Archiwum 201024 grudzień


23 grudzień

Betlejemskie Światło Pokoju 2010
w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach

Dnia 22 grudnia 2010 r. delegacja harcerzy 73 Drużyny ZHP z Książek przyniosła przy śpiewie kolędy Betlejemskie Światło Pokoju do Gminnego Ośrodka Kultury. Pracownicy przyjęli z wielkim wzruszeniem lampion a następnie złożyli życzenia bożonarodzeniowe, dziękując za pamięć w tym szczególnym okresie przedświątecznym.


22 grudzień

Zamieszczamy dwie nowe galerie zdjęć - z Kiermaszu świątecznego, który odbył się 16 grudnia oraz Wigilii dla Samotnych, która odbyła się dnia 17 grudnia. Nowe galerie można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.

Został dodany także artykuł do naszej Wirtualnej Galerii Artykułów.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowymi materiałami.


10 grudzień

Z przykrością informujemy iż liczba miejsc na sylwestra organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Książkach została już wyczerpana i w związku z tym nie prowadzimy już zapisów.


8 grudzień

Zamieszczamy oficjalny plakat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku sztab w Książkach także działa i nadal poszukujemy chętnych wolontariuszy. Po więcej informacji zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach. Całą akcję koordynuje w tym roku Anna Jasińska.6 grudzień

W dniu wczorajszym odbył się koncert pt. "Rozśpiewane dzieciaki" podczas którego zespół Skowronki wykonał piosenkę "A ja wolę moją mamę" Majki Jeżowskiej. Za utwór ten został nagrodzony III miejscem oraz odtwarzaczem DVD. Dyplom zamieszczamy przy wpisie.

Do naszej Wirtualnej Galerii Artykułów został dodany artykuł z gazety CWA dotyczący przyznania medali kombatantom.

Z okazji dnia świętego Mikołaja chcielibyśmy złożyć wszystkim dzieciom oraz osobom, które czują się wewnętrznie dziećmi serdeczne życzenia spełnienia wszystkich marzeń.


5 grudzień

W naszej Galerii zdjęć pojawił się nowy album związany z dzisiejszym koncertem pt. "Rozśpiewane dzieciaki". Była to już III edycja wąbrzeskiego koncertu związanego z tekstami piosenek Pana Jacka Cygana oraz innych autorów. W koncercie wystąpiły zespoły oraz wokalistki z naszego Gminnego Ośrodka Kultury. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nową galerią.


4 grudzień

Do naszej Wirtualnej Galerii Artykułów zostały dodane dwa nowe artykuły dotyczące Koncertu Zaduszkowego pt. "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...". Artykuły te pochodzą z gazet Niedziela oraz Nowości.


(10:36) Edit:

Ankieta pt. "Zastrzeżenia oraz propozycje odnośnie strony internetowej GOK" została przeniesiona na nowszy serwer. Powinno to zapewnić bardziej stabilne działanie. Jednocześnie zapraszamy do korzystania z działu Ankiety. Jeszcze dzisiaj pojawi się tam ankieta odnosząca się do oceny ogólnej naszej strony internetowej. Wszystkie Państwa uwagi są dla nas bardzo cenne i chcielibyśmy znać jak najwięcej Państwa opinii.


(13:26) Edit:

Do działu Ankiety została dodana nowa ankieta w której mogą Państwo wypowiedzieć się na temat działania naszej strony internetowej, jej wyglądu oraz aktualizacji. Ankita składa się z 5 prostych pytań. Został naprawiony także błąd związany z poprzednią ankietą, która blokowała się na niektórych przeglądarkach internetowych co nie pozwalało jej ukończyć. Za ten błąd z góry bardzo przepraszamy.


3 grudzień

Chcielibyśmy zaprosić Państwo na wieczorek sylwestrowy organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Książkach. Szczegóły znajdą Państwo na plakacie po lewej stronie. Liczba miejsc jest ograniczona i już pierwszego dnia po ogłoszeniu zapisało się ponad 40 osób.

Serdecznie Zapraszamy :)

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie grupy MAKA. Podczas spotkania zostały omówione bieżące sprawy grupy. Mimo tego że zjawiło się niewiele osób spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Podjeliśmy między innymi decyzję o wsparciu akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będziemy także pracować nad utworzeniem miejsca spotkań dla osób należących oraz aktywnie działających w grupie.

Wpisy z miesiąca listopada zostały przeniesione do działu Archiwum 2010.


29 listopad

Serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne grupy MAKA. Spotkanie ma na celu ustalenie listy członków grupy, sprecyzowanie kierunku działań, być może podjęcie działań związanych z lokalną społecznością. Podczas spotkania zostanie wybrany koordynator grupy oraz skarbnik. Zostaną także podjęte kwestie pomocy przy organizacji WOŚP, utworzeniu Centrum Kultury Młodzieżowej przy GOK w Książkach oraz utworzenia ściany graffiti w naszej miejscowości.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane. Obecność obowiązkowa dotyczy założycieli grupy.


28 listopad

Ponieważ spadł pierwszy porządny śnieg w Gminie Książki przyszedł też czas na zmianę szaty graficznej naszego serwisu. Przy okazji strona została zoptymalizowana pod kątem szybszego działania na wolniejszych łączach internetowych oraz zostało naprawionych kilka mało istotnych błędów, które nie umniejszały funkcjonalności serwisu - głównie chodzi o dział Artykuły i źle wyświetlającą się nazwę Wirtualnej Galerii Artykułów po kliknięciu na którykolwiek z artykułów w dziale Nasze Publikacje.

Mam nadzieję, że spodoba się Państwu nowa odsłona naszej strony internetowej. Jeśli znajdą Państwo jakiekolwiek błędy to prosiłbym o niezwłoczne zgłoszenie ich poprzez adres mail andrewi@o2.pl. Swoje opinie na temat nowej szaty graficznej można także wyrażać w dziale Księga Gości.


26 listopad

Mamy kilka bardzo ważnych ogłoszeń dla Państwa związanych z działaniami, które w najbliższym czasie podejmie Gminny Ośrodek Kultury. W najbliższych dniach odbędzie kiermasz świąteczny oraz zajęcia plastyczne pt. "Idą Święta". Szczegóły mogą znaleźć Państwo na plakatach przy wpisie. Zajęcia plastyczne organizowane są w ramach "Artystycznych sobót dla dzieci i młodzieży".

Najważniejszym jednak ogłoszeniem jest to, że podjeliśmy się organizacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza ta odbędzie się już 9 stycznia. Aby osiągnąć cel i zebrać jak najwięcej pieniędzy na leczenie chorych dzieci potrzebujemy jak najwięcej wolontariuszy, którzy swoją pracą wesprą organizację tego szlachetnego przedsięwzięcia. Póki co prosimy aby zgłaszały się do Gminnego Ośrodka Kultury tylko osoby dorosłe, które chciałyby zostać wolontariuszami. Jeśli natomiast zbierzemy już odpowiednią liczbę opiekunów, będziemy potrzebować także osób młodszych. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym wielkim wydarzeniu. Szczegóły mogą znaleźć Państwo na plakacie poniżej.23 listopad

Do działu Galerie zdjęć zostały dodane zdjęcia z dzisiejszych Andrzejek przygotowanych dla seniorów naszej gminy. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami.


22 listopad

Nasza strona internetowa została wyświetlona już ponad 5000 razy od momentu wyzerowania licznika. W momencie zerowania licznika odwiedzin wskazywał on ok. 3500 wyświetleń. Daje to sumę ok. 8500 wyświetleń w ciągu ok. 486 dni. Jeśli odejmiemy od tego kontrolne wejścia administracyjne (ok. 2000) zostaje nam 6500 wyświetleń. W przeliczeniu na dni otrzymujemy imponujący wynik 10 - 13 wyświetleń dziennie. Oznacza to że nasza strona internetowa jest potrzebna i chętnie odwiedzana. Dziękujemy za uznanie oraz obiecujemy, że jeśli tylko będą pojawiały się nowości związane z życiem Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach to wchodząc na stronę internetową dowiecie się o tym Państwo jako pierwsi.


Pozdrawiam
Administrator strony
Andrzej Nowak


17 listopad

Do działu Pliki został dodany samouczek z zakresu obsługi grup na portalu Nasza Klasa. Samouczek ten przeznaczony jest głównie dla osób związanych z grupą MAKA ze względu na to, że póki co strona grupy utworzona jest właśnie na portalu Nasza Klasa. Znajduje się tam także forum grupy, które jest niezbędne do prawidłowego jej funkcjonowania ze względu na to, że spotkania grupy odbywają się tylko raz w miesiącu a na forum na bieżąco można pisać o problemach czy aktualnie realizowanych projektach. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z samouczkiem.


14 listopad

Dnia 13 listopada 11 osób związanych z grupą "MAKA" uczestniczyło w wyjeździe do Warszawy zorganizowanym przez Stowarzyszenie Młodych Gminy Płużnica. Głównym celem wyjazdu było spotkanie z kierownikiem Fundacji Wspomagania Wsi. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się wielu rzeczy, które mogą pomóc nam w realizacji założonych celów związanych z życiem młodzieży naszej gminy.

Kolejnym ważnym celem wycieczki było zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego. Galerię zdjęć wykonanych w muzeum można znaleźć w dziale Galerie zdjęć. Być może w ciągu najbliższego tygodnia pojawią się kolejne galerie związane z wyjazdem.

Przypominam także wszystkim "MAKO-wiczom" oraz osobom, które chciałyby udzielać się w tej grupie, że dnia 3 grudnia o godzinie 18:00 w salce Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach odbędzie się spotkanie. Celem spotkania jest omówienie spraw bieżących, określenie kierunku przyszłych działań oraz nadanie statusu formalnego grupy i złożenie deklaracji grupowych.


11 listopad

Do działu Galerie Zdjęć dodana została galeria zdjęć z Akademii z okazji rocznicy 11 listopada.


7 listopad

Do działu Galerie Zdjęć dodane zostały zdjęcia z Dnia Seniora, Spotkania autorskiego z Panią Wiolettą Piasecką oraz z dzisiejszego koncertu pt. "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą".

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowymi materiałami.


6 listopad

Zostały zaktualizowane informacje o grupie MAKA. Został dodany m.in. banner grupy oraz strona grupy utworzona na portalu Nasza Klasa.

Dnia 3 grudnia o godzinie 18:00 na salce Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach odbędzie się kolejne spotkanie grupy MAKA. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w różnego rodzaju projektach, działaniach społecznych, szkoleniach. Wszystkie informacje odnośnie spotkania opisane są szczegółowo na forum naszej grupy na portalu Nasza Klasa.

Zapraszamy także na jutrzejszy koncert zaduszkowy. Wszelkie informacje o nim znaleźć można we wpisie z 3 listopada.4 listopad

Do naszej strony internetowej wprowadzone zostały pewne usprawnienia ułatwiające poruszanie się po niej. Zmienione zostały niektóre nazwy na bardziej intuicyjne np. nazwa działu Kwestionariusze została zamieniona na Ankiety. Serdecznie zapraszamy do tego działu. Zapraszamy również do działu Zapisy. Jest to dział przydatny szczególnie dla osób nie posiadających konta na naszej - klasie, gdzie publikowane są wszystkie informacje o wszelkich aktualizacjach na naszej stronie internetowej. Osoby, które wpiszą swój adres e-mail w formularzu, który się wyświetli będą otrzymywały taką informację na swojego maila. Zmieniony został także dział Archiwum. Został podzielony na działy roczne co powinno usprawnić przeszukiwanie oraz zwiększyć szybkość ładowania tego działu przez przeglądarkę internetową.

Jeśli zauważą Państwo jakieś problemy z działaniem strony internetowej zapraszam do działu Ankiety gdzie można zgłosić wszelkie problemy z działeniem strony internetowej jak również wszelkie inne uwagi. W razie nagłych przypadków prosiłbym o kontakt pod numerem Gadu Gadu podanym w dziale Kontakt.


3 listopad

Chcielibyśmy zaprosić Państwo bardzo serdecznie na Koncert Zaduszkowy pt. "Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...". Oczywiście zaproszenie to nie jest skierowane tylko do osób starszych. Mamy nadzieję, że na zorganizowanym przez nas koncercie zjawią się zarówno rodzice jak i dzieci, gdyż niezwykle ważne jest krzewienie tradycji wśród młodego pokolenia. Szczegóły mogą Państwo znaleźć na plakcie poniżej.22 październik

Serdecznie zapraszamy do naszej Wirtualnej Galerii Artykułów. Znaleźć można tam dwa nowe zeskanowane artykuły. Jeden dotyczy wyjazdu do Gdańska zorganizowanego przez grupę "MAKA". Drugi natomiast Bartosza Słowińskiego - chłopaka, który rozpoczął swoją karierę żonglerską w naszym Gminnym Ośrodku Kultury i mimo przeprowadzki nadal rozwija swoją pasję. Artykuły pochodzą z gazety CWA.Edit:

Zapraszamy również jutro na zajęcia plastyczne pt. "Złota Polska Jesień". Wszystkie szczegóły można znaleźć na plakacie poniżej.
15 październik

GOK Książki organizuje kolejne ciekawe wydarzenia zarówno dla najmłodszych jak i dla młodzieży i osób starszych. Szczegóły można znaleźć na poniższych plakatach.


 

9 październik

Wszystkie artykuły z miesiąca września zostały przeniesione do działu Archiwum.

Zapraszamy również do naszej Wirtualnej Galerii Artykułów. Znajdziecie tam Państwo artykuł dotyczący wydarzeń związanych z uroczystościami pod Pomnikiem Pomordowanych w Łopatkach.

Informujemy także, że grupa młodzieżowa "MAKA" zakończyła swój pierwszy projekt. Osoby uczestniczące w projekcie zostały nagrodzone za włożoną pracę. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe kubki. W sposób specjalny wyróżniona została Żaneta Grygielewicz, która zdobyła największą liczbę głosów podczas głosowania na "Mistrza Foto" zorganizowanego przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach. Zdjęcia z otwarcia wystawy, samej wystawy oraz podsumowania zostaną w najbliższych dniach opublikowane na łamach naszego serwisu.

Na spotkaniu podsumowującym pojawiły się kolejne pomysły działań, jakie chcielibyśmy zorganizować dla młodzieży naszej gminy.Cieszymy się także, że pojawiły się nowe osoby w naszym gronie. Oczywiście jesteśmy otwarci na osoby, które chciałyby razem z nami działać. Proszone są one o zgłoszenie się do Andrzeja Nowaka lub w Gminnym Ośrodku Kultury.Edit:

W dziale Galerie Zdjęc publikujemy 3 nowe galerie związane z wystawą odbywającą się w ostatnich dniach w GOK Książki. Wystawa dotyczyła wyjazdu do Gdańska zorganizowanego przez grupę młodzieżową "MAKA".


30 września

Grupa młodzieżowa "MAKA" ma zaszczyt zaprosić Państwo na wystawę zdjęć wykonanych podczas zorganizowanego przez ww. grupę wyjazdu do Gdańska. Wszelkie szczegóły można poznać po kliknięciu na miniaturę plakatu poniżej wpisu.28 września

Publikujemy na łamach naszego serwisu kolejne galerie zdjęć z wyjazdu do Gdańska. Są to zdjęcia wykonane przez Monikę Lutostańską, Martę i Mariusza Rodzik, Martę Lisińską, Karolinę Walkowiak oraz Agnieszkę Wiśniewską. Zdjęcia można zobaczyć w dziale Galerie Zdjęc.

Zapraszamy też wszystkich uczestników wycieczki w piątek na godzinę 18:00 w celu przygotowania wystawy zdjęć.


26 września

W dniu wczorajszym odbył się wyjazd do Gdańska zorganizowany przez grupę nieformalną "MAKA" działającą przy GOK w Książkach. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni z wyjazdu. Pierwsza galeria zdjęc zostanie opublikowana już dzisiaj. Kolejne będą sukcesywnie dodawane w ciągu całego tygodnia. W niedługim czasie powinno pojawic się na łamach naszego serwisu także sprawozdanie z wyjazdu. Od soboty zapraszamy na wystawę zdjęc wykonanych przez uczestników wycieczki.

Warto dodac, że zdjęcie, które zostało umieszczone przy wpisie zostało wykonane na najwyższej wieży Bazyliki Mariackiej w Gdańsku (ok. 80 m.). Prawie wszystkim udało się pokonac lęk wysokosci i wspiąc się po niezwykle stromych, krętych schodach.Edit:

W dziale Galerie Zdjęc publikujemy pierwszą Galerię. Są to zdjęcia wykonane przez Andrzeja Nowaka.


21 września

Zamieściliśmy na naszej stronie internetowej nową galerię zdjęć. Zdjęcia zostały wykonane podczas święta ziemniaka. Galerie można znaleźć w dziale Galerie Zdjęć.

Zamieszczamy także informację o nowo powstałej grupie działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury. Informację można znaleźć w dziale "MAKA". Serdecznie zapraszamy.


Edit:

Publikujemy plakat związany z wyjazdem do Gdańska organizowanym przez naszą nową grupę działającą przy GOK w Książkach.

Trochę szczegółów:

 - wyjazd jest w pełni darmowy

 - liczba miejsc jest ograniczona

 - każdy z uczestników musi wziąć ze sobą aparat fotograficzny

 - podczas wyjazdu zostaniemy oprowadzeni przez przewodnika po najciekawszych miejscach Gdańska. W tej części wycieczki uczestnicy będą wykonywali zdjęcia. 100 najlepszych zdjęć wybranych przez niezależną komisję zostanie wywołanych w dużym formacie oraz wystawionych w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach. Autorzy 3 najlepszych zdjęć zostaną nagrodzeni

 - po wyprawie z przewodnikiem wszyscy uczestnicy udadzą się na darmowy obiad

 - wyjazd w najbliższą sobotę o godzinie 7:00. Planowany wyjazd z Gdańska około godziny 18:00

 - obowiązują wcześniejsze zapisy - do 24 września w Gminnym Ośrodku Kultury lub pod numerem 721 038 753.


19 września

Zamieściliśmy na naszej stronie internetowej dwie galerie zdjęć, obie z uroczystości patriotyczno religijnych pod pomnikiem w Łopatkach. Galerie można znaleźć w dziale Galerie Zdjęć.


17 września

Publikujemy poniżej dwa plakaty odnoszące się do wydarzeń które będą miały miejsce w najbliższych dniach. Jeden z plakatów dotyczy wystawy wojennej organizowanej w Gminnym Ośrodku Kultury. Drugi natomiast zachęca do uczestnictwa w uroczystościach reigijno - patiotycznych przy pomniku pomordowancyh w Łopatkach. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z plakatami oraz do uczestnictwa w tych wydarzeniach.
13 września

W dniach od 10 do 12 września 6-ścio osobowa grupa z Książek uczestniczyła w bezpłatnych warsztatach szkoleniowych z zakresu wolontariatu oraz wystąpień publicznych. Szkolenie zorganizowane było przez Stowarzyszenie Młodych Gminy Płużnica w ramach programu Wąbrzescy Demokraci.

Z grupy tej została utworzona nieformalna grupa pod nazwą "MAKA :)", która dostała możliwość ubiegania się o dofinansowanie na "EVENT DLA MŁODZIEŻY". Co kryje się pod tym hasłem ogłosimy niedługo.

Już podczas warsztatów powstała koncepcja tego co chcemy zorganizować. Na chwilę obecną jesteśmy na etapie przygotowania wszystkich materiałów.

Uchylimy rąbka tajemnicy, którą owiany jest nasz projekt. Projekt skierowany jest do grupy osób w wieku od 18 do 25 lat oraz związany jest z fotografią oraz poznawaniem nowych miejsc. Mamy nadzieję, że nasza oferta okaże się bardzo atrakcyjna i znajdziemy zainteresowanie wśród młodych ludzi naszej gminy.

Galerie zdjęć z warsztatów można znaleźć w dziale Galerie Zdjęć.


8 września

Publikujemy na łamach naszego serwisu dwa nowe artykuły z lokalnych gazet. Znaleźć je można w naszej Wirtualnej Galerii Artykułów.

Zapraszamy też do zapoznania się z informacjami znajdującymi się na poniższych plakatach. Pierwszy z nich dotyczy "ŚWIĘTA ZIEMNIAKA" a drugi Zebrania Klubu Seniora. Szczegóły poniżej.6 września

W dniach od 17 do 23 września organizujemy wystawę pt. "PAMIĄTKI REGIONALNE Z OKRESU II WOJNY ŚWIATOWEJ". Każdy może się włączyć do organizacji wystawy - szczegóły o tym w jaki sposób oraz gdzie można się zgłosić znajdą Państwo na plakacie obok (wystarczy na niego kliknąć aby go powiększyć). Za wszelką pomoc z góry dziękujemy.
5 września

Publikujemy dzisiaj w naszej wirtualnej galerii artykułów kolejny artykuł - tym razem z gazety CWA - dotyczący Jubileuszu 50-lecia par małżeńskich. Artykuł można znaleźć tutaj.


3 września

Wakacje się skończyły a w Gminnym Ośrodku Kultury praca wre. Przygotowaliśmy podsumowanie dożynek, zakończenia wakacji oraz wycieczki do Szymbarku. Podsumowania te można znaleźć w dziale Nasze Publikacje.

Przygotowaliśmy także plakat promujący zajęcia realizowane przez GOK w trakcie roku szkolnego. Można go znaleźć obok wpisu. Wystarczy na niego kliknąć aby go powiększyć.


1 września

Na początku dzisiejszego wpisu życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym. Oczywiście zachęcamy też do korzystania z organizowanych przez GOK Książki w trakcie roku szkolnego zajęć pozalekcyjnych.

W dziale Galerie Zdjęć możecie znaleźć Państwo nową galerię - tym razem z zakończenia wakacji zorganizowanego przez pracowników GOK Książki dla dzieci.

Publikujemy również 4 nowe artykuły z gazet. Znaleźć je można w naszej Wirtualnej Galerii Artykułów.


29 sierpnia

Mijający tydzień był tygodniem związanym z wieloma imprezami. Odbyły się m.in. Jubileusz 50-lecia par małżeńskich oraz Dożynki Gminne w Osieczku. Oczywiście to co się z tym wiąże - pojawiło się też dużo materiałów związanych z tymi wydarzeniami na naszej stronie internetowej.

Tak więc zapraszamy przede wszystkim do Galerii Zdjęć. Znajdą tam Państwo 5 nowych galerii (w tym dwie z Dożynek Gminnych).

Zapraszamy także do naszej Galerii Artykułów. W tym dziale publikujemy dwa artykuły związane z GOK Książki.

Szczegółowe informacje odnośnie Dożynek oraz innych imprez pojawią się w najbliższym czasie.

Tak jak obiecaliśmy tak też się stanie - dzisiaj około południa opublikujemy także plakat związany z zakończeniem wakacji organizowanym przez GOK Książki.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowymi materiałami.


Edit:

Z powodów technicznych nie jesteśmy w stanie opublikować plakatu związanego z obchodami zakończenia wakacji. Plakat pojawi się jutro na tablicy ogłoszeń przy GOK oraz przy Urzędzie Gminy.


22 sierpnia

Publikujemy na łamach naszej strony internetowej nowy artykuł. Znaleźć można go w dziale Nasze Publikacje. Artykuł ten jest próbą podsumowania tegorocznych wakacji więc tym bardziej zapraszamy do zapoznania się z nim.

Oficjalne zakończenie wakacji w GOK Książki planujemy na 31 sierpnia. Szczegóły opublikujemy w przyszły weekend.


20 sierpnia

W dniu jutrzejszym (tj. 21 sierpnia) zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na zabawę na trampolinie i w zamku dmuchanym. Bawić się będzie można od godziny 15:00 do godziny 18:00 w Gminnym Ośrodku Kultury.

Publikujemy także plakat z informacjami o "Integracyjnym Festynie Dożynkowym". Przypominamy, że tegoroczny Festyn Dożynkowy nie odbywa się jak to było w latach ubiegłych w Książkach a w Osieczku.


9 sierpnia

W dziale Galerie zdjęć publikujemy 4 nowe fotorelacje. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowymi materiałami.


2 sierpnia

Mamy dla Państwa oraz Państwa dzieci dwie ciekawe oferty. Pierwsza to wyjazd do kina "Świt" w Brodnicy na film Shrek Forever - wyjazd organizuje sekcja turystyczna "Pędziwiatr". Druga natomiast dla osób raczej dorosłych to wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego w Osieczku.

Szczegóły mogą znaleźć Państwo na zamieszczonych z boków wpisu plakatach.

Wszystkie wpisy z miesiąca lipca zostały przeniesione do działu Archiwum.

31 lipca

Został zaktualizowany harmonogram zajęć na zbliżający się tydzień wakacji - znaleźć go można tutaj. Dodaliśmy również artykuł do wirtualnej galerii artykułów, który można znaleźć w dziale Wycinki z gazet z artykułami związanymi z GOK Książki.


30 lipca

Dodaliśmy informacje o nowo powstałej grupie przy GOK w Książkach a mianowicie o Sekcji Turystycznej "Pędziwiatr". Zapraszamy do działu Koła i zespoły oraz oczywiście do zapisów do tej sekcji.


28 lipca

Dodaliśmy nową galerię zdjęc - znajdziecie w niej Państwo zdjęcia z projektu "Przygoda z Gliną". Zapraszamy do działu Galerie zdjęć.


23 lipca

Został dodany nowy artykuł do działu Nasze Publikacje oraz dwa nowe artykuły do działu Wycinki z gazet z artykułami związanymi z GOK Książki.

Przepraszamy za chwilowy brak aktualizacji w galerii zdjęć. Chwilowo nie mamy dostępu do zdjęć z ostatnich wydarzeń, które miały miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach. Prawdopodobnie w zbliżającym się tygodniu pojawią się nowe galerie zdjęć oraz informacje o planowanych przedsięwzięciach.


17 lipca

Przepraszamy za chwilowy brak aktualizacji serwisu, który spowodowany był problemami technicznymi.

Szybko jednak nadrabiamy zaległości i już dzisiaj publikujemy aż 4 nowe galerie zdjęć związane z zajęciami wakacyjnymi prowadzonymi przez Gminny Ośrodek Kultury. Zapraszamy do działu Galerie zdjęć.

W tym tygodniu odbywały się zajęcia związane z projektem "Wakacyjna przygoda z gliną". W ciągu kilku najbliższych dni opublikujemy informacje odnośnie tego jak przebiegały zajęcia.

Po realizacji projektu "Wakacyjna przygoda z gliną" GOK Książki wraca do normalnej wakacyjnej aktywności tak więc już jutro opublikujemy harmonogram zajęć na przyszły tydzień.

W tym tygodniu został także przebudowany dział Projekty, do którego również serdecznie zapraszamy.


Edit:

Przeglądając materiały archiwalne natkneliśmy się na film ze spotkania młodych w Lednicy w roku 2008. Postanowiliśmy opublikować ten film w naszym serwisie. Zapraszamy więc do do działu Galeria Filmów.


16 lipca

Dzisiaj serwis obchodzi swoje pierwsze urodziny. Trzeba by było więc podsumować tę roczną działalnośc serwisu Gminnego Ośrodka Kultury.

Strona od samego początku tworzona jest przez jej pomysłodawcę i twórcę Andrzeja Nowaka. Od 16 lipca 2009 pojawiło się około 145 wpisów odnoszących się do różnych wydarzeń związanych z życiem Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach. Stale staramy się zamieszczać na bieżąco nowe materiały takie jak zdjęcia, filmy, artykuły i tym samym udostępniać je wszystkim, którzy tylko chcą zajrzeć na naszą stronę.

Nasz serwis cieszy się dość dużym i ciągle rosnącym zainteresowaniem - naszą stronę odwiedzają nie tylko mieszkańcy Książek ale także osoby przebywające w różnych miastach Polski (głównie Toruń, Bydgoszcz).

Jeśli ktoś chciałby zobaczyć jak serwis wyglądał w przeszłości (ponieważ obecna odsłona jest już drugą odsłoną serwisu) to zapraszamy do artykułu "Historia strony internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach".

Dziękujemy wszystkim osobom odwiedzającym nasz serwis za to, że są i że przyczyniają się do tego jak serwis funkcjonuje i do tego, że czujemy że nasz serwis jest potrzebny.


5 lipca

Publikujemy dzisiaj na łamach naszego serwisu internetowego kilka zaległych materiałów a mianowicie dwie galerie zdjęć - jedną z Rejsu Gdynia - Karlskrona a drugą z jubileuszu 25-lecia istnienia chóru seniora "Złoty Wiek" oraz jubileusz 10-lecia działalności stowarzyszenia "Uśmiech" w Grucie w których to jubileuszach uczestniczył zespół Książkowianka, a które odbyły się dnia 19.06.10. Galerie te można znaleźć w dziale Galerie Zdjęć.

W dziale Nasze Publikacje zamieściliśmy krótką notkę odnoszącą się do Rejsu.

I to nie koniec informacji na dzisiaj. Z boku notki można znaleźć plakat z informacjami na temat wieczorku tanecznego organizowanego przez GOK na który serdecznie zapraszamy.


3 lipca

Publikujemy dzisiaj kolejną galerię zdjęć - tym razem z obchodów świętojańskich. Galerię można znaleźć tutaj.


2 lipca

Po dość długiej przerwie wracamy ze sporą dawką nowych informacji.

Pierwsza ważna informacja to to, iż publikujemy szczegółowy harmonogram zajęć organizowanych przez GOK w okresie wakacyjnym. Harmonogram ten można znaleźć tutaj.

Poza standardowym harmonogramem zajęć wakacyjnych organizujemy dwa bardzo ciekawe wyjazdy - pierwszy do Skansenu w Szymbarku (organizowany przez sekcję turystyczną "Pędziwiatr"), oraz drugi - do Gospodarstwa Agroturystycznego w Wałyczyku (organizowany przez Klub Seniora). Szczegóły na temat wyjazdów można znaleźć na plakatach umieszczonych po obu stronach wpisu.

Kolejną informacją jest to, że przenieśliśmy wszystkie wpisy z czerwca do archiwum.

Niedługo też dodamy klika nowych galerii zdjęć oraz krótkie relacje z rejsu.


24 czerwca

Do działu Artykuły zostały dodane trzy nowe pozycje. Zapraszamy do zapoznania się z nimi. Znaleźć je można tutaj.


20 czerwca

Jak pewnie wszyscy wiedzą dzisiaj w Gminnym Ośrodku Kultury odbywają się wybory prezydenckie. Jeśli ktoś z uprawnionych jeszcze nie skorzystał z możliwośći oddania głosu to ma na to jeszcze kilka godzin. Serdecznie zapraszamy.


15 czerwca

Dodajemy do naszego serwisu króciutką notkę odnośnie tego co działo się na Festynie Rodzinnym w Łopatkach. Notkę można znaleźć w dziale Nasze Publikacje.


13 czerwca

Tak jak obiecaliśmy publikujemy w dniu dzisiejszym zdjęcia z dzisiejszego Festynu rodzinnego w Łopatkach. Zdjęcia te można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.


12 czerwca

Po stosunkowo długiej przerwie wracamy z nowymi materiałami. Na chwilę obecną dodany został jeden artykuł poświęcony działaniom prowadzonym w Gminnym Ośrodku Kultury, z którym możemy zapoznać się klikając na dział Nasze publikacje. W dniu jutrzejszym natomiast podobnie jak w zeszłym roku GOK Książki pomoże przy organizacji dnia dziecka w Łopatkach. Tak więc najpóźniej w poniedziałek zostanie dodana galeria zdjęć z tego przedsięwzięcia.


2 czerwca

Wszystkim dzieciom, z okazji ich święta, które obchodziły w dniu wczorajszym, jak również wszystkim tym, którzy czują się wiecznie młodzi i piękni jak dzieci, życzymy wszystkiego najlepszego, spełnienia wszystkich marzeń - i tych dziecięcych i tych bardziej młodzieńczych, oraz nieskończonej puli na szczęście w życiu. Wszystkiego Najlepszego życzą

Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury

w Książkach


30 maja

W dziale Galerie zdjęć opublikowaliśmy zdjęcia z dzisiejszego koncertu pt. "Dla Ciebie Mamo i Tato oraz Pieśni Maryjnych".


29 maja

Do działu Galerie zdjęć została dodana galeria z dzisiejszego przedstawienia Studia Teatralnego ART-RE z Krakowa pt. Królewna Śnieżka i 7 Krasnoludków. Dziękujemy wszystkim dzieciom oraz rodzicom za przybycie i mamy nadzieję, że przedstawienie wszystkim się podobało, co można było zaobserwować po minach roześmianych dzieci.


28 maja

Mamy przyjemność zaprosić Państwo na koncert zorganizowany z okazji Dnia Matki. Szczególnie zapraszamy wszystkie mamy oraz ojców ale także babcie, dziadków oraz oczywiście dzieci, które jeśli tylko wcześniej zgłoszą się u organizatorów, będą miały możliwość złożenia życzeń swoim mamom w postaci śpiewanej lub mówionej. Koncert ten odbędzie się w nowo wyremontowanej sali Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach 30 maja o godzinie 17:00. Wszystkie szczegóły można znaleźć na plakacie z lewej strony.

Przygotowaliśmy także specjalną atrakcję dla wszystkich dzieci z naszej wsi oraz z poza niej. Już jutro odbędzie się przedstawienie Studia Teatralnego ART-RE z Krakowa pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Wszystkie szczegóły można znaleźć na plakacie po prawej stronie. Zapraszamy na to przedstawienie oczywiście też rodziców.


27 maja

Ponieważ zależy nam na jak najlepszym funkcjonowaniu serwisu Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach oraz na tym, aby był on przede wszystkim przyjazny dla jego użytkowników uruchomiliśmy w dziale Kwestionariusze ankietę, w której możecie wyrazić swoją opinię na temat działania naszego serwisu oraz złożyć swoje propozycje zmian.

Zmieniony został też system subskrypcji (zapisów osób, które chcą regularnie otrzymywać informacje o każdej aktualizacji strony internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach). Obecnie, wystarczy kliknąć na dział Subskrypcje w menu po lewej stronie i w okienku, które wyskoczy podać adres e-mail, na który mamy przesyłać takowe informacje. Serdecznie zapraszamy do korzystania z tej funkcji.


24 maja

Wyjazd na spotkanie młodzieży do Lednicy jednak się nie odbędzie, ponieważ nie udało nam się zebrać wymaganej liczby uczestników. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.


17 maja

Do webowej galerii artykułów został dodany artykuł z gazety "Nowości" poświęcony uroczystościom, które odbyły się w Brudzawkach. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tym artykułem. Znaleźć go można w dziale Artykuły.

Przypominamy również o tym, że można dokonywać zapisów na wyjazd do Lednicy. Koszt wyjazdu to 12 zł.


10 maja

Przypominamy o możliwości skorzystania z wyjazdu do Lednicy i o zapisach. Zapisów można dokonać w dziale Kwestionariusze lub bezpośrednio w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach. Plakat oraz szczegóły odnośnie wyjazdu można znaleźć w dziale Archiwum.


7 maja

Od 10 maja ponownie ruszają w normalnych godzinach próby wszystkich zespołów. Zapraszamy z tej okazji też nowe osoby, które chciałyby zapisać się do poszczególnych kół zainteresowań.


6 maja

Z delikatnym opóźnieniem publikujemy zdjęcia z Uczczenia dnia ustanowienia Konstytucji 3 maja. Zdjęcia te można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.

Został dodany również nowy, króciutki artykuł do Wirtualnej Galerii Artykułów. Można go znaleźć w dziale Artykuły.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowymi materiałami.


2 maja

Przypominamy, że jutro na sali Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach po mszy świętej o godzinie 11:00 odbędzie się uroczysta akademia upamiętniająca rocznicę Konstytucji 3ciego Maj. Oczywiście zapraszamy jak najliczniej całe rodziny zamieszkujące Książki oraz okolice. Również przypominamy, że dzień jutrzejszy jest ostatnim dniem w którym można obejrzeć wystawę Katyńską sprowadzoną z Torunia z Fundacji im. Elżbiety Zawackiej. Wszystkie szczegóły można znaleźć w dziale Harmonogramy.

Notki z miesiąca kwietnia zostały przeniesione do działu Archiwum.


30 kwietnia

Do działu Galerie zdjęć zostały dodane 3 nowe galerie ze zdjęciami z dzisiejszych uroczystości pod Pomnikiem Pomordowanych w Brudzawkach oraz wystawy w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach, która bezpośrednio łączy się z ww. uroczystościami. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowymi materiałami.

Harmonogram wystawy oraz kolejnych uroczystości związanych z upamiętnieniem zbrodni Katyńskiej można znaleźć w dziale Harmonogramy.


27 kwietnia

Znamy już szczegóły odnośnie wyjazdu do Lednicy. Ostatecznie ustalony został koszt wyjazdu i będzie on wynosił 12 zł od każdego z uczestników (resztę kosztów pokryje Rada Gminy w Książkach). Wszystkie pozostałe informacje można znaleźć na plakacie poniżej (kliknij na obrazek aby go powiększyć). W razie pojawienia się jakichkolwiek pytań informacje można uzyskać pod numerem (56) 6888 139.Edit:

Spotkanie organizacyjne odbędzie się dnia 28 maja o godzinie 18:00 na sali GOK. Na spotkaniu zostaną omówione szczegóły wyjazdu takie jak podstawowe przedmioty, jakie trzeba ze sobą zabrać do na pola Lednickie, jak się ubrać i przygotować itd. itp. W spotkaniu obowiązkowo musza uczestniczyć wszystkie osoby jadące do Lednicy, chyba że ktoś naprawdę nie może z bardzo ważnych powodów na tym spotkaniu się zjawić.

Osoby, które chcą zapisać się w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach, mogą przyjść z przygotowaną już deklaracją. Deklarację można znaleźć w dziale Pliki w menu po lewej stronie.


25 kwietnia

Tak jak zapowiedzieliśmy ruszają prace nad organizacją wyjazdu do Lednicy. W tym roku postanowiliśmy uruchomić możliwość zapisywania się na wyjazd online tzn. za pomocą przygotowanego kwestionariusza, który można znaleźć w dziale Kwestionariusze. Wypełnienie kwestionariusza nie wiąże się jednak z obowiązkiem wyjazdu. Dopiero po wpłaceniu symbolicznej opłaty za wyjazd nasze dane są aktywowane, tak więc tak czy inaczej aby skorzystać z możliwości wyjazdu trzeba odwiedzić Gminny Ośrodek Kultury w Książkach. Co więc daje wypełnienie kwestionariusza? To, że w momencie gdy osoba, która wypełniła kwestionariusz przyjdzie do GOK-u aby wpłacić pieniądze nie musi podawać żadnych innych danych gdyż księgowa te dane będzie już miała u siebie na komputerze, więc zdecydowanie szybciej wszystko będzie się odbywać. Oczywiście jeśli ktoś nie chce podawać swoich danych w kwestionariuszu to może to zrobić przy wpłacie pieniędzy u księgowej GOK na przygotowanym podobnym kwestionariuszu do ręcznego wypełnienia. Niestety nie mamy na chwilę obecną wyznaczonej ceny za wyjazd, jednakże powinna być ona zbliżona do ceny z zeszłego roku więc będzie to prawdopodobnie tylko symboliczna opłata. Zostanie ona ustalona prawdopodobnie w tym tygodniu.


24 kwietnia

Podobnie jak w latach ubiegłych organizujemy i w tym roku wyjazd na spotkanie młodych w Lednicy. Tematem tegorocznego spotkania jest "Kobieta - dar i tajemnica" dlatego tym bardziej mamy nadzieję, że jak najwięcej dziewczyn, kobiet, Pań skorzysta z możliwości wyjazdu. Wszystkie szczegóły odnośnie tego co będzie się działo w tym roku w Lednicy można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej - www.lednica2000.pl.

Od poniedziałku zaczynamy na poważnie prace związane z organizacją wyjazdu i myślę, że już w tym tygodniu otworzymy listy, na które osoby chętne będą mogły się wpisywać. Wszystkie informacje szczegółowe odnośnie organizacji wyjazdu pojawią się najpóźniej we wtorek wieczorem.


22 kwietnia

Serdecznie zapraszamy w przyszły piątek na uroczystości religijno - patriotyczne w Książkach. Wszystkie szczegóły znajdą Państwo na plakacie poniżej.20 kwietnia

Do działu Artykuły a konkretnie do galerii wycinków z gazet zostały dodane dwa nowe artykuły z gazety Pomorskiej. Jeden z nich odnosi się do uroczystości związanych z Katyniem a drugi do remontu Gminnego Ośrodka Kultury. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z materiałami.


17 kwietnia

W dziale Galerie zdjęć można znaleźć galerię ukazującą postępy prac remontowych w GOK Książki. Dotychczas wymieniono wszystkie okna, kaloryfery, pomalowano ściany w całym budynku, wymieniono podłogę w biurze oraz częściowo położono posadzkę na sali. Do wykonania pozostało położenie podłóg na sali i na salce, wymiana oświetlenia na sali oraz prace wykończeniowe. Prace zostaną ukończone najpóźniej do końca kwietnia.

Edit:

Strona została przeniesiona pod nowy adres, na nowe i lepsze serwery. Pozwoliło to wyeliminować problemy, które występowały pod przeglądarką Internet Explorer. Chciałem podziękować jako administrator strony Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach użytkownikowi cayman3_11 z forum dobreprogramy.pl , który pomógł mi znaleźć rozwiązanie problemów występujących pod ww. przeglądarką. Błedy powodował serwer onetu. Od dzisiaj wszystkie przeglądarki internetowe powinny prawidłowo obsługiwać stronę internetową GOK.


16 kwietnia

Pracownicy GOK Książki oraz Rada Gminy w Książkach uczcili w dniu dzisiejszym pamięć ofiar tragedii samolotu rządowego w Smoleńsku. Pod Gminnym Ośrodkiem Kultury została wystawiona tablica upamiętniająca zmarłych oraz zostały złożone znicze i kwiaty. Zdjęcia z tego wydarzenia ukazujące symbole wyrażające żałobę w miejscowości Książki można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.


12 kwietnia

Z powodu prac konserwacyjnych w dziale Galerie zdjęć przez najbliższe dwa dni mogą wystąpić problemy z dostępem do poszczególnych galerii. Za utrudnienia przepraszamy.

Edit:

Działy Galerie zdjęć, Kroniki oraz Artykuły zostały poddane pracom konserwacyjnym i powinny działać już normalnie.


10 kwietnia

Z powodu żałoby narodowej, kolorystyka serwisu również będzie w barwach żałobnych do przyszłej soboty włącznie. Jako instytucja kultury włączamy się w ubolewanie nad stratą najwyższych szczeblem osób w państwie.


7 kwietnia

Został przywrócony dział Pliki, w którym na chwilę obecną można znaleźć jeden plik o którym więcej szczegółów poniżej.

Gminny Ośrodek Kultury w Książkach dnia 30 maja 2010 roku organizuje koncert z okazji dnia matki i ojca pod tytułem "DLA CIEBIE MAMO I TATO" podczas którego będzie mogła zaśpiewać każda chętna osoba, która wcześniej zgłosi swoją kandydaturę. Szczegóły można znaleźć na plakacie poniżej a regulamin i kartę zgłoszenia w dziale Pliki.6 kwietnia

Do serwisu została dodana nowa funkcja a mianowicie możliwość zdobycia informacji o wszelkich aktualizacjach serwisu poprzez drogę mailową. Więcej informacji można znaleźć w dziale Subskrypcje.


4 kwietnia

Serdecznie zapraszamy na uroczystości związane z tragedią katyńską. Szczegółowy plan uroczystości można znaleźć w dziale Harmonogramy pod hasłem Ból i pamięć - 70 lat tragedii katyńskiej. Serdecznie zapraszamy.


Przypominamy także o jutrzejszych obchodach rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II. Uroczystą mszę o godzinie 11:00 uświetni zespół Książkowianka.


3 kwietnia

Niech radosne Alleluja
będzie dla wszystkich ostoją miłości
i wiary.
Niech pogoda ducha towarzyszy
w trudzie każdego dnia
oraz
wiele szczęścia na co dzień

Życzy
DYREKCJA GOK
Z PRACOWNIKAMI


2 kwietnia

Zgodnie z zapowiedziami usprawniony został dział Galeria Filmów. Serdecznie zapraszamy do niego i mamy nadzieję, ze korzystanie z niego będzie jeszcze bardziej funkcjonalne niż dotychczas.

Edit:

Zostało zmienione główne logo strony oraz podobnie jak dział Galeria Filmów został zaktualizowany dział Harmonogramy.


1 kwietnia

Nie tylko w budynku GOK trwają prace remontowe, trwają one także na stronie internetowej i jeśli ktoś się dobrze przyjrzy to zobaczy pierwsze tego efekty.

Zostały wprowadzone drobne kosmetyczne zmiany w działach związanych z zespołami i kołami działającymi przy GOK. Do działu Wokalistki został dodany film z wykonaniem Hymnu WOŚP przez Jonę Schmeichel. Cały czas pracujemy też nad funkcjonalnością działu Galeria Filmów i prawdopodobnie efekty tej pracy będzie można zobaczyć w ciągu najbliższego tygodnia. Zmieniliśmy też szatę graficzną na bardziej wiosenną. Standardowo też wpisy z ubiegłego miesiąca zostały przeniesione do działu Archiwum.

Przypominamy również o możliwości korzystania z Księgi Gości, która tylko czeka na kolejne wpisy.

Poza tym życzymy wszystkim udanych żartów w dniu Prima Aprilis :)


24 Marca

Niestety nie udało nam sie zamieścić wczoraj dyplomu, który uzyskała Jona Schmeichel za udział w przeglądzie muzycznym "Awans" jednak już nadrabiamy straty i poniżej można zobaczyć ten dyplom.


23 Marca

Strona od dzisiaj będzie znów na bieżąco aktualizowana. Już niedługo, być może jeszcze dzisiaj zaprezentujemy na niej dyplom, który otrzymała Jona Schmeichel podczas przeglądu muzycznego "Awans".

W najbliższy piątek w kościele parafialnym w Książkach o godzinie 16:30 zamiast drogi krzyżowej wyświetlony zostanie film Pasja, na który serdecznie zapraszamy. Film zostanie wyświetlony przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, który udostępnia nagłośnienie oraz projektor, z którego film zostanie wyświetlony. Więcej szczegółów o filmie można znaleźć tutaj.
19 Marca

Dodaliśmy na stronę internetową sporo nowych materiałów m.in galerię zdjęć z przeglądu muzycznego "Awans", który odbył się wczoraj w Wąbrzeźnie, krótką fotorelację z początków remontu w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach oraz informacje o wygranym projekcie na organizację czasu wolnego dla młodzieży w wakacje. Galerie zdjęć można znaleźć w dziale galerie, natomiast informacje o projekcie w dziale Projekty. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z materiałami.

W przeglądzie muzycznym "Awans" w Wąbrzeźnie Jona Schmeichel otrzymała wyróżnienie oraz zaproszenie na warsztaty muzyczne prowadzone przez profesjonalną ekipę. Zespół Skowronki natomiast dostał zaproszenie na warsztaty, które odbędą się w Wąbrzeźnie w najbliższym czasie (konkretny termin nie jest narazie znany).

Został zmieniony także wygląd działu Księga Gości do którego to serdecznie zapraszamy. Mamy nadzieję, że obecny wygląd jest bardziej czytelny.

W dniach od 18 marca do 20 marca Klub młodzieżowy "Pod Dębami" w godzinach popołudniowych będzie nieczynny z powodu remontu. Termin może ulec przedłużeniu.


12 Marca

Gminny Ośrodek Kultury w Książkach zaprasza dzieci i młodzież w dniach 13, 20, 27 marca w godzinach 13:00 - 16:00 na warsztaty pt. "ŚWIĄTECZNE TRADYCJE" w ramach zagospodarowania czasu wolnego dzieci i młodzieży pod nazwą "ARTYSTYCZNE SOBOTY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY".

Po zakończeniu warsztatów zostanie zorganizowana wystawa prac wykonanych w trakcie ich trwania.


10 Marca

GOK Książki dostał dofinansowanie na projekt, który będzie realizowany w wakacje. Szczegóły opublikujemy w ciągu najbliższych kilku dni.

Ekipa remontowa jednak nie wejdzie jeszcze w tym tygodniu ze względu na złe warunki pogodowe. Kolejny termin rozpoczęcia prac planowany jest na początek przyszłego tygodnia.


7 Marca

Ponieważ administrator strony w najbliższym tygodniu nie będzie miał stałego dostępu do Internetu zostało na ten czas włączone zatwierdzanie wpisów w księdze gości. Można się do niej wpisywać, jednak wpisy pojawią się dopiero, gdy administrator je zaakceptuje, czyli jak będzie miał dostęp do Internetu a więc prawdopodobnie w okolicach czwartku - piątku. W tych dniach również pojawią się prawdopodobnie pierwsze zdjęcia z prac remontowych prowadzonych w GOK.

Edit:

Przypominamy, że aby strona w pełni poprawnie się wyświetlała potrzebna jest przeglądarka inna niż Internet Explorer. Na chwilę obecną jedyny problem jaki występuje na przeglądarce Internet Explorer to przesunięcie menu względem całej reszty strony internetowej. Polecane przeglądarki, które są w pełni obsługiwane można ściągnąc po kliknięciu na nazwę poniżej:

- Opera

- Mozilla Firefox

- Google Chrome


6 Marca

Bardzo małymi krokami w GOK Książki rozpoczyna się remont. W tym tygodniu prawdopodobnie wejdzie już ekipa remontowa a tymczasem pracownicy rozpoczeli przygotowania - zostały zdjęte kurtyny, osłony grzejników, przed wejściem ekipy remontowej zostanie wyniesione nagłośnienie oraz przyrządy grupy cyrkowej. Klikając na zdjęcia obok można zobaczyć jak wyglądają te przygotowania w praktyce.


5 Marca

Jak widzicie, strona została całkowicie przebudowana. Od teraz powinna działać dużo szybciej u osób, które mają wolne łącza internetowe oraz powinna być bardziej funkcjonalna. Oprócz wyglądu został zoptymalizowany kod strony, zostały poprawione małe błędy, które niestety nawarstwiły się przez te pół roku od kiedy strona internetowa istnieje a które jednak nie wpływały na działanie serwisu.

Ponieważ tworzenie serwisu od podstaw wymagało ode mnie wejścia na stronę główną około 150 razy a zapomniałem zablokować licznik, dla pełnej uczciwości licznik odwiedzin został zmniejszony do 1000 gości.

Mam nadzieję, że spodoba wam się nowa odsłona strony internetowej GOK w Książkach. Swoje opinie na jej temat możecie wyrażać w księdze gości.


Pozdrawiam
Andrzej Nowak - moderator strony Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach.


Edit:

Do działu Artykuły został dodany artykuł o historii strony internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach.


Edit 2:

Strona w niektórych wypadkach ma problem z wyświetlaniem w przeglądarce Internet Explorer. Postaramy sie usunąć ten problem w najbliższym czasie. Strona została przetestowana na przeglądarkach Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome - w przypadku tych przeglądarek wszystko działa tak jak powinno


4 Marca

W pocie czoła przygotowywana jest nowa odsłona strony internetowej GOK. Strona zostaje przebudowana całkowicie od podstaw i zostanie opublikowana najpóźniej w przyszłym tygodniu. Jak widać, nie tylko fizycznie GOK jest remontowany.

Główne powody, jakie wpłynęły na decyzję o przebudowaniu serwisu to fakt, że strona się rozrosła oraz fakt, iż strona nie działała do końca poprawnie na przeglądarce Internet Explorer - po przebudowie błąd z rozjechanymi ramkami zniknie.


2 Marca

Ponieważ coraz bardziej widać wiosnę za oknem postanowiliśmy zmienić szatę graficzną na bardziej wiosenną aby i ona poprawiała wam nastrój poprzez bogactwo zieleni.

Standardowo na początku miesiąca wszystkie wpisy z poprzedniego miesiąca zostały przeniesione do archiwum.


19 luty

Dział ankiety został tymczasowo wyłączony.

Cieszymy się tak dużym zainteresowaniem wyjazdem do Szwecji. Na chwilę obecną mamy zapisanych 66 osób. Przypominamy, że zapisywać się można do 25 lutego.


18 luty

Chwilowo nie działa ankieta. W przygotowaniu jest nowa i do jutra powinna działać.


17 luty

Otrzymaliśmy w dniu dzisiejszym podziękowania od Jurka Owsiaka za udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Zeskanowany dokument można zobaczyć poniżej (aby się powiększył trzeba na niego kliknąć).
15 luty

GOK Książki organizuje wyjazd do Szwecji. Szczegóły na plakacie poniżej. W wyjeździe mogą również uczestniczyć osoby młode. Serdecznie zapraszamy.
13 luty

Dział kroniki został zaktualizowany. Dodane zostały kroniki prowadzone przez lata 1991 - 2006. Kroniki numer 2 i 3 zostały niestety uszkodzone i na chwilę obecną są odnawiane. Pojawią się na stronie gdy tylko wrócą do GOK-u. Wszystkie kroniki w formie multimedialnej przygotowały stażystki oraz praktykantki pracujące w GOK pod przewodnictwem Marty Lisińskiej.


11 luty

Otrzymaliśmy list od Ojca Jana Góry, w którym zaprasza nas na kolejne spotkanie lednickie. Oczywiście podtrzymując już tradycję w tym roku również skorzystamy z tego zaproszenia, jeśli tylko uda nam się zebrać grupę osób chętnych na wyjazd. Wszystkie szczegóły odnośnie tego, co będzie się działo na polach lednickich można znaleźć na oficjalnej stronie Spotkania Młodych w Lednicy. Poniżej zamieszczamy tegoroczny plakat lednicki oraz list, który otrzymaliśmy od Ojca Jana Góry (kliknij na obrazek, żeby powiększyć). Szczegóły odnośnie organizacji wyjazdu pojawią się wkrótce.
7 luty

Zostały dodane zdjęcia z wieczorku karnawałowego. Zapraszamy do działu Galerie zdjęć.


6 luty

Zostały dodane dwa nowe artykuły z gazet CWA oraz Nowości. Artykuły dotyczą balu karnawałowego dla dzieci, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach. Serdecznie zapraszamy do działu Artykuły.


4 luty

Po wielu problemach jakie powstały w trakcie organizacji wieczorku ostatecznie doszliśmy do wniosku, że ze względu na brak wymaganej liczby par wieczorek odbędzie się przy muzyce puszczanej z płyt przez Pana Jurka Cyrana. Dziękujemy wszystkim osobom, które zdecydowały się uczestniczyć i życzymy udanej zabawy.


1 luty

Przypominamy, że do czwartku można się zapisywać w Gminnym Ośrodku Kultury na bal karnawałowy. Bilety w cenie 20 zł od osoby można nabyć u księgowej GOK Hanny Nowak.


25 stycznia

Do strony zostało dodanych dużo materiałów. Postanowiliśmy nadrobić straty z artykułami z gazet lokalnych. Nowe artykuły odnośnie WOŚP, obchodów wyzwolenia Książek oraz ferii można znaleźć w Internetowej Galerii Artykułów w dziale Artykuły. Można znaleźć tam również artykuł odnośnie balu karnawałowego dla dieci napisany przez Panią Mariannę Ciupak - Dyrektor GOK. Poza artykułami zostały dodane zdjęcia z balu karnawałowego oraz całych ferii zimowych. Zdjęcia te można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.

Przypominamy również, że w najbliższy czwartek mija termin zgłaszania sie na sobotni wieczorek taneczny, na który bardzo serdecznie zapraszamy. Szczegóły można znaleźć w notce z 22 stycznia, która znajduje sie poniżej.


24 stycznia

W najbliższy czwartek zapraszamy młodzież oraz osoby dorosłe na film Zmierzch. Przypominamy również o zabawie karnawałowej. Szczegóły można znaleźć w notce z 22 stycznia.
23 stycznia

W dziale Harmonogram zajęć można znaleźć plan zajęć na bieżący tydzień dla dzieci i młodzieży.

Do wtorku włącznie w godzinach 9:00 - 13:00 można obejrzeć wystawę przygotowaną z okazji "90 rocznicy powrotu ziem do macierzy" oraz "65 rocznicy wyzwolenia Książek"


22 stycznia

Zapraszamy na imprezę z okazji karnawału. Szczegóły mozna znaleźć na plakacie poniżej. Warunkiem odbycia się imprezy jest zebranie minimum 20 par (40 osób). Jeśli ten próg nie zostanie osiągnięty niestety będziemy musieli odwołać imprezę. Planowany początek imprezy godzina 20:00. Zapraszamy.

Edit:

Jeżeli ktoś chciałby przenocować, jest możliwość wynajęcia pokoi hotelowych. Cena to 17 zł za osobę. Wynajem trzeba zgłosić w trakcie wpłacania pieniędzy za zabawę.
20 stycznia

Została wprowadzona drobna aktualizacja serwisu związana z intuicyjnością działania. Dział artykuły został przeniesiony na wyższą pozycję w menu - znajduję sie on obecnie pod działem archiwum.

Edit:

Zostały dodane nowe informacje odnośnie projektu remontu Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach. Informacje te można znaleźć w dziale Projekty.


19 stycznia

Serdecznie zapraszamy na akademię z okazji wyzwolenia miejscowości Książki spod władzy okupanta. Szczegóły na plakacie poniżej (kliknij aby powiększyć).
18 stycznia

Na stronie można znaleźć sporo nowośći m.in artykuł odnoszący się do niedzielnej imprezy w Łopatkach, harmonogram zajęć na pierwszy tydzień ferii oraz zdjęcia z wizyty Gwiazdora w Łopatkach. Artykuł można znaleźć w dziale Artykuły, harmonogram w dziale Harmonogram zajęć, natomiast zdjęcia w dziale Galerie zdjęć. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się.

Wszystkie notki związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zostały przeniesione do działu Archiwum.


16 stycznia

W dziale artykuły zamieszczamy artykuł podsumowujący Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nim.

Edit:

Ponieważ niedawno zniknął licznik gości ze strony, musiał zostać wyzerowany aby zaczął działać znów tak jak powinien.


12 stycznia

Wracając do spraw związanych z działaniem strony - strona została przetestowana na różnych przeglądarkach internetowych. Niestety jedna z przeglądarek nie obsługuje w pełni poprawnie strony - Internet Explorer. Mogą wystąpić na niej pewne błędy, które nie mają nic wspólnego z funkcjonalnością serwisu. Problem dotyczy wyświetlania strony (występują puste paski pomiędzy logiem i poszczególnymi częściami strony). Zalecane przeglądarki to Opera, Mozilla Firefox oraz Google Chrome.


11 stycznia

Niestety w tym roku wyjątkowo nie padł rekord. Książki zebrały 3500,13 zł. Więcej informacji oraz podsumowanie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już niedługo.

Edit:

Zapraszamy do galerii zdjęć - znajdziecie tam zdjęcia z 18 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Książkach. Przygotowujemy też raport i pierwsze efekty naszej pracy możecie znaleźć w dziale artykuły. Zapraszamy do zapoznania się z nowymi treściami.


9 stycznia

To już jutro odbędzie się Finał WOŚP. Ciężko pracowaliśmy aby osiągnąć taki efekt, jaki jutro będziecie mieli szansę oglądać. Przygotowaliśmy wiele atrakcji m.in kawiarenkę z przeróżnymi ciastami oraz herbatą i kawą - wszystko za symboliczną opłatą przeznaczoną na WOŚP, będzie można zrobić sobie zdjęcie ze Shrekiem oraz Fioną, wystąpią zespoły wokalne oraz taneczne z Gminnego Ośrodka Kultury, Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej w Książkach, podczas licytacji będzie można wylicytować m.in ciasto w kształcie serduszka WOŚP, biurko oraz gadżety Wielkiej Orkiestry. Po występach oraz światełku do nieba, które odbędzie się o godzinie 20:00 zapraszamy młodzież na imprezę, którą poprowadzą Dj Andrewi oraz Matys van Dj.

Serdecznie zapraszamy i jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Początek godzinia 16:00. Zapraszamy


8 stycznia

Do galerii filmów został dodany film z prób - piosenka, która jest hymnem WOŚP.

Ogłaszamy wszem i wobec, że po części oficjalnej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie sie impreza dla młodzieży (od godziny 20:00 do godziny 22:00). Imprezę poprowadzą Dj Andrewi oraz Matys van Dj.


7 stycznia

Do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozostały 3 dni a my cały czas pracujemy nad tym aby wszystko zostało dopięte na ostatni guzik.

Tak jak obiecaliśmy, publikujemy dzisiaj wywiad z Panią, której dziecko żyje dzięki Fundacji WOŚP. Wywiad można znaleźć tutaj. (po kliknięciu na napis tutaj) oraz w dziale Artykuły. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z tym wywiadem, gdyż pokazuje on jak ważna jest pomoc w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i jak ta fundacja pomaga małym pacjentom.

A co ciekawego opublikujemy jutro? Jutro ostatecznie opublikujemy informacje o niespodziance dla młodzieży oraz film z przygotowań naszej wokalistki do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej i jak to powiada Jurek Owsiak "Siema".


6 stycznia

Abyście nie mieli wątpliwości co do tego, że faktycznie ciężko pracujemy i przygotowujemy się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w galerii zdjęć możecie zobaczyć nasze starania z dnia dzisiejszego.

Mamy też prośbę do młodzieży aby uszanowała naszą pracę i nie zrywała plakatów, które powiesiliśmy.

Nie mamy jednak nadal ostatecznej decyzji odnośnie niespodzianki dla młodzieży. Gdy tylko zdobędziemy informacje z wyższych urzędów napewno zamieścimy tutaj stosowną notke.

Zgłosiła się osoba do prowadzenia licytacji. Kolejne funkcje czekają. Liczymy na wasz aktywny udział.


5 stycznia

Kolejne informacje odnośnie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cały czas trwają prace nad tym aby wszystko było dopięte na ostatni guzik - zespoły zaczęły dzisiaj intensywne próby, zgłaszają sie pierwsze osoby do pomocy w organizacji całej imprezy. Oficjalnie ogłaszamy iż zgłosiła sie osoba, która przebierze sie za Shreka i będzie mu towarzyszyła Fiona.

Informujemy również, że każdy może przeznaczyć przedmioty na licytację - cokolwiek. Pieniądze z licytacji oczywiście zostaną przekazane na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Poszukujemy również osoby, która upiecze Serduszka WOŚP, które również będą sprzedawane i dochód z nich będzie przekazany na WOŚP. Generalnie inne ciasta też miło będą widziane, więc jeśli macie babcie, rodziców, którzy chcieliby się przyczynić do pomocy dzieciom to poproście ich o pomoc.

W czwartek wieczorem opublikujemy na stronie internetowej wywiad z rodziną, która otrzymała pomoc od Jurka Owsiaka, serdecznie zapraszamy do śledzenia strony internetowej.

Kolejnym dowodem na to, że działamy i staramy się aby wszystko było dobrze zorganizowane jest to, że już niedługo, być może już jutro pojawia się pierwsze plakaty na terenie naszej Gminy. Plakaty przedstawiamy poniżej. Prawdopodobnie już jutro opublikujemy kolejne ciekawe informacje - tym razem znowu coś co powinno ucieszyć młodzież ale ponieważ nie jest to pewne, poczekamy z publikacją tej informacji do jutra.
4 stycznia

Paczka świeżych informacji z frontu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pierwsza niezwykle istotna informacja jest taka, że WOŚP odbędzie sie jednak na sali GOK Książki - jest to niezmiernie ważna informacja jeśli chodzi o wygodę uczestników WOŚP, tak nam się wydaje. Druga niezwykle ważna informacja jest taka, że liczymy na wasze zaangażowanie, szczególnie na ludzi młodych. Poszukujemy na chwilę obecną:

- osoby, która poprowadzi całą galę
- zespołów które chciałyby wystąpić podczas WOŚP
- osoby, która założy kostium Shreka i będzie zbierała pieniądze do puszki WOŚP za możliwość sfotografowania się z nią
- osób, które poprowadzą licytację
- oraz wszelkich osób, które w jakikolwiek sposób chciałyby się zaangażować w działanie sztabu oraz organizację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Osoby chętne mogą zgłaszać się w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach do najbliższego czwartku.

Nie zapominajcie, że nie tylko my na was liczymy. Liczą na was głównie dzieci, które potrzebują pomocy i na które zbieramy w tym roku pieniądze - dzieci z chorobami onkologicznymi. Przykłady skutków działalności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można znaleźć nawet w naszej wiosce - jest to dowód na to, że pieniądze, które zbieramy nie idą na marne, są przekazywane na konkretne cele i ratują życie. Przyczyńmy się do tego aby ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy i pokażmy że potrafimy dać coś z siebie dla innych.


Andrzej Nowak - współorganizator WOŚP w Książkach


Wykonanie: Andrzej Nowak