dostajemy dostęp do ww. Księgi w której możemy zostawiać swoje wpisy, opinie, rady, pomysły. Postaramy się w miarę możliwości odpowiadać na pozostawione wpisy. Serdecznie zapraszamy do wpisywania się.

Jednocześnie przypominamy o jutrzejszym festynie w Radzyniu Chełmińskim na który zapraszamy, gdyż wystąpią tam zespoły z naszego Gminnego Ośrodka Kultury.


22 lipca

Został uzupełniony dział o Kołach zainteresowań i zespołach działających przy Gminnym Ośrodku Kultury. Niedługo zostaną dodane zdjęcia do poszczególnych grup zarówno aktualne jak i archiwalne.


21 lipca

Zapraszamy na Festyn Parafialny do Radzynia Chełmińskiego. Festyn odbędzie się dnia 25 lipca na Placu Zamkowym. Wystąpią na nim między innymi zespoły z Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach tzn. TRIO, Kabaret Trzy po Trzy, Julita Zych, Jona Szmeichel, Żaneta Grygielewicz i grupa cyrkowa Fokus Pokus.


20 lipca

W przygotowaniu są nowe działy, które powinny pojawić się najpóźniej do czwartku wieczora. Działy te będą się skupiać na zespołach i kołach zainteresowań działających przy GOK w Książkach. Poza tym niedługo w państwa domach powinna pojawić się ulotka promująca stronę i działalność Gminnego Ośrodka Kultury.

Edit:

Został dodany program zajęć dla dzieci i młodzieży na najbliższe dni. Zapraszamy do działu Harmonogram zajęć.

Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia.


18 lipca

Poszukujemy osób, które chciałyby przeprowadzać wywiady oraz pisać artykuły na temat naszej gminy. Artykuły byłyby umieszczane na tej stronie internetowej. Osoby chętne proszone są o kontakt bezpośredni bądź mailowy z Andrzejem Nowakiem.


17 lipca

Dnia 18 lipca w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach o godzinie 16:00 odbędą się gry, zabawy oraz dyskoteka dla dzieci i młodzieży.


16 lipca

Witamy na nowo otwartej stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach. Przepraszamy za chwilowe niedopracowanie poszczególnych działów ale cały czas pracujemy nad funkcjonalnością strony i jest ona we wczesnej fazie beta. Sukcesywnie postaramy się uzupełniać poszczególne działy oraz być może w miarę potrzeb dodawać nowe. Najważniejszy z działów jest już w pełni funkcjonalny tj. Galeria zdjęć. Serdecznie zapraszamy do niej. Niedługo pojawią sie aktualizacje w kolejnych działach.

Pozdrawiam

Moderator strony

Wykonanie: Andrzej Nowak