Archiwum 2011


30 grudnia

Informujemy, że od poniedziałku na naszej stronie internetowej będą prowadzone prace konserwacyjne związane z Wirtualną Galerią Artykułów, Galeriami zdjęć, Galerią Kronik oraz wszystkimi filmami zamieszczonymi na stronie internetowej. Prace powinny zostać zakończone w przeciągu tygodnia jednakże w tym okresie mogą wystąpić problemy z uruchamianiem wyżej wymienionych materiałów. Za utrudnienia przepraszamy i jednocześnie informujemy, że dokonamy wszelkich starań aby jak najszybciej zakończyć prace konserwacyjne.


23 grudnia

Już jutro będziemy obchodzić w naszych domach wigilię Bożego Narodzenia. W związku z tym świąteczny nastrój zagościł także w Gminnym Ośrodku Kultury i mijający tydzień upłynął w nim właśnie pod znakiem świąt Bożego Narodzenia. We wtorek po raz kolejny w przededniu Świąt Bożego Narodzenia harcerze 73 Drużyny ZHP z Książek przynieśli przy śpiewie kolęd Betlejemskie Światło Pokoju do Gminnego Ośrodka Kultury. Pracownicy przyjęli z wielkim wzruszeniem lampion a następnie złożyli życzenia bożonarodzeniowe, dziękując za pamięć w tym szczególnym okresie przedświątecznym. Zdjęcia z harcerzami mogą Państwo zobaczyć przy tym wpisie. Otrzymaliśmy także bardzo dużo kartek świątecznych z różnych instytucji, za które bardzo serdecznie dziękujemy. Pod wpisem zamieszczamy naszą kartkę świąteczną skierowaną do wszystkich mieszkańców Gminy Książki. Chcemy życzyć wam wszystkiego co najlepsze.

Jeśli będziecie potrzebować chwili odpoczynku w trakcie świątecznych przygotowań możecie zobaczyć co sądzą o świętach dzieci z przedszkola w Książkach - jak się przygotowują do świąt, jakie prezenty chciałyby otrzymać i przede wszystkim - czy wierzą w Świętego Mikołaja i Gwiazdora. Nasi reporterzy w poniedziałek odwiedzili w przedszkolu grupę 0B aby dowiedzieć się co dzieci sądzą o świętach. Dzieci przygotowały dla reporterów specjalny program artystyczny, który oczywiście też znajduje się w przygotowanym przez nas materiale. Film można znaleźć w dziale Galeria filmów.


(19:50) Edit:

Do działu Galerie zdjęć dosłaliśmy zdjęcia z wczorajszych zajęć realizowanych w ramach projektu "Warsztaty bez prądu" przygotowanego przez studentów działających w programie PROJEKTOR - Wolontariat Studencki. Jednocześnie mamy bardzo dobrą informację - od dzisiaj wszystkie wysyłane zdjęcia udostępniane na naszej stronie internetowej będą w lepszej jakości pozwalającej na ich wywoływanie.


21 grudnia

W dniu dzisiejszym nasza strona internetowa powoli będzie nabierać zimowych barw. W związku z tym przepraszamy za wszelkie niedogodności spowodowane pracami nad stroną.


(10:58) Edit:

Zakończyliśmy prace nad nową wersja strony internetowej. Logo główne (znajdujące się na samej górze strony) jest logiem tymczasowym. Nowe pojawi się jak tylko spadnie pierwszy śnieg w odpowiedniej ilości.


18 grudnia

Dosłaliśmy dzisiaj do naszej strony internetowej fotorelację z wczorajszej Wigilii młodzieży bierzmowanej oraz przygotowującej się do bierzmowania. Zapraszamy do działu Galerie zdjęć.


17 grudnia

Jeśli ktoś regularnie śledzi to co pojawia się na naszej stronie internetowej pewnie zorientował się, że już wczoraj była dodana galeria zdjęć z Projektorowych zajęć poświęconych grom planszowym i towarzyskim. Dzisiaj dosłaliśmy jeszcze na naszą stronę internetową zdjęcia z pierwszych zajęć realizowanych w ramach projektu "W rytmie ulicy - zakręć się w tańcu!". Oczywiście wszystkie nowe galerie można znaleźć w menu po lewej stronie oraz w dziale Galerie zdjęć.

W menu po lewej stronie od wczoraj można też znaleźć konkurs ogłoszony przez Pana wójta oraz linki do regulaminu i karty zgłoszenia. Bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konkursie.


15 grudnia

Dzisiaj napiszemy troszkę więcej o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Jeśli chciałbyś pomóc w organizacji tegorocznej WOŚP w Książkach mamy dla Ciebie kilka propozycji.

Możesz zostać:
- wolontariuszem ogólnym (pomoc przy przygotowaniu sali, obsłudze gości itd. itp.),
- prowadzącym/prowadzącą licytacje (możesz prowadzić aukcje sam bądź też ze znajomą/znajomym),
- osobą, przekazującą jakąś rzecz do licytacji,
- możesz zgłosić swój zespół jeśli chciałbyś/chciałabyś wystąpić podczas WOŚP.

Co otrzymasz w zamian?
- satysfakcję z tego, że pomogłeś/pomogłaś chorym dzieciakom,
- podziękowania w formie dyplomu z Gminnego Ośrodka Kultury oraz z Fundacji Jurka Owsiaka,
- wspaniałą atmosferę podczas przygotowań,
- możliwość poznania nowych ludzi oraz reguł panujących podczas organizacji takiej imprezy.

Oczywiście jeśli chcesz pomóc musisz się zgłosić do dnia 30 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury!


14 grudnia

W dniu dzisiejszym w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach odbył się Kiermasz Świąteczny. Fotorelację z tego zdarzenia można obejrzeć w naszej Galerii zdjęć.

Wśród zdjęć znajduje się także jedno zdjęcie na którym widać, że nie tylko przygotowaniom do świąt był poświęcony ten kiermasz. I tutaj nie zabrakło akcentu przygotowań do tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku odbędzie się już 8 stycznia i na którą już teraz bardzo serdecznie zapraszamy. Jeśli są osoby zainteresowane pomocą w organizacji, w prowadzeniu licytacji jak też i przekazaniem rzeczy na licytację na rzecz WOŚP - bardzo serdecznie zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach. Koordynatorką tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Książkach jest podobnie jak w roku ubiegłym Anna Jasińska.


12 grudnia

Zaktualizowaliśmy kalendarz wydarzeń na naszej stronie internetowej. Dodany termin - 14 grudnia - to dzień, w którym odbędzie się kiermasz świąteczny, na który bardzo serdecznie zapraszamy. Więcej szczegółów łącznie z plakatem opublikujemy dzisiaj około godziny 18:00.

Tradycyjnie wraz z zimą zmieniamy wygląd naszego serwisu. Do przyszłego piątku pojawi się nowy, świąteczno - zimowy wygląd. Opóźnienia związane z wprowadzeniem nowego wyglądu wynikają z braku śniegu ponieważ zawsze wykorzystywaliśmy do przygotowania nowego wyglądu strony aktualne zdjęcia. Nawet jeśli śnieg nie spadnie to na naszą stronę zawita nowa szata graficzna. Na razie jednak jesteśmy dobrej myśli, że kiedyś jednak i na dworze zrobi się bardziej zimowo.


(19:43) Edit:

Z drobnym opóźnieniem zaktualizowaliśmy dział Kalendarz o nowe plakaty związane z kiermaszem świątecznym oraz z sylwestrem. Plakaty zamieszczamy również poniżej i jednocześnie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.


9 grudnia

W dniu wczorajszym rozpoczął się w naszym Gminnym Ośrodku Kultury kolejny projekt realizowany w ramach programu "Projektor - Wolontariat Studencki". Tym razem tematyka zajęć obejmuje wszelkiego rodzaju gry towarzyskie. W ramach projektu zakupione zostały gry na kwotę 302 zł i gry te zostaną przekazane po zakończeniu projektu GOK-owi za co już teraz bardzo serdecznie dziękujemy prowadzącym zajęcia.

Zapraszamy do przejrzenia galerii zdjęć z pierwszego dnia zajęć. Znaleźć ją można w dziale Galerie zdjęć.


8 grudnia

W naszej Wirtualnej Galerii Artykułów zamieściliśmy dwa nowe artykuły z dzisiejszej gazety CWA. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.


5 grudnia

Jak już pewnie niektórzy się zorientowali od wczoraj sukcesywnie uzupełniany jest kalendarz na miesiąc grudzień znajdujący się w menu po prawej stronie. Dosłownie przed chwilą dostaliśmy informację o terminie zajęć z tańca nowoczesnego - zajęcia będą odbywały się od przyszłego piątku o godzinie 15:45 na sali GOK. Prosimy o jak najszybsze przynoszenie deklaracji uczestnictwa. Deklaracje do wypełnienia można otrzymać w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach w biurze Pani Dyrektor. Przypominamy że ilość miejsc jest ograniczona. Więcej informacji można znaleźć w dziale Kalendarz.


4 grudnia

Wpisy z miesiąca listopada zostały przeniesione do działu Archiwum 2011.

Dodaliśmy zdjęcia z dzisiejszego przedstawienia studia małych form teatralnych "ART - RE" z Krakowa pt. "Koziołek NieMatołek". Zdjęcia można znaleźć oczywiście w dziale Galerie zdjęć.

W naszej Wirtualnej Galerii Artykułów pojawił się artykuł oraz sonda z piątkowego dodatku do gazety Nowości.

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi materiałami.


30 listopada

Wójt Gminy Książki ogłasza konkurs pt. "Losy cichych bohaterów "tamtych dni" pod okupacją niemiecką i sowiecka wrzesień 1939 - maj 1945 w moim regionie" pod patronatem Wojewody Kujawsko - Pomorskiego oraz Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty. Plik z regulaminem oraz formularz zgłoszeniowy można pobrać poniżej oraz w dziale Pliki.

Karta zgłoszenia do konkursu "Losy cichych bohaterów "tamtych dni" pod okupacją niemiecką i sowiecka wrzesień 1939 - maj 1945 w moim regionie"

Regulamin konkursu "Losy cichych bohaterów "tamtych dni" pod okupacją niemiecką i sowiecka wrzesień 1939 - maj 1945 w moim regionie"


(12:35) Edit:

Do działu Galerie zdjęć dodaliśmy zdjęcia z dzisiejszego Dnia Seniora połączonego z Andrzejkami.


24 listopada

Publikujemy plakat ogłaszający zajęcia z gier towarzyskich realizowane w ramach projektu "Warsztaty bez prądu" przez Paulinę Pamułę, Wojtka Nędze oraz Andrzej Nowaka. Oczywiście bardzo serdecznie zapraszamy do zapisywania się na nasze zajęcia.

W związku z powyższym projektem został zaktualizowany także dział kalendarz.


22 listopada

Zamieszczamy już oficjalnie plakat o zajęciach z tańca nowoczesnego (Jazz, Hip Hop, Street Dance). Wszystkie informacje można znaleźć poniżej. Zajęcia będą prowadzone do końca roku szkolnego jeśli utrzyma się grupa co najmniej 10 osób. Zapraszamy.

Mamy także informację odnośnie kolejnego projektu - tym razem przygotowywanego przez Andrzeja Nowaka, który wraz z Pauliną Pamułą oraz Wojtkiem Nędza poprowadzą zajęcia z wszelkiego rodzaju gier. Na te zajęcia także bardzo serdecznie zapraszamy. Więcej informacji już jutro późnym wieczorem.

Oczywiście wszystkie projekty realizowane są we współpracy z programem PROJEKTOR - Wolontariat Studencki.


19 listopada

W naszej Wirtualnej Galerii Artykułów pojawiły się 3 nowe pozycje. Dwa artykuły związane są z obchodami Dnia Niepodległości a jeden z zajęciami prowadzonymi w ramach projektu "Arcy - Twórczo". Zapraszamy do zapoznania się z nowymi materiałami.

W Gminnym Ośrodku Kultury planowane są zajęcia z tańca nowoczesnego (Hip Hop, Jazz itd.). W związku z tym poszukujemy grupy chętnych osób. Aby zajęcia się odbyły musi zebrać się grupa co najmniej 10 osób. Maksymalna liczba uczestników to 20 osób. W pierwszej kolejności zapisywane będą osoby w wieku od 12 do 18 lat. Zapraszamy. Zapisy w GOK Książki oraz u Martyny Czajkowskiej.


17 listopada

Do naszej Wirtualnej Galerii Artykułów dodaliśmy mini artykuł z Gazety Pomorskiej zachęcający do uczestnictwa w kontynuacji projektu związanego z nauką języka włoskiego. Poniżej zamieszczamy także plakat promujący projekt. Plakat w dniu jutrzejszym pojawi się także w szkole podstawowej oraz gimnazjum. Warunek kontynuacji jest jeden - musi się zebrać grupa 10 chętnych osób. Zapraszamy więc do zapisów bo naprawdę warto a wiedzą to chociażby uczestnicy pierwszej tury projektu, którzy oczywiście zostali nagrodzeni za swój udział w zajęciach. Zajęcia są w pełni bezpłatne!


15 listopada

W dniu dzisiejszym w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Jubileusz Par Małżeńskich - Złote Gody. Oczywiście nie zabrakło tam też naszego fotografa i wszystkie zdjęcia możecie obejrzeć Państwo w dziale Galerie zdjęć.


13 listopada

Nasza strona internetowa w dniu dzisiejszym została wzbogacona o szczegółową fotorelację z obchodów Święta Niepodległości w Toruniu w których to obchodach uczestniczyła delegacja z Gminy Książki wraz z drużyną harcerską "Skarbiec" z Książek. Krótki opis obchodów Święta Niepodległości można znaleźć w dziale Nasze publikacje. Zdjęcia natomiast standardowo znajdują się w dziale Galerie zdjęć.


10 listopada

W dniu dzisiejszym nasza strona została wzbogacona o dwie nowe galerie zdjęć - jedną z wczorajszych, ostatnich już zajęć z języka włoskiego prowadzonych przez studentki w ramach programu PROJEKTOR - Wolontariat Studencki. Druga galeria natomiast związana jest z dzisiejszymi obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Galerie zdjęć można znaleźć w dziale Galerie zdjęć oraz w menu po lewej stronie.

To nie koniec dzisiejszych aktualizacji - dodaliśmy także do naszej Wirtualnej Galerii Artykułów artykuł z dzisiejszej gazety CWA opisujący zajęcia prowadzone w ramach projektu "Arcy - twórczo". Zajęcia również koordynowane są przez studentki programu PROJEKTOR - Wolontariat Studencki.

Bardzo ważna informacja. Od poniedziałku można zgłaszać w Gminnym Ośrodku Kultury chęć dalszego uczestniczenia w projekcie realizowanym przez Izabelę Olińską oraz Paulinę Gatner w ramach programu PROJEKTOR - Wolontariat Studencki. Dla przypomnienia napiszemy tylko, że projekt dotyczy języka włoskiego. Aby projekt był kontynuowany musi zebrać się grupa co najmniej 10 chętnych osób. Na prawdę warto uczestniczyć w tych zajęciach chociażby ze względu na to, że są darmowe i podczas nich można wygrać cenne nagrody o czym przekonali się uczestnicy pierwszej tury projektu. Pani Iza zapewniła nas, że jeśli byłyby chętne osoby, które nie uczestniczyły w pierwszej turze projektu to oczywiście przygotuje dla nich zajęcia wyrównawcze (pół godziny przed właściwymi zajęciami).


7 listopada

Mamy zaszczyt poinformować wszystkich odwiedzających regularnie naszą stronę internetową a w szczególności wszystkie osoby biorące udział w wakacyjnym projekcie "Własną firmę buduję, akcje na giełdzie w Książkach kupuję" prowadzonym przez Paulinę Pamułę oraz Wojciecha nędzę o tym, że dzięki projektowi, który zrealizowali w Książkach oraz w Wielkiej Klonii otrzymali nagrodę w kategorii "Innowacyjne podejście do zajęć edukacyjnych" w postaci stażu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Dnia 16 listopada będą odbierać gratulacje od Ministra Skarbu Państwa Aleksandra Grada na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

W naszej Galerii zdjęć można znaleźć zdjęcia z dzisiejszych zajęć plastycznych.

Poniżej zamieszczamy także plakat - zaproszenie na obchody dnia 11 listopada.


4 listopada

W dniu dzisiejszym odbyły się już drugie zajęcia w ramach projektu "Arcy - twórczo" realizowanego przez wolontariuszki programu PROJEKTOR - wolontariat studencki. W naszej Galerii zdjęć można znaleźć zdjęcia prac wykonanych przez uczestników projektu. Przypomnimy tylko, że w dniu dzisiejszym dzieci z pomocą studentek wykonywały kolczyki.


3 listopada

Z powodów organizacyjnych musieliśmy przywrócić poprzedni termin Andrzejkowego wieczorku tanecznego. Impreza odbędzie się dnia 26 listopada.


2 listopada

W dniu dzisiejszym zaktualizowane zostały działy kalendarz razem z minikalendarzem, który znajduje się w menu po prawej stronie. Zostały także przeniesione wszystkie wpisy z miesiąca października do działu Archiwum 2011. Mamy też jedną ważna informację - bardzo powoli rozpoczynamy przygotowania do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku podobnie jak w ubiegłym kierowniczką sztabu została Anna Jasińska. Niedługo podamy więcej informacji.29 października

W dniu dzisiejszym odbyły się niestety ostatnie już zajęcia z tańca irlandzkiego. Uczestnicy oraz prowadzący zajęcia otrzymali symboliczne dyplomy oraz podziękowania. Zdjęcia można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.


28 października

W Gminnym Ośrodku Kultury w dniu dzisiejszym rozpoczęła się realizacja kolejnego projektu w ramach programu PROJEKTOR - Wolontariat Studencki. Projekt nosi tytuł "Arcy - twórczo" i realizowany jest przez studentki - Gosię i Darię, które uczą dzieci jak można wykonywać kwiaty z bibuły włoskiej, tworzyć biżuterię oraz ozdoby świąteczne. Zdjęcia z dzisiejszych zajęć znaleźć można w dziale Galerie zdjęć.

Ze względów organizacyjnych Andrzejkowy wieczorek taneczny został przeniesiony z 26 listopada na 19 listopada. Poniżej publikujemy także plakat związany z ww. wieczorkiem.


26 października

W dniu dzisiejszym odbyły się kolejne zajęcia realizowane przez studentki - wolontariuszki programu PROJEKTOR - Wolontariat Studencki, w ramach których grupka dzieci i młodzieży z Książek ma szansę zapoznać się z kulturą włoch i językiem włoskim. Na naszej stronie można zobaczyć już zdjęcia z dzisiejszych zajęć. Zapraszamy do działu Galerie zdjęć.


23 października

W Gminnym Ośrodku Kultury ostatni tydzień był bardzo pracowity a na potwierdzenie tego umieszczamy dzisiaj na naszej stronie internetowej aż 5 nowych galerii zdjęć. Jak dużo się działo mogą Państwo zobaczyć w dziale Galerie zdjęć.


21 października

Ponieważ w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach znów dzieje się wiele, wiele także piszą o nas gazety. Dzisiaj znów do naszej Wirtualnej Galerii Artykułów dosłaliśmy dwa nowe artykuły - tym razem dotyczące zajęć prowadzonych przez wolontariuszki programu "PROJEKTOR - Wolontariat Studencki".


19 października

Do naszej Wirtualnej Galerii Artykułów dodaliśmy artykuł z dzisiejszej Gazety Pomorskiej po krótce opisujący i jednocześnie zapraszający na zajęcia z tańca latynoamerykańskiego.


15 października

Dzisiaj rozpoczęły się zajęcia z tańca irlandzkiego prowadzone przez studentki - wolontariuszki programu PROJEKTOR - Wolontariat Studencki. Zdjęcia z pierwszych zajęć można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.

Ustalona została także cena biletów na wieczorek Andrzejkowy. Koszt biletu to 15 zł od osoby. Informacja ta została oczywiście umieszczona w dziale Kalendarz.


14 października

W dniu dzisiejszym po wakacyjnej przerwie odbyły się pierwsze zajęcia z tańca latynoamerykańskiego. Oczywiście wszystko zostało udokumentowane na naszej stronie internetowej w dziale Galerie zdjęć. Zapraszamy do oglądania i do korzystania z kolejnych zajęć ponieważ cały czas zapisy są otwarte.

Przypominamy także o jutrzejszych zajęciach z tańca irlandzkiego na które zapraszamy wszystkich chętnych. Zajęcia oczywiście są w pełni darmowe, prowadzone będą przez wolontariuszy programu PROJEKTOR - Wolontariat Studencki. Wystarczy mieć skończone 10 lat i nie więcej niż 18 lat. Zaczynamy już o godzinie 11:00. Poza nauką tańca przewidziana jest także nauka kultury irlandzkiej, która jest niezwykle ciekawa i specyficzna. Serdecznie zapraszamy.


12 października

Zakończył się pierwszy dzień projektu Izabelii i Pauliny realizowanego w ramach ogólnopolskiego programu PROJEKTOR - wolontariat studencki. Sądząc po uśmiechach na twarzach uczestników zajęcia były bardzo udane. Zdjęcia z zajęć można obejrzeć w naszej Galerii zdjęć. Informujemy także, że z powodów organizacyjnych zmieniły się terminy zajęć z języka włoskiego. Zajęcia nie będą odbywały się co tydzień tylko co dwa tygodnie tak więc następne spotkanie odbędzie się w środę 26 października o godzinie 16:45.


11 października

W dniu dzisiejszym do działu Galerie zdjęć dodana została mała fotorelacja z dzisiejszych obchodów "Dnia Ziemniaka".

Dosyć dużą aktualizację przeszedł też dział Kalendarz, w którym dopisane zostały zbliżające się wydarzenia takie jak nauka tańca oraz kultury irlandzkiej, nauka języka włoskiego a także Andrzejkowy Wieczorek Taneczny o którym więcej napiszemy w najbliższych dniach.

Ponieważ zbliżających się wydarzeń jest całkiem sporo w menu po prawej stronie pojawił się znów kalendarz w którym można dokładnie zobaczyć kiedy jakie zajęcia będą się odbywać. Trzeba jednak pamiętać, że w kalendarz ten nie są wpisywane zajęcia, które odbywają się regularnie tzn. na przykład tenis stołowy czy też zajęcia wokalne.

Bardzo serdecznie zapraszamy w dniu jutrzejszym młodzież od 10 do 18 roku życia na godzinę 16:45 do Gminnego Ośrodka Kultury na pierwsze zajęcia z języka włoskiego, które prowadzone będą przez studentów w ramach ogólnopolskiego programu PROJEKTOR - wolontariat studencki. Nadal mamy także miejsca na naukę tańca i kultury irlandzkiej na które to zajęcia także bardzo serdecznie zapraszamy - zakres wiekowy podobny jak w przypadku zajęć z języka włoskiego.


(18:00) Dopisano:

Oczywiście wszystkie zajęcia prowadzone w ramach programu PROJEKTOR - wolontariat studencki są w pełni darmowe.


8 października

Mamy bardzo bardzo ważną informację. Wspólnie z akcją PROJEKTOR - wolontariat studencki przygotowaliśmy dla was kolejne zajęcia o dość nietypowej a jednocześnie bardzo ciekawej tematyce. Tym razem zajęcia będą dotyczyły tańca irlandzkiego oraz nauki języka włoskiego. Przepraszamy, że tak późno o tym informujemy jednak załatwienie wszystkich formalności trwało troszkę czasu. Mamy nadzieję, że mimo to bardzo szybko uda nam się zebrać grupy osób zainteresowanych zajęciami. Tym razem zajęcia także będą prowadzili młodzi, pełni życia i zacięcia do pracy pasjonaci - wolontariusze będący studentami. Wszystkie informacje takie jak terminy oraz ramy wiekowe możecie znaleźć na plakatach poniżej.


6 października

Do naszej Wirtualnej Galerii Artykułów dodaliśmy dwie nowe pozycje z dzisiejszej gazety CWA. Zapraszamy do zapoznania się z nimi. Jeden z artykułów dotyczy sobotniego otwarcia zrewitalizowanego Placu Jana Pawła II w Wąbrzeźnie drugi natomiast uroczystości religijno - patriotycznych pod pomnikiem w Łopatkach.

Niewielką aktualizację przeszedł w ostatnich dniach także dział Koła i zespoły. Został dodany wpis o tym, że każdy może przyjść do Gminnego Ośrodka Kultury z propozycją zajęć, w których chciałby uczestniczyć a GOK postara się takie zajęcia zorganizować jeśli znajdzie się grupa chętnych osób.


3 października

Po krótkiej przerwie weekendowej wracamy z garścią nowych materiałów. Przede wszystkim publikujemy krótką fotorelację z sobotniego otwarcia zrewitalizowanego Placu Jana Pawła II w Wąbrzeźnie. Galerię można znaleźć w dziale Galerie zdjęć. Poniżej publikujemy także plakat informujący o zajęciach z tańca latynoamerykańskiego dla dzieci i młodzieży i jednocześnie zapraszamy do skorzystania z tej bardzo ciekawej, nietypowej oferty.

Wszystkie wpisy z miesiąca września zostały przeniesione do działu Archiwum 2011.29 września

Informujemy że zaktualizowaliśmy w dniu dzisiejszym dział Kalendarz w którym zamieściliśmy dodatkowe informacje o sobotnim otwarciu placu Jana Pawła II w Wąbrzeźnie oraz dodaliśmy informację o zajęciach z tańca latynoamerykańskiego, które wznawiamy już od 14 października i na które bardzo serdecznie zapraszamy. Szczegóły mogą Państwo znaleźć na plakacie poniżej.27 września

Zamieszczamy dzisiaj w dziale Galerie zdjęć trzy krótkie fotoreportaże z Wystawy pn. "1939 - 1945".


26 września

Do działu Nasze Publikacje dodany został artykuł opisujący uroczystości religijno - patriotyczne w Łopatkach.


24 września

Ponieważ wczorajsze spotkanie przy grach towarzyskich bardzo się udało wspólnie postanowiliśmy w dniu dzisiejszym powtórzyć tę inicjatywę. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych grami takimi jak TABU, Jungle Speed oraz Mafia do Gminnego Ośrodka Kultury już dzisiaj o godzinie 16:00. Spotkanie odbędzie się w salce na drugim piętrze.


21 września

Osoby, które często odwiedzają nasz serwis i są spostrzegawcze zauważyły pewnie że od paru godzin na naszej stronie widnieją już nowe plakaty i nowe wydarzenie w menu po prawej stronie. Oficjalnie już teraz umieszczamy te plakaty na naszej stronie głównej i oczywiście zapraszamy do korzystania z oferty przygotowanej przez GOK - szczególnie do piątkowej gry w Mafię oraz inne gry.

Zaktualizowaliśmy również dział Harmonogram zajęć zespołów i kół zainteresowań działających przy GOK w Książkach na rok 2011/2012 w którym wpisaliśmy aktualne godziny spotkań.

Do działu Kalendarz dodaliśmy informację o zasadach gry w grę towarzyską Mafia oraz ogólną informację o przebiegu gry.

18 września

Zapraszamy do działu Galerie zdjęć. Znajdą w nim Państwo fotoreportaż z sobotnich uroczystości religijno - patriotycznych pod pomnikiem w Łopatkach.

Ponieważ pojawił się artykuł w gazecie pomorskiej odnośnie dożynek, którego jeszcze nie publikowaliśmy dzisiaj został on umieszczony w naszej Wirtualnej Galerii Artykułów do której także bardzo serdecznie zapraszamy.


13 września

Zaktualizowaliśmy dzisiaj dział Kalendarz o zbliżające się wydarzenia. Pierwszym z nich są uroczystości patriotyczno - religijne w Łopatkach a drugim Święto Ziemniaka. Zarówno na pierwsze jak i na drugie wydarzenie bardzo serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakatach poniżej.11 września

W dniu dzisiejszym odbyła się pielgrzymka piesza z Książek do Rywałdu na odpust Matki Boskiej Rywałdzkiej. Nie zabrakło tam też nas - przedstawicieli pracowników Gminnego Ośrodka Kultury a co za tym idzie mogą Państwo zobaczyć już w naszej Galerii zdjęć fotoreportaż z pielgrzymki oraz mszy odpustowej.


10 września

Dzisiaj od rana na naszej stronie pojawił się drugi film z Dożynek Gminno - Powiatowych. Umieszczony został w tym samym dziale, w którym poprzedni film tzn. Galeria Filmów.

Dzisiaj przez naszą Gminę przejeżdżała pielgrzymka rowerowa z Bobrowa zmierzająca do Rywałdu i zatrzymała się u nas na herbatę. Oczywiście też już zamieściliśmy galerię zdjęć z tego wydarzenia.


9 września

Ponieważ cały czas piszą o nas gazety cały czas będziemy też aktualizować nasz dział Wirtualna Galeria Artykułów w którym mogą państwo na bieżąco śledzić wszystkie artykuły jakie pojawiają się na temat naszego Gminnego Ośrodka Kultury w prasie. Dzisiaj także dosłaliśmy trzy dość obszerne artykuły - dwa poświęcone sobotnim dożynkom, jeden także bardzo obszerny poświęcony projektowi realizowanemu przez wolontariuszy programu PROJEKTOR Wolontariat Studencki.

Zapraszamy w dniu dzisiejszym od godziny 16:00 dzieci i młodzież, wszystkie osoby, które chciałyby poznać grę Jungle Speed bądź też pograć w tenisa stołowego.


(10:25) Dopisano:

Właśnie otrzymaliśmy z Gminy jeszcze świeżą płytę z dość ciekawymi zdjęciami, które właśnie pojawiły się także w naszej galerii zdjęć. Pamiętacie może Państwo Pana, który latał nad nami w trakcie Dożynek? Pan ten wykonywał także zdjęcia. Zapraszamy do działu Galerie zdjęć gdzie mogą Państwo znaleźć zdjęcia wykonane z paralotni.


(13:15) Dopisano:

Przygotowaliśmy plakat promujący tegoroczne zajęcia prowadzone dla młodzieży w roku szkolnym przez GOK Książki. Zamieszczamy go poniżej. Tego dnia nie jest to jeszcze ostatni wpis. Do wieczora planujemy dodać jeszcze jeden z dwóch filmów z sobotnich Dożynek oraz jeszcze jedną galerię zdjęć.(13:45) Dopisano:

Dodaliśmy kolejną galerię zdjęć z Dożynek Gminno - Powiatowych. Zdjęcia oczywiście można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.


(18:20) Dopisano:

W dziale Galeria filmów umieściliśmy zgodnie z obietnicą pierwszy z dwóch filmów przygotowanych w trakcie sobotnich Dożynek. Drugi film powinien ukazać się już jutro na naszej stronie internetowej.


7 września

Zapraszamy do działu Nasze Publikacje, w którym to znajdą Państwo artykuł podsumowujący tegoroczne Dożynki ze szczegółową rozpiską tego, kto i w jakiej kategorii otrzymał wyróżnienia i nagrody.

Zaktualizowaliśmy także naszą Wirtualną Galerię Artykułów w której zamieściliśmy jeszcze jeden artykuł odnośnie projektu, który realizowany był w sierpniu przez Pauline i Wojtka - studentów Wydziału Nauk Pedagogicznych UMK w Toruniu a który dotyczył giełdy i papierów wartościowych.

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi materiałami.


5 września

Zamieszczamy dzisiaj bardzo obszerną fotorelację z Dożynek Gminno - Powiatowych, które odbyły się w minioną sobotę w Gminie Książki. Zapraszamy wszystkich do przejrzenia zdjęć, które się w niej znajdują. Fotorelację można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.


4 września

Dla wszystkich tych, którzy nie mogą się doczekać tego aż umieścimy na naszej stronie zdjęcia z wczorajszych Dożynek Gminno - Powiatowych zamieszczamy małą galerię zdjęć z imprezy, która odbyła się po oficjalnej części Dożynek. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do działu Galerie zdjęć.

Mamy także nadzieję, że trud jaki włożyliśmy w przygotowania nie poszedł na marne i wszystkim się wszystko podobało.


2 września

Do naszej Galerii zdjęć dodaliśmy krótki fotoreportaż z dzisiejszych przygotowań do dożynek. Bardzo cieszymy się, że w przygotowania zaangażowały się osoby z lokalnej społeczności. Jak widać na zdjęciach wszyscy pracujemy na to aby jutrzejsza uroczystość była jak najbardziej udana i aby większości osób podobało się wszystko to co przygotujemy. Serdecznie zapraszamy.


1 września

Do naszej Wirtualnej Galerii Artykułów dodaliśmy dwa nowe artykuły.

Wpisy z miesiąca sierpnia zostały przeniesione do działu Archiwum 2011.


31 sierpnia

Ten tydzień w Gminnym Ośrodku Kultury upływa pod znakiem przygotowań do Dożynek Gminno - Powiatowych. Biuro GOK-u zamieniło się więc w wielki plac przygotowań co widać na załączonym zdjęciu. Oczywiście cały czas mamy nadzieję, że jak najwięcej osób przyłączy się do pomocy przy organizacji tego przedsięwzięcia. Wszystkich chętnych do współpracy zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury.

Do naszej Galerii zdjęć dodaliśmy zdjęcia z sobotniego zakończenia wakacji w Gminnym Ośrodku Kultury.

Zmieniliśmy także sposób informowania o zbliżających się wydarzeniach związanych z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Książkach. Kalendarz był może i dużo ładniejszy ale zdecydowanie mniej przejrzysty. Oczywiście nie jest to ostateczna decyzja - opinie na ten temat można wyrazić na specjalnie przygotowanej ankiecie na naszym profilu na Facebooku.

Wszystkim, którzy jutro rozpoczynają nowy rok szkolny życzymy samych dobrych ocen w szkole i pozytywnie spędzanych zajęć. Zapraszamy także wszystkich do GOK-u ponieważ od września wznawiamy działanie poszczególnych sekcji. Więcej informacji zamieścimy niebawem.


17:30 Dopisano:

Do działu Galeria Filmów dodaliśmy reportaż o projekcie "Własną firmę buduję, akcje na giełdzie w Książkach kupuję" zrealizowany przez telewizję Toruń.


30 sierpnia

Do naszej Wirtualnej Galerii Artykułów dodaliśmy dwa nowe artykuły - jeden odnośnie zakończenia projektu "Wikliniarstwo i florystyka szansą na atrakcyjny zawód" i drugi odnośnie projektu "Własną firmę buduję - akcje na giełdzie w Książkach kupuję". Zapraszamy do zapoznania się z nowymi materiałami.

Informujemy także że zakupiliśmy grę Jungle Speed, która okazała się ulubioną grą uczestników projektów realizowanych przez studentów w ramach programu "PROJEKTOR wolontariat studencki". Zapraszamy więc na popołudniowe granie wszystkie zainteresowane osoby.


27 sierpnia

Dodaliśmy do naszego serwisu nowy film, który podsumowuje projekt "Własną firmę dziś buduję, akcje na giełdzie w Książkach kupuję" realizowany w ramach programów "Własność=Jasność" oraz "PROJEKTOR wolontariat studencki" pod patronatem Ministra Skarbu Państwa - Pana Aleksandra Grada. Film można znaleźć w dziale Galeria Filmów. Zapraszamy do obejrzenia.

Przypominamy także o dzisiejszym zakończeniu wakacji, na które bardzo serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież. Zaczynamy już o godzinie 15:00.


25 sierpnia

W dniu dzisiejszym uroczystą galą pn. "Młode Rekiny Biznesu" zakończył się projekt "Własną firmę buduję, akcje na giełdzie w Książkach kupuję" przeprowadzony w ramach programu "Własność=Jasność" pod patronatem Ministra Skarbu Państwa Aleksandra Grada. Dodaliśmy oczywiście zdjęcia z tej uroczystości. Zapraszamy do działu Galerie zdjęć.


15:50 Dopisano:

Zaktualizowaliśmy kalendarz o plakaty dożynkowe. Plakaty są dosłownie jeszcze gorące - nie ma ich jeszcze na tablicach ogłoszeń a u nas już są.


24 sierpnia

Dodaliśmy galerię zdjęć z wczorajszych zajęć realizowanych w ramach programu "Własność=Jasność". Zapraszamy do działu Galerie zdjęć.


9:45 Dopisano:

Dodaliśmy kolejna galerię zdjęć - tym razem z przygotowania wystawy wikliny w Wąbrzeskim Domu Kultury.14:25 Dopisano:

Dodaliśmy jeszcze jedną galerię zdjęć - z dzisiejszych zajęć realizowanych w ramach programu "Własną firmę buduje - akcje na giełdzie w Książkach kupuję".


22 sierpnia

Dzisiaj w Gminnym Ośrodku Kultury rozpoczął się projekt "Własną firmę buduję, akcje na giełdzie w Książkach kupuję" realizowany w ramach programu "Własność=Jasność". Dodajemy galerię zdjęć z pierwszego dnia zajęć. Zapraszamy do działu Galerie zdjęć.


20 sierpnia

Dzisiaj także pracujemy od samego rana. Jest godzina 7:30 a na naszej stronie internetowej właśnie pojawił się jeszcze ciepły, nie do końca przetworzony film poświęcony projektowi "Wikliniarstwo i Florystyka szansą na atrakcyjny zawód". Ponieważ trwa jeszcze przetwarzanie film jest w obniżonej jakości jednak za około godzinę - dwie będzie można go obejrzeć już w jakości HD. Film można znaleźć w dziale Galeria filmów. Zapraszamy.


19 sierpnia

Jak Państwo mogą się zorientować wchodząc do naszej Wirtualnej Galerii Artykułów ostatnimi czasy bardzo dużo artykułów piszą o nas gazety. Dzisiaj także dosłaliśmy cztery nowe artykuły.

Poniżej zamieszczamy także plakat informujący o zakończeniu wakacji dla dzieci i młodzieży na które bardzo serdecznie zapraszamy.18 sierpnia

Dzisiaj pracujemy od samego rana - właśnie zaktualizowaliśmy naszą Wirtualną Galerię Artykułów o dwa nowe artykuły z Gazety Pomorskiej i CWA.


(12:35) Edit:

Dodaliśmy kolejne dwa krótkie wpisy z gazet.


(18:56) Edit:

Dodaliśmy galerię zdjęć z dzisiejszego dnia zajęć plastycznych. Zapraszamy do działu Galerie zdjęć.

17 sierpnia

Dodaliśmy jedną malutką galerię zdjęć z dzisiejszego dnia zajęć do działu Galerie zdjęć.


(15:20) Edit:

Nasz Gminny Ośrodek Kultury dzięki realizowanym projektom staje się coraz popularniejszy. W dniu dzisiejszym na portalu ngo.pl pojawił się artykuł o projekcie, który będzie realizowany od poniedziałku w ramach ogólnopolskiej akcji "Własność=Jasność". Artykuł można przeczytać klikając tutaj.


16 sierpnia

Osoby, które regularnie odwiedzają naszą stronę internetową zauważyły pewnie, że przez kilka dni pojawiały się materiały takie jak galerie zdjęć i artykuły w Wirtualnej Galerii Artykułów mimo tego, że nie było o tym informacji na portalach społecznościowych. Od tej aktualizacji oczywiście znów będziemy pisać o wszystkich aktualizacjach na naszym profilu na facebooku i na portalu Nasza Klasa.

W dniu dzisiejszym także zamieszczamy nową galerię zdjęć, którą można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.

Mamy też informację dla osób, które chciałyby się zapisać na zajęcia prowadzone przez studentów ramach projektu "Własność=Jasność" - nadal mamy kilka wolnych miejsc i zapraszamy do zapisów. Wystarczy przyjść do GOK-u i zgłosić chęć uczestnictwa.


12 sierpnia

W dniu dzisiejszym zakończył się projekt "Wikliniarstwo i Florystyka szansą na atrakcyjny zawód". Oczywiście dodaliśmy już fotorelację do naszej Galerii zdjęć. Pod koniec przyszłego tygodnia zamieścimy także film. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z filmem z zakończenia projektu "Edukacyjne wakacje - Od Juniora do Seniora", który znaleźć można w dziale Galeria Filmów.

Na wystawę prac przygotowanych w ramach projektu zapraszamy w sobotę w godzinach od 14:00 do 18:00 i w niedzielę od godziny 15:00 do 18:00.


11 sierpnia

Na naszej stronie internetowej publikujemy film podsumowujący projekt "Edukacyjne Wakacje - Od Juniora do Seniora". Projekt współfinansowany był przez Europejski Fundusz Społeczny. Film można znaleźć w dziale Galeria filmów oraz w menu po prawej stronie. Serdecznie zapraszamy do poświęcenia około 50 minut i obejrzenia filmu - szczególnie osoby, które z różnych powodów nie mogły pojawić się na wystawie. W filmie zobaczymy wywiady z paniami prowadzącymi zajęcia, z uczestnikami, przebitki z zajęć i wystawy oraz rozdanie podziękowań dla uczestników.


(15:20) Edit:

Do galerii zdjęć dodaliśmy galerię z dzisiejszego dnia zajęć realizowanych w ramach projektu Wikliniarstwo i Florystyka szansą na atrakcyjny zawód. Zapraszamy do działu Galerie zdjęć.

Dodaliśmy także aż 4 nowe artykuły do naszej Wirtualnej Galerii Artykułów.

Zapraszamy jutro na godzinę 11:00 na zakończenie projektu "Wikliniarstwo i Florystyka Szansą na atrakcyjny zawód" współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny.9 sierpnia

Zaktualizowaliśmy dział Kalendarz. Dodaliśmy nowe informacje o zajęciach realizowanych przez studentów w ramach projektu "Własność=Jasność" współfinansowanego przez Ministerstwo Skarbu Państwa. Poniżej zamieszczamy też plakat promujący zajęcia. Prosimy aby osoby chętne do uczestnictwa w zajęciach zgłaszały się do Gminnego Ośrodka Kultury. Mamy ograniczoną liczbę uczestników i będzie decydowała kolejność zgłoszenia.(15:20) Edit:

Do galerii zdjęć dodaliśmy galerię z dzisiejszego dnia zajęć realizowanych w ramach projektu Wikliniarstwo i Florystyka szansą na atrakcyjny zawód oraz z wystawy prac wykonanych w ramach projektu Edukacyjne Wakacje - Od Juniora do Seniora. Zapraszamy do działu Galerie zdjęć.


8 sierpnia

Dodaliśmy nowe zdjęcia do działu Galerie zdjęć.


7 sierpnia

Do Wirtualnej Galerii Artykułów dodany został artykuł z gazety CWA. Dodaliśmy także krótki artykuł podsumowujący projekt "Edukacyjne Wakacje - od Juniora do Seniora", który zamieściliśmy w dziale Nasze Publikacje.


6 sierpnia

W dniu dzisiejszym zakończyliśmy projekt "Edukacyjne Wakacje - od Juniora do Seniora". Cieszymy się z tak wysokiej frekwencji osób uczestniczących w zakończeniu. Zdjęcia można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.

Wszystkich, którym nie udało się dotrzeć dzisiaj na wystawę zapraszamy w poniedziałek (8:00 - 14:00) i wtorek (8:00 - 13:00). Od godziny 13:00 we wtorek zapraszamy uczestników po odbiór swoich prac.


4 sierpnia

Na początku dzisiejszego wpisu chcielibyśmy podziękować Pani Wiesławie Dymowskiej za zauważenie, że przy wczorajszym wpisie nie została zmieniona data oraz że nie można pobierać zdjęć z naszych galerii. Oczywiście wszystko zostało już poprawione i działa tak jak powinno.

Zapraszamy do działu Galerie zdjęć aby zapoznać się z nowymi zdjęciami z dzisiejszego dnia zajęć.


3 sierpnia

Tak jak każdego dnia dzisiaj też publikujemy zdjęcia z zajęć przeprowadzony w ramach projektów "Edukacyjne Wakacje - od Juniora do Seniora" oraz "Wikliniarstwo i Florystyka szansą na atrakcyjny zawód". Zapraszamy do działu Galerie zdjęć.


2 sierpnia

W dniu dzisiejszym gościliśmy w naszym Gminnym Ośrodku Kultury pielgrzymów z Jabłonowa Pomorskiego oraz Łasina (Grupę Zieloną), którzy zmierzają na Jasną Górę. Cieszymy się, że pielgrzymka odwiedza nas co roku. Fotoreportaż z tego wydarzenia można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.

Do wyżej wymienionego działu załączamy również zdjęcia z dzisiejszego dnia zajęć - Kursu Wikliniarstwa, Florystyki oraz malowania na szkle.

W przygotowaniu jest także obszerny materiał filmowy prezentujący to co dzieje się w wakacje w naszym Gminnym Ośrodku Kultury. Premiera pod koniec wakacji.


1 sierpnia

Wszystkie wpisy z miesiąca lipca zostały przeniesione do działu Archiwum 2011.

Dnia dzisiejszego rozpoczęły się warsztaty malowania na szkle. Dodaliśmy już też pierwszą galerię zdjęć związaną z wyżej wymienionymi zajęciami.


29 lipca

Do działu Wirualna Galeria Artykułów dodaliśmy trzy zeskanowane artykuły dotyczące zajęć realizowanych w ramach ogólnopolskiego programu Projektor - Wolontariat Studencki.


(15:00) Edit:

Dokonaliśmy kilku bardzo ważnych aktualizacji na naszej stronie internetowej.

Dodaliśmy nową galerię zdjęć z dzisiejszego zakończenia zajęć z Decoupagu realizowanych w ramach projektu "Edukacyjne wakacje od juniora do seniora". Galerie można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.

Został zaktualizowany także kalendarz - zarówno w menu po prawej stronie jak i w dziale Kalendarz.

Mamy też informację dla osób, którym podobały się zajęcia prowadzone przez studentów. Studenci do nas wracają :) i to już 22 sierpnia. Tym razem będą realizowali trochę inny projekt. Projekt skierowany będzie dla dzieci i młodzieży uczęszczającej do podstawówki od klasy 1 do 6. Projekt będzie realizowany w ramach programu Własność/Jasność opierającego się na ogólnopolskim programie Projektor - Wolontariat Studencki. Już niedługo napiszemy czego konkretnie będą dotyczyły zajęcia. Póki co wiemy jedno - będzie ciekawie. Na zajęcia można się już zgłaszać w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach.


28 lipca

Dodaliśmy nowe zdjęcia do działu Galerie zdjęć.

Do działu Pliki dodaliśmy wywiad z radia Plus Toruń udzielony przez Dyrektora GOK, Studentów prowadzących zajęcia w ramach ogólnopolskiego Programu Projektor - Wolontariat Studencki oraz uczestników ww. projektu. Wywiad jest bardzo ciekawy - zapraszam do wysłuchania.


27 lipca

W dziale Galerie zdjęć publikujemy zdjęcia z dzisiejszego dnia zajęć.


26 lipca

W dziale Galerie zdjęć pojawiła się bardzo obszerna galeria (prawie 300 zdjęć) z dzisiejszego dnia zajęć. Działo się dzisiaj bardzo wiele - od kursu decoupagu po życzenia składane przez osoby uczestniczące w kursie florystyki Pani Księgowej Gminnego Ośrodka Kultury.


25 lipca

Do naszej strony internetowej zostało dodanych kilka nowych materiałów multimedialnych. Standardowo dodajemy galerię zdjęć z dzisiejszych zajęć realizowanych przez GOK w Książkach - tym razem są to zajęcia Decoupagu, które dzisiaj zostały rozpoczęte. Zdjęcia można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.

Dodajemy do naszego serwisu także pierwszy z dwóch filmów, które zostały nakręcone podczas zajęć realizowanych w ramach ogólnopolskiego programu Projektor - Wolontariat Studencki. Film obrazuje LARP'a czyli grę terenową, która odbyła się ostatniego dnia zajęć. Film można znaleźć w dziale Galeria Filmów.


24 lipca

Zakończyliśmy dzisiaj pięciodniowy okres zajęć odbywających się w ramach ogólnopolskiego programu Projektor - Wolontariat Studencki. Zostały rozdane podziękowania oraz pamiątki uczestnictwa. Pożegnaliśmy także studentów, którzy u nas gościli i prowadzili zajęcia. Mamy nadzieję, że już we wrześniu do nas wrócą z kolejnymi pomysłami na spędzanie wolnego czasu. Dodaliśmy zdjęcia do działu Galerie zdjęć z dzisiejszego dnia zajęć.

Chcieliśmy bardzo podziękować Pani Wiesławie Dymowskiej za przyniesione ciastka, którymi mogliśmy się posilić w trakcie dzisiejszych poszukiwań zbrodniarza, który zabił artystę przed koncertem który miał się odbyć w Książkach (więcej o tym już niedługo w artykule podsumowującym zajęcia Projektorowe).


(22:40) Edit:

Do działu Nasze Publikacje dodany został obszerny artykuł o warsztatach realizowanych w ramach ogólnopolskiego programu Projektor - Wolontariat Studencki.


23 lipca

Do działu Galerie zdjęć dodany został nowy album ze zdjęciami z dzisiejszych zajęć związanych z akcją Projektor - Wolontariat Studencki. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Niestety czas bardzo szybko leci i już jutro ostatni dzień zajęć prowadzonych przez studentów. Ta młodzież, która skorzystała z oferty jaką dla niej przygotowaliśmy wie o tym, że warto było. Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli i zapraszamy jutro na LARP-a oraz podsumowanie zajęć.

Dziękujemy także Paulinie, Januszowi oraz Wojtkowi za to, że przyjechali do nas aby poprowadzić tak ciekawe i innowacyjne zajęcia. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz u nas zagoszczą.


22 lipca

Do działu Galerie zdjęć dodane zostały zdjęcia z zajęć projektorowych.

Do naszej Wirtualnej Galerii Artykułów dodaliśmy artykuły z gazet Nowości, Gazety Pomorskiej oraz CWA.


21 lipca

Do działu Galerie zdjęć dodane zostały dwa fotoreportaże z dzisiejszych projektów odbywających się w naszym Gminnym Ośrodku Kultury. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Zapraszamy także na jutrzejsze zajęcia odbywające się w ramach ogólnopolskiego programu Projektor - wolontariat studencki. Zaczynamy już o godzinie 10:30.


20 lipca

Minął pierwszy dzień zajęć w ramach ogólnopolskiego programu Projektor - Wolontariat Studencki. Uczestnicy wyszli z zajęć bardzo zadowoleni - co zresztą widać na zdjęciach zamieszczonych w dziale Galerie zdjęć. Jeśli ktoś chciałby uczestniczyć w zajęciach to jutrzejsze zajęcia zaczynają się o godzinie 10:30. Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież w wieku od 12 do 18 lat.

Do galerii zdjęć dodaliśmy także zdjęcia z dzisiejszych warsztatów florystyki i wikliniarstwa.

Mamy niestety też bardzo złą wiadomość. Ze względu na zbyt wysokie opłaty nie możemy prowadzić radia internetowego.


19 lipca

Do naszej galerii zdjęć dodaliśmy zdjęcia z dzisiejszego dnia zajęć. Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami.

Przypominamy o jutrzejszych warsztatach kreatywności. Zaczynamy o godzinie 11:00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.


18 lipca

Zapraszamy jutro na zajęcia plastyczne. Szczegóły na plakacie poniżej.

Dodaliśmy także artykuł z Gazety Pomorskiej do naszej Wirtualnej Galerii Artykułów.

Informujemy także o zmianach w naszym radiu. Powoli zaczynamy rozkręcać jego działanie. Cały czas oczywiście poszukujemy osób, które chciałyby prowadzić audycje, wywiady itd. itp. Od tego tygodnia zachodzą dość konkretne zmiany - przede wszystkim audycje będą prowadzone w większości indywidualnie. Matys van DJ będzie prowadził audycje z muzyką klubową. Nie jesteśmy pewni czy uda nam się go przekonać do używania mikrofonu w audycjach ale mamy nadzieję, że się nam to jednak uda. Andrzej Nowak poprowadzi audycje pod tytułem "Inna Audycja". Podczas tych audycji będzie kładziony nacisk na kontakt ze słuchaczami - będzie można wysyłać pozdrowienia, dedykacje, będą prowadzone wywiady oraz z czasem zostaną wprowadzone rozmowy ze słuchaczami przez skype. Jeśli natomiast chodzi o muzykę to będzie on puszczał utwory różnych zespołów - Zabili Mi Żółwia, Myslovitz, Kamil Bednarek itd. itp. Mamy nadzieję, że z czasem zyskamy więcej słuchaczy i dziękujemy tym, którzy uczestniczyli w naszych poprzednich audycjach. W piątek planujemy przeprowadzić wywiad "Live" ze studentami prowadzącymi zajęcia w GOK-u w ramach ogólnopolskiego programu Projektor. Więcej szczegółów niedługo.15 lipca

Przygotowania do zajęć wakacyjnych dla młodzieży idą pełną parą. W dniu wczorajszym późnym wieczorem zamieściliśmy kolejne szczegóły odnośnie zajęć realizowanych przez studentów w Gminnym Ośrodku Kultury. Szczegóły te można znaleźć w dziale Kalendarz. Znaleźć tam można też wiadomość do czytelników naszej strony od studentów, którzy będą prowadzili zajęcia. Poniżej zamieszczamy także plakat informujący o zajęciach. Pierwsze spotkanie już w najbliższą środę. Serdecznie zapraszamy.(14:45) Edit:

Na plakaty wkradł się błąd, który został już poprawiony. Oczywiście w zajęciach może uczestniczyć także młodzież gimnazjalna.


(15:10) Edit:

Dodana została galeria zdjęć z dzisiejszego dnia kursu bibułkarskiego. Można znaleźć ją w dziale Galerie zdjęć.


(19:00) Edit:

Już jutro od godziny 17:00 do godziny około 20:00 kolejna audycja naszego radia. Audycje poprowadzą DJ Andrewi oraz Matys Van DJ. Zapraszamy.


14 lipca

Przypominamy, że już dzisiaj pierwsza audycja naszego radia MGOK. Podczas audycji oczywiście przewidujemy konkursy z nagrodami. Zapraszamy. Instrukcja jak uruchomić radio we wpisie poniżej.


(23:10) Edit:

Dodaliśmy dwie nowe galerie zdjęć do działu Galerie zdjęć. Galerie związane są z dzisiejszym i wczorajszym dniem warsztatów wakacyjnych w GOK. Zapraszamy do zapoznania się z nowymi zdjęciami.

Zaktualizowany został także dział kalendarz o nowe informacje odnosnie zajęć prowadzonych w ramach ogólnopolskiego programu Projektor, na które bardzo serdecznie zapraszamy. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj. Oczywiście nadal można się zapisywać na zajęcia. Jeśli ktoś się nie zapisze a przyjdzie pierwszego dnia zajęć (zaczynamy w środe o godzinie 11:00) to też się nic nie stanie aczkolwiek prosilibyśmy żeby w miarę możliwości rejestrować się wczesniej ze względu na to, że łatwiej będzie nam przygotować salę do zajęć. Można się zarejestrować przez forumlarz zamieszczony na naszej stronie internetowej, u Wojtka Dymowskiego bądź też u administratora naszej strony - Andrzeja Nowaka.


13 lipca

Już jutro odbędzie się pierwsza audycja naszego radia. Póki co będzie to audycja w pełni testowa, mająca na celu przetestować większość możliwości jakie daje nam oprogramowanie do prowadzenia audycji dlatego z góry przepraszamy jeśli w jej trakcie wystąpią jakieś problemy. Audycja odbędzie się od godziny 10:30 do około godziny 12:00. Poprowadzą ją Andrzej Nowak oraz Mateusz Baradziej (Matys van DJ). Podczas audycji będzie można oczywiście wysyłać pozdrowienia poprzez gadu gadu Andrzeja Nowaka (numer podany w dziale kontakt). Z czasem planujemy dodać także możliwość dzwonienia do radia poprzez Skype. Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić was na audycje - jutro godzina 10:30. Zapraszamy :)

Krótka instrukcja obsługi co trzeba zrobić aby odtworzyć radio. Aby móc słuchać naszego radia trzeba mieć zainstalowany jakikolwiek program odtwarzający muzykę (np. Winamp, Foobar), generalnie każdy który obsługuje pliki z rozszerzeniem .pls. Jutro około godziny 10:20 pojawi się link do pliku, który będzie trzeba otworzyć w ww. programie i to wszystko - od 10:30 będzie można już nas słuchać :) Jeszcze raz zapraszamy na jutrzejszą audycję.


12 lipca

Od wczoraj w GOK-u wakacje odbywają się pełną parą. Realizujemy dwa bardzo duże projekty. Zamieszczamy w związku z tym zdjęcia z wyżej wymienionych działań. Zdjęcia można znaleźć w dziale Galeria zdjęć.

W najbliższych dniach planujemy testowo uruchomić radio internetowe. W związku z tym poszukujemy osób, które chciałyby takie radio prowadzić. Oczywiście są pewne wymagania m.in. poprawna dykcja, nie używanie wulgaryzmów w trakcie audycji itd. itp. Jeśli ktoś chciałby poznać wiecej szczegółów proszony jest o kontakt mailowy z administratorem strony. Radio oczywiście ma być tworzone przez młodzież i głównie dla młodzieży.


11 lipca

W dniu dzisiejszym rozpoczął się kurs bibułkarstwa. W związku z tym zamieszczamy pierwszą galerię zdjęć związaną z tym kursem. Zdjęcia można znaleźć w dziale Galeria zdjęć.

W dniu dzisiejszym ogłaszamy także konkurs pt. "Najpiękniejszy wieniec dożynkowy". Aby wziąć udział w konkursie należy się wcześniej zgłosić. Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia znajduje się w dziale Pliki.


7 lipca

Zamieszczamy zdjęcia z kolejnego dnia nauki warsztatowej wikliniarstwa i florystyki. Zdjęcia można znaleźć w dziale Galeria zdjęć.

W trakcie wakacji zawieszone są zajęcia wszystkich kół zainteresowań. W zamian za to można korzystać z oferty wakacyjnej przygotowanej przez GOK. Zajęcia oczywiście zostaną przywrócone wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Informujemy także że wieczorek taneczny, który miał się odbyć w dniu jutrzejszym nie odbędzie się ze względu na zbyt małą liczbę uczestników, którzy zadeklarowali przybycie.


6 lipca

Zamieszczamy dwie fotorelacje z projektów związanych z wikliniarstwem i florystyką. Od dzisiaj do dnia zakończenia projektu będziemy regularnie wstawiać zdjęcia z zajęć. Zdjęcia można znaleźć w dziale Galeria zdjęć.


5 lipca

Mamy bardzo ważną informację dla osób, które zapisały się na zajęcia prowadzone przez studentów w ramach ogólnopolskiego programu wolontariatu studenckiego Projektor. Ustabilizował się termin zajęć - zajęcia odbędą się w dniach od 20 do 24 lipca. Nadal można się zapisywać na warsztaty i zajęcia poprzez formularz. Na osoby, które zapiszą się korzystając z wyżej podanego formularza czekają nagrody. Zapraszamy.


3 lipca

Zaktualizowany został dział Kalendarz oraz kalendarz w menu po prawej stronie.

Dodaliśmy też w menu po prawej stronie opcje dzięki której przy pomocy jednego kliknięcia można dodać stronę do swoich zakładek bądź ulubionych w przeglądarce internetowej. Dzięki temu przy następnych wejściach nie będziemy musieli wpisywać adresu strony GOK w pasku przeglądarki tylko wybrać stronę z zakładek bądź ulubionych.


1 lipca

Wpisy z miesiąca czerwca zostały przeniesione do działu Archiwum 2011.

Zaktualizowaliśmy kalendarz, do którego dodane zostały nowe wydarzenia. Zapraszamy do korzystania z naszej oferty wakacyjnej dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Dodaliśmy także do działu Galerie zdjęć dwa nowe fotoreprotaże - ze świętojanek oraz rozpoczęcia kursu wikliniarskiego, który odbywa się w ramach projektu "Wikliniarstwo i florystyka szansą na atrakcyjny zawód".

Poniżej zamieszczamy także plakaty związane z wieczorkiem tanecznym, wyjazdem do kina WDK oraz zajęciami dla dzieci.

Cały czas zachęcamy do zapisywania się na Warsztaty Kreatywności. Nadal do wygrania jest koszulka, kubek oraz nagrody pocieszenia. Zdjęcia nagród można znaleźć w ostatnim czerwcowym wpisie w dziale Archiwum 2011.
(21:13) Edit:

Do naszej Wirtualnej Galerii Artykułów dodany został artykuł z gazety CWA związany z zakładami, które funkcjonowały w Książkach kilkadziesiąt lat temu - opisana jest między innymi mleczarnia oraz ceglarnia. Artykuł mimo tego, że krótki jest niezwykle ciekawy.

Zaktualizowany został dział Aktualne projekty. Zaktualizowane zostały zarówno informacje odnośnie projektu Wikliniarstwo i florystyka szansą na atrakcyjny zawód jak i informacje odnośnie projektu Edukacyjne wakacje. Można już się zapisywać na projekt Edukacyjne wakacje. Wystarczy pobrać z naszej strony formularze, wypełnić je i w komplecie dostarczyć do Gminnego Ośrodka Kultury w Ksiązkach.


30 czerwca

W dniu wczorajszym nasz administrator strony odebrał od Regionalnego Koordynatora Projektora nagrody dla dwóch pierwszych osób, które zarejestrują się przez internet. Poniżej zamieszczamy zdjęcia nagród. Nagrody pocieszenia niech zostaną póki co tajemnicą. Dziękujemy Pani Magdzie Jasińskiej (RKP Toruń) za udostępnienie nagród.

Koszulka jest w rozmiarze L ale jest bardzo rozciągliwa. Może świadczyć o tym chociażby fakt, że nasz administrator strony dostał koszulkę w rozmiarze dwa razy mniejszym od tego, który nosi a mimo to pasuje ona na niego :)


29 czerwca

Ponieważ nikt nie skorzystał z możliwości zapisania się na Warsztaty Kreatywności przez internet konkurs Projektora zostaje przedłużony bezterminowo (do momentu rozdania wszystkich nagród). Będziemy na bieżąco publikować zwycięzców.

Mamy też jeszcze jedną dobrą wiadomość. Nasz Gminny Ośrodek Kultury otrzymał swoje oficjalne logo, które można zobaczyć poniżej. Osoby, które posiadają Facebooka i kliknęły na "Lubie to" na naszej stronie internetowej już od wczoraj mogły się zapoznać z nowym logiem, które zostało ustawione jako zdjęcie profilowe na naszym profilu na Facebooku.


28 czerwca

Tak jak obiecaliśmy jest i konkurs. Do wygrania są Kubek Projektora, koszulka projektora oraz nagrody pocieszenia. Co trzeba zrobić aby wygrać? To proste - wystarczy zapisać się na Warsztaty Kreatywności korzystając z formularza internetowego. Pierwsza osoba, która się zarejestruje otrzyma kubek, druga koszulkę, 8 kolejnych osób nagrodę pocieszenia. Prosimy aby pamiętać o tym aby w formularzu rejestracyjnym podać wszystkie dane. W innym wypadku nagroda nie będzie mogła zostać wręczona. Zapraszamy do rejestracji. Formularz można znaleźć tutaj.

Osoby, które się zarejestrują i otrzymają nagrody zobowiązane są do uczestnictwa w warsztatach! W innym wypadku będą musiały zwrócić koszty nagród. Nagrody odebrać będzie można w piątek w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach.

Lista zwycięzców zostanie opublikowana jutro rano. Dodam jeszcze tylko że nagrody nie są standardowymi gadżetami rozdawanymi podczas projektów więc w posiadaniu koszulki oraz kubka będą tylko dwie najszybsze osoby, które się zarejestrują jako pierwsze.

Zamieszczamy także ciekawe informacje odnośnie warsztatów. Między innymi o tym czemu będzie poświęcony jeden bądź dwa dni zajęć. Słyszeliście o LARP'ach? Jeśli nie to zapraszamy tutaj.


24 czerwca

Do naszego serwisu dodane zostały dwie nowe galerie zdjęć oraz jeden nowy artykuł. Zapraszamy do zapoznania się z nowymi materiałami.


22 czerwca

Wszystkim tym, którzy kończą dzisiaj rok szkolny życzymy udanych wakacji i oczywiście zapraszamy do korzystania z naszej oferty wakacyjnej dla dzieci, młodzieży oraz... dorosłych a będzie z czego wybierać o czym niedługo będą mogli się Państwo przekonać.

Nasza strona jest cały czas rozwijana. Staramy się zrobić wszystko aby jej obsługa była jak najbardziej intuicyjna i abyście Państwo mogli zdobyć jak najwięcej informacji śledząc ją.

W dniu dzisiejszym oddajemy do użytku kalendarz znajdujący się w menu po prawej stronie. Nowe kalendarze będziemy publikować pod koniec każdego miesiąca. Na kalendarzu zaznaczone będą kolorowo daty, które są odnośnikami do konkretnych wydarzeń. Ich działanie można przetestować już dzisiaj klikając na wybraną, podświetloną datę. Gdy najedziemy na konkretną datę wyświetli się krótki opis wydarzenia. Niedługo zaznaczymy więcej terminów.

Informujemy także, że w ankietach oraz formularzach niestety wkradł się błąd, który powodował, że zamknięcie przeglądarki internetowej przed przejściem do końca ankiety czy formularza sprawiało, że dane nie zostały do nas przesyłane. Jeśli ktoś zapisywał się np. do udziału w Warsztatach Kreatywności prosilibyśmy aby zrobił to jeszcze raz. Z góry przepraszamy za problemy.


21 czerwca

Jak zapewne się już zorientowaliście nasza strona przeszła gruntowny remont wizualny. Mamy nadzieję, że spodoba wam się nowy wygląd. Opinie na temat wyglądu możecie wyrazić poprzez Formularz. Strona została przetestowana na przeglądarkach internetowych Opera 11.10 oraz Internet Explorer 9 i te przeglądarki są przez nas polecane ze względu na pełną zgodność z naszym serwisem.

W przygotowaniu jest jeszcze kilka nowości związanych z naszą stroną, które sukcesywnie będziemy wprowadzać w najbliższych dniach.


(21:24) Edit:

W menu po prawej stronie dodany został kalendarz. Niedługo rozwiniemy jego funkcjonalność o pokazywanie zbliżających się terminów imprez, projektów itd. itp.


19 czerwca

Wiemy już kto będzie prowadził warsztaty w ramach programu Projektor realizowanego w GOK w Książkach. Będzie to dwójka bądź trójka studentów studiujących pedagogikę na Wydziale Nauk Pedagogicznych UMK i pracujących jako wolontariusze w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Ponieważ osobiście znam te osoby mogę zaświadczyć o tym, że są to osoby nie dość że kompetentne to jeszcze na pewno poprowadzą wyjątkowo ciekawe warsztaty. Serdecznie Zapraszamy do zapisów, których można dokonać przez naszą stronę internetową (Formularz), w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach oraz u Wojtka Dymowskiego.


17 czerwca

Informujemy że w dniach od 18 do 24 lipca odbędą się Warsztaty Kreatywności prowadzone przez studentów działających w ramach ogólnopolskiego programu Projektor - Wolontariat Studencki. Warsztaty są w pełni bezpłatne i jedynym warunkiem uczestnictwa jest bycie uczniem gimnazjum lub liceum oraz wcześniejsze zarejestrowanie się. Rejestracji można dokonać poprzez formularz, znajdujący się w dziale Zapisy lub w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach. Ilość miejsc jest ograniczona do 23 osób - decydować będzie kolejność zapisów. Pozostałe szczegóły można znaleźć na plakacie poniżej.14 czerwca

Informujemy, że można się już zapisywać do udziału w projekcie "WIKLINIARSTWO I FLORYSTYKA SZANSĄ NA ATRAKCYJNY ZAWÓD". Wszelkie informacje o projekcie można znaleźć w dziale Aktualne Projekty. Można stamtąd pobrać także formularz rejestracyjny. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w projekcie.


10 czerwca

Dodaliśmy do działu Galerie zdjęć dwie nowe pozycje. Pierwsza z nich to galeria zdjęć z dzisiejszego dnia dziecka, który odbył się w miejscowości Blizienko a druga jest fotoreprotarzem ze spotkania drużyn piłkarskich oldbojów z Książek oraz Meerbusch.


5 czerwca

Zaktualizowaliśmy naszą stronę internetową o 3 nowe galerie zdjęć oraz jeden nowy, bardzo obszerny artykuł, który jest relacją z wyjazdu przedstawicieli naszej młodzieży na spotkanie młodych do Lednicy. Galerie zdjęć dotyczą dnia dziecka w Łopatkach oraz Książkach. Zamieszczamy również bardzo obszerny fotoreportaż z Lednicy. Galerie można znaleźć w dziale Galerie zdjęć. Artykuł natomiast w dziale Nasze Publikacje. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowymi materiałami.


3 czerwca

Zapraszamy do uczestnictwa w konkursie pt. Piękna Zagroda. Regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia można znaleźć w dziale Pliki. Poniżej zamieszczamy zaproszenie na wyjazd na uroczystość Świętojanek. Szczegóły można znaleźć na plakacie. Serdecznie zapraszamy.2 czerwca

Troszkę spóźnione życzenia wszystkiego najlepszego dla wszystkich dzieci, szczególnie tych aktywnie spedzających czas, tych które udzielają się w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach ale również dla tych wszystkich, którzy czują się dziećmi mimo tego że mają już 50 - 60 lat - bo grunt to czuć się wewnętrznie młodym i radosnym. Życzymy spełnienia wszystkich dziecięcych marzeń.

Wpisy z miesiąca maja zostały przeniesione do Archiwum 2011.


(9:53) Edit:

W menu podręcznym pojawiła się nowa tabelka - z odniesieniem do strony na Facebooku. Jeśli masz profil na Facebooku kliknij na przycisk "Lubię to". Dzięki temu będziesz na bieżąco informowany na Facebooku o aktualizacjach naszej strony internetowej, nowych galeriach zdjęć, być może konkursach itd. itp.

W związku z tym, że menu podręczne się bardzo mocno rozrosło przez ostatnie miesiące nasza strona być może już w przyszłym tygodniu przejdzie gruntowną przebudowę.


(15:26) Edit:

W związku z trwającymi pracami mającymi na celu przebudowe serwisu mogą wystąpić do dzisiejszego wieczoru problemy z wyświetlaniem strony. Za utrudnienia przepraszamy.


(18:35) Edit:

Prace zostały zakończone. Jeśli ktoś wykryłby jakikolwiek problem z działaniem serwisu prosimy o informację pod numerem gadu gadu lub adresem mailowym do administratora strony - informacje w dziale Kontakt


26 maja

Został zaktualizowany dział poświęcony grupie MAKA.


25 maja

Serdecznie zapraszamy na turniej piłki nożnej rozgrywany między drużynami olbojów z Książek oraz drużyną piłkarzy z niemiec. Szczegóły na plakacie poniżej.


23 maja

Do działu Galerie zdjęć dodane zostały dwie zaległe galerie związane z lekcjami bibliotecznymi przeprowadzonymi przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Książkach.


21 maja

Przepraszamy za brak aktualizacji przez ostatnie dwa tygodnie. Postaramy się jak najszybciej nadrobić straty i zaczynamy już od dzisiaj. Przeprowadzona została bardzo duża aktualizacja serwisu - dodanych zostało 5 artykułów do Wirtualnej Galerii Artykułów, jeden nowy artykuł do działu Nasze Publikacje oraz zaktualizowany został cennik usług świadczonych przez Gminny Ośrodek Kultury w Książkach. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowymi materiałami.

Poniżej zamieszczamy także plakat informujący o Festiwalu "PIOSENKI MOJEJ BABCI I PRABABCI". Szczegóły można znaleźć na plakacie. Rejestracji można dokonać poprzez formularz zamieszczony w dziale Zapisy.


7 maja

Ponieważ doszły do nas informacje o tym, że na wszelkiego rodzaju portalach społecznościowych takich jak Nasza - Klasa, Facebook, Twitter itd. itp. powstają fikcyjne konta opisywane jako Gminny Ośrodek Kultury w Książkach informujemy, że żadne z tych kont nie nawiązało bezpośredniej współpracy z GOK w Książkach a co za tym idzie nie odpowiadamy za treści, które są na takich kontach umieszczane. Miejscami, w których mogą Państwo uzyskać zawsze rzetelne i pewne informacje odnośnie pracy Gminnego Ośrodka Kultury w Ksiązkach jest strona internetowa działająca pod adresem www.gokksiazki.neostrada.pl oraz Gminny Ośrodek Kultury w Książkach. Jednocześnie przypominamy, że jeśli ktoś chciałby nawiązać oficjalną współpracę z naszą stroną internetową to jak najbardziej jesteśmy otwarci na propozycje.

1 maja

Do działu Galerie zdjęć zostały dodane 3 nowe galerie w tym jedna bardzo obszerna w której znajduje się fotorelacja z obchodów 71 rocznicy Zbrodni Katyńskiej składająca się z prawie 450 zdjęć. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z zamieszczonymi materiałami.


28 kwietnia

Przypominamy o dzisiejszym otwarciu czterech wystaw znajdujących się w Gminnym Ośrodku Kultury. Jakie to wystawy? Przyjdź i przekonaj się sam. Uroczyste otwarcie o godzinie 11:00 - Zapraszamy.

26 kwietnia

Na naszej stronie internetowej zagościło nowe, bardziej czytelne logo. Mamy nadzieję, że spodoba się wam bardziej niż to, które widniało na niej wcześniej.

24 kwietnia

Z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego chcieliśmy złożyć wszystkim internautom odwiedzającym nasz serwis najserdeczniejsze życzenia wszystkiego najlepszego. Poniżej zamieszczamy kartkę świąteczną.

23 kwietnia

Poniżej zamieszczamy plakaty z informacjami odnośnie obchodów rocznicy zbrodni katyńskiej oraz dnia beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II. Zapraszamy bardzo serdecznie na ww. uroczystości.

18 kwietnia

W poprzednim wpisie informowaliśmy o projekcjach świetlnych realizowanych w ramach konferencji medialnej organizowanej przez Wydział Nauk Pedagogicznych UMK. Mamy zaszczyt zaprezentować Państwu pierwszą z dwóch projekcji. Znaleźć ją można w dziale Filmy. Projekcje przygotował Andrzej Nowak. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nowego materiału.

10 kwietnia

W dniu wczorajszym w Gminnym Ośrodku Kultury były przygotowywane projekcje świetlne, które zostaną zaprezentowane dnia 12 oraz 13 maja na międzynarodowej konferencji medialnej pt "Możliwości i zagrożenia cyberprzestrzeni" organizowanej przez Katedrę Dydaktyki i Mediów w Edukacji Wydziału Nauk Pedagogicznych UMK w Toruniu. W przygotowaniu prac uczestniczyli - Andrzej Nowak - programowanie światła, Łukasz Filipski - muzyka, Anna Nowak, Mateusz Bardziej - obsługa kamer. Przygotowane w dniu wczorajszym filmy zostaną także opublikowane na naszej stronie internetowej. Jednocześnie bardzo chcieliśmy przeprosić osoby, którym wczoraj zakłóciliśmy ciszę nocną przez prace nad naszym projektem. Niestety ze względu na potrzebę uchwycenia dobrego jakościowo dźwięku oraz świateł prace nad projektem musiały odbywać się w nocy a muzyka musiała być nagrywana z odpowiednią głośnością ustaloną programowo a więc niezależnie od nas. Jednakże w związku z tym staraliśmy się zakończyć nasze prace jak najwcześniej i po części nam się to udało gdyż skończyliśmy je dwie godziny wcześniej niż zakładaliśmy. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Zdjęcia z wczorajszego przedsięwzięcia mogą znaleźć Państwo w dziale Galerie zdjęć.

5 kwietnia

Informujemy, że z dniem dzisiejszym nasza strona internetowa została zaktualizowana o nowy sposób wyświetlania plakatów w menu podręcznym. Wyświetlane są wszystkie aktualne plakaty w formie pokazu slajdów i jeśli chcemy jakiś powiększyć wystarczy na niego najechać i kliknąć lewym przyciskiem myszy.

Niestety musimy także zawiadomić Państwa o tym, że z powodów technicznych musieliśmy zawiesić rozsyłanie informacji o najnowszych aktualizacjach strony poprzez maila. Informacje o aktualizacjach nadal będą pojawiały się na portalu Nasza-Klasa oraz sporadycznie na portalu społecznościowym Facebook. Za utrudnienia przepraszamy.

4 kwietnia

Z okazji zbliżającej się beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach przygotowywana jest wystawa oraz konkurs recytatorski. Szczegóły mogą Państwo znaleźć na plakatach poniżej. Bardzo prosimy o włączenie się w przygotowania ww. akcji ponieważ chcielibyśmy aby jak najwięcej osób uczestniczyło w organizacji tych bardzo ważnych przedsięwzięć.

Plik ze wzorem zgłoszenia do konkursu recytatorskiego mogą Państwo znaleźć w dziale Pliki. Można także zapisać się przez internet wykorzystując do tego formularz znajdujący się w dziale Zapisy.


3 kwietnia

Publikujemy dzisiaj na łamach naszego serwisu fotorelację oraz informację z Ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej pt. Młodzież zapobiega pożarom. Fotorelację można znaleźć w dziale Galerie zdjęć natomiast informację w dziale Nasze Publikacje.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowymi materiałami.


1 kwietnia

Wpisy z miesiąca marca zostały przeniesione do działu Archiwum 2011.


28 marca

Gminny Ośrodek Kultury w Ksiązkach złożył w grudniu 2010 r. dwa wnioski na konkurs Nr 13/POKL/9.5/2010 w ramach Działania 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich.

W odpowiedzi na konkurs, do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęły 282 wnioski, z czego do etapu oceny merytorycznej zakwalifikowało się 266. W wyniku drugiego etapu oceny pozytywnie zweryfikowanych zostało 109 projektów. Wśród nich znalazły się dwa wnioski złożone przez GOK w Ksiązkach.

Na wnioskodawców czeka teraz kolejny etap, czyli negocjacje. Dopiero po ich zakończeniu podpisywane będą umowy o dofinansowanie.

Szczegóły odnośnie projektów mogą znaleźć Państwo w dziale Aktualne projekty.

Na łamach naszego serwisu zamieszczamy także nowy artykuł opisujący Panią Cecylię Szymańską - autorkę wystawy malarskiej, która obecnie ma miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach. Artykuł można znaleźć w dziale Nasze Publikacje.


(18:05) Edit:

Zamieszczamy nową galerię zdjęć z wystawy malarstwa Pani Cecylii Szymańskiej. Galerię można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.


26 marca

W naszej Galerii Zdjęć zamieszczamy zdjęcia z dzisiejszego otwarcia wystawy malarstwa Pani Cecylii Szymańskiej. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami oraz do zwiedzenia wystawy. Szczegóły odnośnie godzin otwarcia znajdują się na plakacie przy poprzednim wpisie.


24 marca

Gminny Ośrodek Kultury bardzo serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa Pani Cecyli Szymańskiej pt. "Z daleka i z bliska". Szczegóły mogą znaleźć Państwo na plakacie poniżej. Serdecznie zapraszamy.


22 marca

Do działu Galeria zdjęć została dodana nowa pozycja. Zdjęcia z nowej galerii zostały wykonane podczas zajęć niedawno powstałych grup tanecznych - zarówno grupy młodszej jak i starszej. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami.

Informujemy jednocześnie, że nadal trwa nabór do grup. Wystarczy przyjść na zajęcia i zgłosić chęć uczestnictwa. Najbliższe zajęcia odbędą się w piątek o godzinie 14:00 - grupa młodsza oraz o godzinie 18:00 - grupa starsza.


16 marca

Przepraszamy za przerwę w działaniu naszego serwisu, która związana była z prowadzeniem prac renowacyjnych.

Informujemy także, że działa już powiększanie artykułów w naszej Wirtualnej Galerii Artykułów. Niestety nadal występują problemy z przeglądarką Opera. Problemy te nie są zależne od naszego serwisu.


12 marca

Za naszymi oknami powoli zaczyna się robić wiosennie. Postanowiliśmy, że nasza strona internetowa też zacznie powoli rozkwitać i pojawią się na niej radośniejsze kolory.

Jeśli macie jakieś uwagi co do nowego wyglądu naszej witryny prosimy o kontakt z administratorem strony lub poprzez formularz oceny znajdujący się w dziale Ankiety. Dane kontaktowe do administratora można znaleźć w dziale Kontakt.


8 marca

Wszystkim Paniom czytującym nasz serwis życzymy wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet.

Został zaktualizowany dział Aerobik.


7 marca

Publikujemy dwa bardzo ważne plakaty. Pierwszy z nich odnosi się do zajęć aerobiku organizowanych przez GOK. Drugi natomiast dotyczy próby organizacji grup chcących uczyć się tańca latynoamerykańskiego. Serdecznie zapraszamy do zapisywania się do tych grup oraz uczesniczeniu w zajęciach.

    

2 marca

Wpisy z miesiąca lutego zostały przeniesione do działu Archiwum 2011.


19 lutego

Do naszej Wirtualnej Galerii Artykułów zostało dodanych kilka nowych pozycji. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nimi.


13 lutego

Do działu galerie zdjęć dodane zostały 2 nowe pozycje. Galerie można obejrzeć korzystając z menu Najnowsze lub wchodząc do działu Galerie zdjęć.


11 lutego

Z małym opóźnieniem zostały dodane do galerii zdjęć 3 nowe pozycje. Za opóźnienie przepraszamy. Galerie można obejrzeć korzystając z menu Najnowsze lub wchodząc do działu Galerie zdjęć.


8 lutego

Przepraszamy za chwilowy brak aktualizacji galerii zdjęć. Najbliższa duża aktualizacja odbędzie się w czwartek późnym wieczorem. Jeśli natomiast chodzi o zdjęcia z wieczorku karnawałowego to są one do odbioru w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach. Nie zostaną opublikowane na łamach naszego serwisu. Za utrudnienia przepraszamy.


5 lutego

Do działu Galerie zdjęć dodane zostały dwa nowe albumy. Zaktualizowaliśmy także dział Wirtualna Galeria Artykułów o dwie nowe pozycje. Zapraszamy do zapoznania się z nowymi materiałami.


(17:05) Edit:

Z Księgi Gości zostały usunięte wpisy, które opisywały sprawy lub problemy, które zostały już rozwiązane.


3 lutego

Strona przeszła bardzo dużą aktualizację. Wszystkie nowe funkcje zostały przetestowane jednak jeśli ktoś z was zauważy jakieś błędy bądź niestabilne działanie to prosimy o niezwłoczne zgłoszenie tego administratorowi poprzez dowolną formę komunikacji. Wszelkie dane potrzebne do konaktu z administratorem serwisu znajdują się w zakładce Konktakt.

Do działu Galerie zdjęć zostały dodane trzy nowe pozycje.

Do naszej Wirtualnej Galerii Artykułów zostały dodane dwa nowe artykuły. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Bardzo miło jest mi poinformować, że została podjęta pierwsza inicjatywa, która wyszła od użytkownika naszej strony internetowej. Został uruchomiony nowy dział w ramach zakładki Galerie. Dział Dziedzictwo kulturowe miejscowości Książki jest to dział, który będzie współtworzony przez Gminny Ośrodek Kultury w Książkach oraz was - użytkowników serwisu oraz mieszkańców Książek i okolic. Jeśli posiadacie w domu jakiekolwiek materiały związane z naszą miejscowością tj. zdjęcia, widokówki itd. itp. które chcielibyście pokazać na naszej stronie internetowej to zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury. Tam materiały te zostaną zeskanowane oraz wrzucone do nowoutworzonego działu. Jeśli ktoś ma możliwość zeskanowania takich materiałów we własnym domu to oczywiście można już zeskanowane pliki przesłać na adres mailowy andrewi@o2.pl. Inicjatorem akcji jest Pan Artur Galczewski. Przesłał on widokówkę ze zdjęciami kościoła w Książkach oraz Gminnego Ośrodka Kultury przed rokiem 1989. Niestety nie udało nam się ustalić daty pochodzenia widokówki. Widokówka ta oczywiście znajduje się już w dziale Dziedzictwo kulturowe miejscowości Książki.


2 lutego

Aby nasza strona była bardziej czytelna została trochę poszerzona. W ciągu kilku najbliższych dni planujemy dodać nowy pasek szybkiego dostępu na stronie głównej oraz zmienić logo na bardziej czytelne. Serdecznie zapraszamy do obserwowania zmian oraz wyrażania zdania na temat wyglądu strony poprzez wypełnienie ankiety. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj zostanie uruchomiony obiecany w poprzednim wpisie dział poświęcony historii naszej miejscowości.

Przepraszamy za wczorajszą przerwę w działaniu serwisu. Nie była ona zależna od nas ponieważ spowodowana była złym działaniem serwerów, na których umieszczony jest nasz serwis.


(18:44) Edit:

Zostało zmienione logo oraz dodany został pasek szybkiego dostępu. Jeśli chodzi o pasek to jest to na razie wersja testowa i nie jesteśmy pewni co do tego czy będzie on działał w takiej czy w innej formie. Oczywiście bardzo ważna jest dla nas Państwa opinia dlatego też prosimy o jak najliczniejsze wypełnianie ankiety związanej z oceną strony internetowej GOK w Książkach. Ankietę można znaleźć w dziale Ankiety.


1 lutego

Pan Artur Galczewski zainicjował bardzo ciekawą akcję związaną ze stroną internetową Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach. Przesłał on bardzo starą widokówkę z motywem Książek. W związku z tym niedługo zostanie uruchomiony nowy dział, w którym będziemy prezentować wszystkie zbiory związane z historią naszej miejscowości - widokówki, pocztówki, zdjęcia. Serdecznie zapraszamy do przynoszenia ww. materiałów do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie materiały te będą skanowane. Jeśli ktoś posiada we własnym domu skaner to zeskanowane już materiały można przesyłać na adres mailowy andrewi@o2.pl. Panu Arturowi bardzo dziękujemy za aktywny udział włożony w działalność strony.

Wpisy z miesiąca stycznia zostały przeniesione do działu Archiwum 2011


30 styczeń

W dziale Nasze Publikacje zamieszczamy nowy artykuł związany z projektem społecznym realizowanym w Toruniu przy współpracy z młodzieżą z Książek. Publikujemy także galerie zdjęć oraz materiał wideo zrealizowany przez TVP Bydgoszcz.


25 styczeń

Zostały poprawione oraz uzupełnione informacje w dziale Wokalistki. Publikujemy także program ferii zimowych. Można znaleźć go w dziale Program ferii zimowych 2011.


24 styczeń

Poniżej publikujemy plakat związany ze zbliżającym się koncertem kolęd i pastorałek.


23 styczeń

Do działu Galerie zdjęć dodaliśmy zdjęcia z koncertu pt. "Opowiedz nam moja ojczyzno...".

Zapraszamy na wieczór kolęd i pastorałek, który odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach.


21 styczeń

Do działu Galerie zdjęć dodaliśmy zdjęcia z obchodów Dnia Babci w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach.


14 styczeń

Dnia 5 lutego Gminny Ośrodek w Książkach organizuje wieczorek karnawałowy na który serdecznie zapraszamy. Cena wstępu to 10 zł. Ilość miejsc ograniczona. Szczegóły można znaleźć na plakacie poniżej


12 styczeń

W naszej Wirtualnej Galerii Artykułów publikujemy artykuł z Gazety Pomorskiej poświęcony Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.


11 styczeń

W dniu dzisiejszym publikujemy pierwszy film z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W filmie tym mogą Państwo zobaczyć wywiady z osobami, które przyczyniły się do organizacji WOŚP w Książkach. Film można znaleźć w dziale Galeria Filmów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas materiałem.


9 styczeń

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w Książkach dzisiaj już od samego rana. Wolontariusze w pocie czoła zbierają pieniądze na sprzęt potrzebny do leczenia dzieci z chorobami nefrologicznymi i urologicznymi. Liczymy na Państwa ofiarność.

Na dowód tego że sztab w Książkach ciężko pracuje zamieszczamy pierwsze zdjęcia wolontariuszy oraz tego co dzieje się w sztabie głównym - w Gminnym Ośrodku Kultury. W miarę możliwości na bieżąco będziemy starać się publikować wszelkie materiały, które podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą się pojawiać.

Pamiętajcie - zaczynamy o godzinie 16:00 i liczymy na waszą obecność. Przewidujemy występy zespołów z Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach, ze Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Książkach, MiniPlayback Show, oczywiście licytacje i wiele wiele innych. Punktem kulminacyjnym będzie o godzinie 20:00 światełko do nieba. Serdecznie zapraszamy - naprawdę warto.

Zdjęcia oczywiście można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.


(22:10) Edit:

Podczas dzisiejszej zbiórki padł rekord - zebraliśmy 4490,78 zł + 10 Euro. Jest to około 1000 zł więcej niż w roku ubiegłym. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział. Szczegółowy raport opublikujemy w ciągu najbliższego tygodnia. Tymczasem zapraszamy do działu Galerie zdjęć gdzie opublikowaliśmy wszystkie zdjęcia z dzisiejszego 19 już finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do przyszłego tygodnia postaramy się opublikować film wraz z wywiadami, które przeprowadziliśmy z Dyrektor GOK Marianną Ciupak, Szefową Sztabu Anną Jasińską oraz z grupą wolontariuszy.


7 styczeń

Zapraszamy na tegoroczne obchody Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szczegóły można znaleźć na plakacie poniżej. Liczymy na wasz udział.


2 styczeń

Z małym opóźnieniem publikujemy galerię zdjęć z wieczorku sylwestrowego. Znaleźć ją można w dziale Galerie zdjęć. Tak jak obiecaliśmy publikowane są tylko zdjęcia grupowe. Jeśli ktoś chciałby zdobyć zdjęcia indywidualne to są one dostępne w Gminnym Ośrodku Kultury w normalnych godzinach pracy.


1 styczeń

Wszystkim naszym czytelnikom życzymy szczęśliwego nowego roku.

Po sylwestrowym szaleństwie trzeba jednak wrócić do pracy. Ponieważ pojawiło się kilka nowych informacji błyskawicznie publikujemy je na łamach naszego serwisu internetowego. I tak w naszej Wirtualnej Galerii Artykułów zamieszczamy dwa nowe artykuły - jeden związany z przekazaniem światełka betlejemskiego naszemu Gminnemu Ośrodkowi Kultury, drugi opisujący wiglię dla osób samotnych z terenów naszej gminy.

Być może jeszcze dzisiaj zostaną opublikowane zdjęcia grupowe z balu sylwestrowego. Jeśli natomiast chodzi o zdjęcia indywidualne - będzie można przyjść do GOK-u, zobaczyć je i ewentualnie nagrać na płytę lub inne nośniki danych razem ze zdjęciami, które zostaną opublikowane na łamach naszego serwisu.

Wpisy z miesiąca listopada zostały przeniesione do działu Archiwum 2010. Jednocześnie uruchomiliśmy nowy dział - Archiwum 2011 w którym będą przechowywane wpisy z roku 2011.


Wykonanie: Andrzej Nowak