Archiwum 2012


24 grudnia


18 grudnia

Gminna Biblioteka Publiczna w Książkach we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Książkach organizuje zajęcia Zumby. Zgłoszenia w Gminnej Bibliotece Publicznej. Szczegóły na plakacie poniżej.15 grudnia

Zapraszamy do naszej Galerii zdjęć. Znajdziecie w niej zdjęcia z wczorajszej wigilii dla samotnych oraz dzisiejszego spotkania świąteczno - integracyjnego dla dzieci.


11 grudnia

Rada Sołecka wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Książkach zapraszają wszystkie dzieci na spotkanie świąteczne, które odbędzie się w dniu 15 grudnia o godzinie 14:00 na sali GOK. W programie m.in. przedstawienie teatralne "Kopciuszek" w wykonaniu artystów studia "Art-Re" z Krakowa. Wstęp darmowy.

Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Książkach zapraszają na spotkanie organizacyjne Lokalnego Klubu Mam, które odbędzie się 14 grudnia o godzinie 16:00 w bibliotece. Szczegóły na plakacie poniżej.

10 grudnia

Za oknami coraz częściej możemy zobaczyć padający śnieg. W związku z tym zmienił się też wygląd naszej strony internetowej na bardziej zimowy. Dołożyliśmy wszelkich starań aby wszystko działało tak jak powinno. Jeśli jednak Państwo zauważą jakieś problemy prosimy o zgłoszenie ich administratorowi naszej strony internetowej poprzez wysłanie maila na adres andrewi@o2.pl.


7 grudnia

Dzisiaj na naszej stronie internetowej publikujemy kilka nowych materiałów. W dziale Galerie filmów mogą znaleźć Państwo krótki film złożony ze zdjęć wykorzystanych w trakcie wystawy "Dzieje rodziny utrwalone na starej fotografii i w starych dokumentach". Warto także zajrzeć do działu Wirtualna Galeria Artykułów, w którym zamieściliśmy artykuły z gazety CWA opisujące Andrzejki Seniora, wyżej wspomnianą wystawę oraz zajęcia detektywistyczne prowadzone przez studentów działających w ramach akcji Projektor - Wolontariat Studencki.


2 grudnia

Zapraszamy do działu Galerie zdjęć, w którym mogą znaleźć państwo zdjęcia z wczorajszego otwarcia wystawy "Dzieje rodziny utrwalone na starej fotografii i w starych dokumentach".

Wpisy z miesiąca listopada zostały przeniesione do działu Archiwum 2012.


30 listopada

Na naszej stronie internetowej publikujemy zdjęcia z dzisiejszych zajęć detektywistycznych prowadzonych przez studentów w ramach akcji Projektor - Wolontariat Studencki oraz z wczorajszych Andrzejek zorganizowanych przez Klub Seniora. Zapraszamy do przejrzenia galerii zdjęć, które można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.


27 listopada

W naszym Gminnym Ośrodku Kultury szykuje się bardzo aktywny koniec miesiąca. W środę zapraszamy na konsultacje społeczne związane z budżetem powiatu na lata 2013 - 2020.

W czwartek odbędą się Andrzejki seniora, w piątek natomiast zapraszamy dzieci starsze uczęszczające do klas 4 - 6 szkoły podstawowej oraz gimnazjum na zajęcia detektywistyczne prowadzone przez studentów związanych z akcją Projektor - Wolontariat Studencki. Zajęcia odbędą się w godzinach 15:00 - 16:00. Szczegóły na plakacie poniżej.

W sobotę odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury Kultury w Książkach bardzo ważne wydarzenie - otwarcie wystawy "Dzieje rodziny utrwalone na starej fotografii i w starych dokumentach". Szczegóły również na plakacie poniżej.
26 listopada

W Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach w zeszłą niedzielę miało miejsce spotkanie zorganizowane przez TVP Bydgoszcz dotyczące cyfryzacji telewizji w Polsce. Zdjęcia z tego wydarzenia można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.

(12:00) Dopisano:

W najbliższą środę w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach odbędą się konsultacje społeczne projektu "Strategii Rozwoju Powiatu Wąbrzeskiego na lata 2013 - 2020". Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie poniżej.20 listopada

Przypominamy, że można już głosować na film przygotowany przez uczniów naszej szkoły podstawowej w ramach konkursu "Tesco dla Szkół - Zdrowo najedzeni". Szczegóły jak głosować można znaleźć we wpisie z 8 listopada.


15 listopada

W dziale Wirtualna Galeria Artykułów zamieściliśmy artykuł z dzisiejszej gazety CWA związany obchodami Narodowego Święta Niepodległości w naszej miejscowości.


11 listopada

Klub Seniora przy Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach organizuje Andrzejki dla seniorów. Szczegóły na plakacie poniżej.
11 listopada

W dziale Galerie zdjęć zamieściliśmy zdjęcia z dzisiejszych obchodów Święta Niepodległości.8 listopada

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Książkach przygotowali film na konkurs "Tesco dla szkół". Aby wygrać muszą uzbierać jak najwięcej głosów oddanych na ich film. Głosowanie rozpoczyna się dopiero 19 listopada jednak już teraz możecie zobaczyć przygotowany i przesłany przez uczniów naszej szkoły film. Znajdziecie go pod adresem http://www.tescodlaszkol.pl/galerie-konkursowe--strona-filmu,1.dhtml?id_videos=22881&page=1&offset=0&limit=10 (trzeba wybrać z list rozwijanych województwo - kujawsko - pomorskie, powiat wąbrzeski i wyświetli się nam filmik przygotowany przez uczniów naszej szkoły).

Po 19 listopada będzie można zacząć oddawać głosy na filmy. Poniżej szczegółowa instrukcja jak to zrobić.

1. Wejdź na stronę www.tescodlaszkol.pl
2. W prawym górnym rogu kliknij na napis „Załóż konto”
3. Wypełnij formularz rejestracyjny i kliknij ZAREJESTRUJ (na dole strony).
4. Wejdź w swoją pocztę i otwórz wiadomość Rejestracja konta na stronie www.tescodlaszkol.pl
5. W treści wiadomości kliknij na słowo "tutaj"
6. Kliknięcie przeniesie Cię na stronę ustawienia hasła
7. Odszukaj przycisk Zmień hasło i kliknij
8. Dwukrotnie wpisz hasło i kliknij ZAPISZ
9. Zachęć innych (rodziców, rodzeństwo, koleżanki, kolegów, sąsiadów, rodzinę) do rejestracji na stronie www.tescodlaszkol.pl. Pomóż im przy zakładaniu poczty i rejestracji na stronie Tesco.
10. Od 19 listopada do 17 grudnia każdy głos oddany na filmik edukacyjny uczniów klasy 5a Szkoły Podstawowej w Książkach, przez osobę zarejestrowaną na stronie TESCO, zwiększy nasze szanse na wygranie PRACOWNI MULTIMEDIALNEJ o wartości 16 tys. zł dla naszej szkoły.
11. Każdego dnia z danego konta można oddać jeden głos na nasz filmik.
12. Prosimy o wsparcie i oddawanie na nas głosów, bo my wiejskie dzieci też CHCEMY MIEĆ DOBRZE WYPOSAŻONĄ SZKOŁĘ. Bez wygrania tego konkursu takiego sprzętu jeszcze długo nie będzie w naszej szkole.
13. My nakręciliśmy filmik, a TY, oddając swoje głosy na nas, możesz pomóc nam w EDUKACJI.

Jedna osoba głosująca codziennie od 19 listopada do 17 grudnia na nasz filmik to 29 głosów więcej.

Przysłowie mówi:

SAM ZROBISZ MAŁO, W KILKORO ZAŚ SPORO

Liczymy więc na POMOC TWOJĄ, TWOJEJ RODZINY i TWOICH ZNAJOMYCH


7 listopada

Na naszej stronie internetowej zamieściliśmy 3 nowe zdjęcia z dzisiejszego spotkania Klubu Seniora. Zdjęcia jak i krótki zarys historyczny klubu znaleźć można w dziale Klub Seniora.


5 listopada

W przeddzień Święta Zmarłych Wójt Gminy Książki wraz z grupą harcerzy z 73 Drużyny Harcerskiej "Skarbiec" z Książek odwiedził mogiły zbiorowe pomordowanych w miejscowościach Brudzawki i Łopatki. Zostały złożone wiązanki kwiatów i zapalono znicze. Dnia 2 listopada Wójt z harcerzami udał się do Grudziądza gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze na grobach gen. Stanisława Pruszyńskiego oraz gen. Franciszka Zielińskiego. Zdjęcia znaleźć można w dziale Galerie zdjęć.

Chcielibyśmy także zaprosić Państwo na uczczenie Święta Niepodległości, które odbędzie się 11 listopada o godzinie 12:00 na sali GOK. Szczegóły na plakacie poniżej.4 listopada

Wczoraj w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach swoje trzecie już urodziny obchodziła 73 Grupa Harcerska "Skarbiec" z Książek. Oczywiście grupie życzymy samych sukcesów i ciągle wzrastającej liczby członków. Zdjęcia z urodzin znaleźć można w dziale Galerie zdjęć oraz w menu po lewej stronie.


2 listopada

Wpisy z miesiąca października zostały przeniesione do działu Archiwum 2012.

Zapraszamy dzisiaj do naszej Wirtualnej Galerii Artykułów. Zamieściliśmy w niej dwa nowe artykuły z gazet CWA oraz Nowości związane ze świętem seniora.

W menu po prawej stronie zaktualizowaliśmy także kalendarz, w którym zobaczyć można wydarzenia, jakie będą miały miejsce w miesiącu listopadzie.


31 października

W dziale Galerie zdjęć opublikowaliśmy zdjęcia z sobotnich zajęć gry na gitarze.

Zapraszamy także na wieczorek andrzejkowy, który odbędzie się 17 listopada o godzinie 20:00. Szczegóły na plakacie poniżej.28 października

Na naszej stronie internetowej w dziale Galerie zdjęć zamieściliśmy zdjęcia z Święta Seniora oraz pierwszych zajęć tanecznych w sezonie 2012 - 2013. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.


17 października

Już w najbliższą sobotę odbędzie się "Wieczór Gier Towarzyskich", na który chcielibyśmy szczególnie zaprosić dzieci i młodzież szkolną. Podczas zajęć będzie można poznać jak i pograć w gry takie jak "Jungle Speed", "Fasolki", "Świat Dysku", "Carcassone" oraz kilka innych.

Seniorów natomiast pragniemy zaprosić na obchody Święta Seniora, które odbędą się 22 października - w najbliższy poniedziałek.

Szczegóły na plakatach poniżej.9 października

Gminny Ośrodek Kultury wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Książkach oraz Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczna w Wąbrzeźnie organizują wystawę Starej Fotografii i dokumentów. Jeśli posiadasz w domu jakiekolwiek stare zdjęcia lub dokumenty mające ponad 50 lat i chciałbyś/chciałabyś je zaprezentować podczas naszej wystawy to do 12 października takie materiały można do nas dostarczać. Wystawa odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach. Termin zostanie ustalony po zebraniu materiałów.

Szczegóły na plakacie poniżej.2 października

Do naszego serwisu dodany został film z uroczystości związanych z rocznicą zaślubin Polski z morzem, które odbyły się 10 lutego br. i w których uczestniczyła delegacja z Gminy Książki wraz dziećmi i młodzieżą z pocztem sztandarowym. Film znaleźć można w dziale Galeria filmów. Zapraszamy do oglądania.


1 października

W menu po prawej stronie zamieściliśmy kalendarz na miesiąc październik. Będziemy go sukcesywnie uzupełniać o nowe wydarzenia, które będą miały miejsce w naszym Gminnym Ośrodku Kultury.

Wpisy z miesiąca września można znaleźć w dziale Archiwum 2012.


27 września

Zamieściliśmy na naszej stronie internetowej film z tegorocznych Dożynek Gminnych. Można go znaleźć w dziale Galerie filmów.

(18:30) Dopisano:

Zapraszamy do działu Galerie zdjęć w którym znaleźć można zdjęcia z obchodów Święta Ziemniaka. Warto zajrzeć także do działu Galerie filmów w którym zamieściliśmy film z tegorocznych obchodów uroczystości religijno - patriotycznych w Łopatkach. Film wyprodukował BrodFilm Studio Produkcji Telewizyjnej i Filmowej Zbigniew Dzięgielewski.

W dziale Wirtualna Galeria Artykułów zamieściliśmy artykuł z gazety CWA.


21 września

Zapraszamy do działu Kalendarz. Zamieściliśmy w nim trzy nowe wydarzenia związane z działalnością naszego Gminnego Ośrodka Kultury. Na plakatach można znaleźć informacje o wznowieniu zajęć z nauki gry na gitarze, nauki tańca nowoczesnego i latynoamerykańskiego oraz o organizowanym przez nas wyjeździe na operę - operetkę do Wąbrzeskiego Domu Kultury.

Warto zajrzeć także do działu Wirtualna Galeria Artykułów. Zamieściliśmy w nim dwa nowe artykuły z gazet lokalnych.

Rozpoczynamy także akcję promocyjną związaną z zajęciami realizowanymi w GOK w trakcie roku szkolnego. Jakie zajęcia będziemy prowadzić? Te informacje znajdziecie na plakacie poniżej.

W związku z rozpoczęciem nowych oraz wznowieniem starych zajęć zaktualizowany został także dział Harmonogramy. Zapraszamy do zapoznania się z nową rozpiską zajęć realizowanych w GOK.
20 września

W dziale Galerie zdjęć zamieściliśmy zdjęcia z wystawy "STRATY LUDNOŚCI POMORSKIEJ 1939 - 1945".15 września

W dziale Galerie zdjęć można znaleźć już zdjęcia z dzisiejszych uroczystości patriotyczno - religijnych w Łopatkach.14 września

Dzisiaj zapraszamy do działu Galeria filmów w którym zamieściliśmy dwa kolejne filmy z cyklu "NASI ARTYŚCI, NASZE ZESPOŁY". W filmach po raz kolejny swoje umiejętności prezentuje Józef Dąbrowski.12 września

Po długiej przerwie na naszej stronie internetowej pojawiło się dużo nowych materiałów.

W dziale Nasze Publikacje zamieściliśmy dwie notki prasowe odnośnie wystawy, która miała miejsce w Rywałdzie oraz Dożynek Powiatowych, na których oczywiście nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej gminy. Podczas Dożynek udało nam się także otrzymać nagrodę. Jaką? Aby się dowiedzieć przeczytajcie notkę o dożynkach powiatowych.

Oczywiście na wyżej wymienionych uroczystościach nie zabrakło także naszego fotografa. Fotorelacje znaleźć można w dziale Galerie zdjęć.

W kalendarzu w menu po prawej stronie pojawiły się także dwa nowe terminy, na które powinni Państwo zwrócić szczególną uwagę. Już niebawem, bo w najbliższą sobotę odbędą się uroczystości religijno - patriotyczne pod pomnikiem w Łopatkach. Zapraszamy także na Święto Ziemniaka, które odbędzie się 26 września. Szczegóły obu uroczystości można znaleźć na plakatach poniżej oraz w dziale Kalendarz.
3 września

1 września zespół Książkowianka uświetnił swoim występem XXIX Dzień Pszczelarza w Wąbrzeźnie. Zdjęcia można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.


1 września

Wczoraj wspólnie z dziećmi zakończyliśmy okres wakacyjny w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach. Zdjęcia z tego wydarzenia można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.

Wpisy z miesiąca sierpnia zostały przeniesione do działu Archiwum 2012.


31 sierpnia

Właśnie przesłaliśmy zdjęcia z wczorajszych zajęć plastycznych do działu Galerie zdjęć. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

W dziale Wirtualna Galeria Artykułów zamieściliśmy artykuły z gazet CWA oraz Nowości dotyczące Dożynek i podsumowania konkursu na Piękna Zagroda.


28 sierpnia

Zapraszamy 30 sierpnia na zajęcia plastyczne oraz 31 sierpnia na zakończenie wakacji.

W dziale Wirtualna Galeria Artykułów zamieściliśmy pierwszy artykuł dotyczący sobotnich dożynek. Artykuł ukazał się w gazecie Pomorskiej.26 sierpnia

W sobotę w miejscowości Łopatki odbyły się Dożynki Gminne. Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć w dziale Galerie zdjęć.

W czasie dożynek rozstrzygnięty został konkurs "Piękna zagroda 2012". Protokół konkursowy oraz listę wygranych zamieścimy już jutro na naszej stronie internetowej.


21 sierpnia

Zamieszczamy w dziale Wirtualna Galeria Artykułów artykuły z gazety Nowości opisujące projekt "Wakacyjny Mix" realizowany we współpracy z akcją "Projektor - Wolontariat Studencki" oraz krótką informację o Dożynkach, które odbędą się już w najbliższą sobotę w Łopatkach.


16 sierpnia

W dziale Wirtualna Galeria Artykułów zamieściliśmy artykuł z gazety CWA związany z projektem "Wakacyjny Mix" realizowanym we współpracy z akcją "Projektor - Wolontariat Studencki".


13 sierpnia

Po dłuższej przerwie nasza strona została wzbogacona o wiele materiałów związanych z działalnością nie tylko Gminnego Ośrodka Kultury ale także akcji Projektor oraz Straży Pożarnej w Książkach.

Warto przede wszystkim odwiedzić dział Galerie zdjęć gdzie znaleźć można zdjęcia z ostatnich zajęć związanych z projektem "Wakacyjny Mix" realizowanym we współpracy z akcją "Projektor - Wolontariat Studencki".

O zeszłotygodniowych zajęciach napisała gazeta CWA. Artykuł znaleźć można w dziale Wirtualna Galeria Artykułów.

Warto zapoznać się także z harmonogramem tegorocznych Dożynek Gminnych, które w tym roku odbędą się w miejscowości Łopatki już 25 sierpnia. Harmonogram znajduje się na plakacie poniżej.

Strażacy zapraszają natomiast na Festyn Strażacki, który odbędzie się również 25 sierpnia na stadionie narodowym w Warszawie. Szczegóły na infografice poniżej.

W dniu dzisiejszym natomiast zapraszamy na film pt. "13 sierpnia'44", który wyświetlony zostanie o godzinie 18:00 na sali Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach. Wstęp oczywiście darmowy.6 sierpnia

W dniu dzisiejszym rozpoczął się kolejny projekt realizowany w ramach współpracy z akcją Projektor - Wolontariat Studencki. Jak przebiegły pierwsze zajęcia można zobaczyć w dziale Galerie zdjęć.


3 sierpnia

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy i tak właśnie jest z projektami, które w dniu dzisiejszym zostały podsumowane. Bez wątpienia wszyscy uczestnicy zgodzą się z tym, że zajęcia były prowadzone w sposób bardzo interesujący i angażujący. Jeszcze raz dziękujemy Paniom, które przyjechały do nas specjalnie z Radomia aby przeprowadzić projekty "Kulturalne wakacje" oraz "Qurtyna w górę czas na kulturę". Zdjęcia z dzisiejszego zakończenia projektów jak i również z poprzednich dni znaleźć można w dziale Galerie zdjęć.

Od poniedziałku zaczynamy kolejny projekt, który również poprowadzą studentki z Radomia. Projekt będzie połączeniem zabaw integracyjnych z nauką języka angielskiego.

Wpisy z miesiąca lipca zostały przeniesione do działu Archiwum 2012.


31 lipca

W dziale Galerie zdjęć pojawiły się właśnie zdjęcia z dzisiejszych zajęć wakacyjno - projektorowych. W ciągu kilku najbliższych dni dodamy sporo materiałów multimedialnych m.in. kolejne filmy z cyklu "Nasi artyści, nasze zespoły" oraz wywiad z wolontariuszkami Projektora.


30 lipca

Dzisiaj w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach rozpoczęły się kolejne dwa projekty realizowane w ramach współpracy z akcją Projektor - Wolontariat Studencki. Projekty skupiają się na zajęciach integracyjno - ruchowych oraz teatralnych. Jak przebiegały dzisiejsze zajęcia można zobaczyć w dziale Galerie zdjęć.


24 lipca

Do naszej Galerii zdjęć dodaliśmy zdjęcia z dzisiejszych zajęć plastycznych.


21 lipca

W dziale Galerie zdjęć zamieściliśmy zdjęcia z dzisiejszej biesiady w parku. Zapraszamy do oglądania.


20 lipca

W naszym Kalendarzu można znaleźć już terminy zajęć zaplanowanych na przyszły tydzień. Zapraszamy także na jutrzejszego grilla w parku połączonego z grami i zabawami integracyjnymi.


17 lipca

Zaktualizowaliśmy dział Kalendarz w którym dodaliśmy wydarzenia zaplanowane na ten tydzień. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w organizowanych przez nas zajęciach.

Jak pewnie zauważyliście nasza strona internetowa wczoraj przeszła mały remont. W razie problemów z korzystaniem z niej prosimy o zgłoszenie ich administratorowi na adres mail andrewi@o2.pl.


16 lipca

Po dłuższej przerwie spowodowanej wyjazdem naszego administratora na HotZlot organizowany przez portal dobreprogramy.pl aktualizujemy dział Galerie zdjęć. Zamieściliśmy w nim zdjęcia z zajęć projektorowych.

Zapraszamy także do działu Nasze publikacje w którym można znaleźć felieton naszego administratora - Andrzeja Nowaka poświęcony poszukiwaniu nowych dróg rozwoju osobistego.


11 lipca

W dziale Galerie zdjęć zamieściliśmy zdjęcia z dzisiejszych wakacyjnych zajęć projektorowych. Przypominamy, że dzisiaj o godzinie 17:00 odbędzie się grill dla dzieci i młodzieży mającej powyżej 11 lat biorącej udział w wakacyjnych zajęciach projektorowych.


10 lipca

Od wczoraj w naszym Gminnym Ośrodku Kultury odbywają się zajęcia realizowane przez studentów działających w ramach akcji "Projektor - Wolontariat Studencki". Jeśli chcecie zobaczyć jak przebiegają zajęcia zajrzyjcie koniecznie do działu Galerie zdjęć.

Również w Galerii zdjęć znajdziecie zdjęcia z zajęć odbywających się w Gminnej Bibliotece Publicznej - zabawy w teatr.


6 lipca

Dzisiaj dział Kalendarz został uzupełniony o 4 nowe bardzo ciekawe propozycje przygotowane przez Klub Seniora oraz Gminny Ośrodek Kultury w Książkach. Można między innymi wybrać się na wycieczkę do Lichenia czy Ciechocinka i Przydworza ale także pojechać na pielgrzymkę rowerową do Rywałdu już w najbliższy wtorek. Serdecznie zapraszamy!

5 lipca

W naszej Wirtualnej Galerii Artykułów pojawiły się dzisiaj 3 nowe pozycje, z którymi warto się zapoznać. Jedna z nich dotyczy piątkowego festynu, który współorganizowaliśmy.

Zapraszamy także do działu Galerie zdjęć gdzie publikujemy zdjęcia z dzisiejszych zajęć wakacyjnych realizowanych w GOK'u.

Zdobyliśmy także więcej informacji na temat projektów realizowanych w ramach współpracy z akcją "Projektor - Wolontariat Studencki". Informacje te znajdziecie w działach Kalendarz oraz Projekty aktualne.


2 lipca

W dziale Galerie zdjęć pojawiły się właśnie długo oczekiwane przez wszystkich zdjęcia z części popołudniowej Festynu dzieci i młodzieży "3, 2, 1... Wakacje" oraz koncertu pt. "Pieśni i romanse z repertuaru Anny German".

Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że z drobnym opóźnieniem bo dopiero dzisiaj bądź jutro pojawi się na stronie internetowej kalendarz wydarzeń na miesiąc lipiec. Za utrudnienia przepraszamy.

Wpisy z miesiąca czerwca zostały przeniesione do działu Archiwum 2012.


30 czerwca

Przez ostatnie dni w naszej miejscowości działo się bardzo wiele. Odbył się koncert piosenek Anny German oraz Festyn dzieci i młodzieży "3, 2, 1... Wakacje". Oba wydarzenia były bardzo rozbudowane i organizowane już od bardzo dawna. W naszej galerii zdjęć sukcesywnie będziemy umieszczać fotoreportaże związane z tymi wydarzeniami. Zaczynamy trochę od końca - od wczorajszej wieczornej imprezy młodzieżowej, która odbyła się w ramach Festynu dzieci i młodzieży "3, 2, 1... Wakacje". Zdjęcia można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.


25 czerwca

Wczoraj odwiedziliśmy miejscowość Zaskocz gdzie współorganizowaliśmy spotkanie dla dzieci. Zdjęcia z zajęć i zabaw przeprowadzonych przez pracowników GOK można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.

Dzisiaj odbyło się oficjalne podsumowanie zajęć artystycznych realizowanych w ciągu roku szkolnego we współpracy ze szkołą podstawową w Książkach. Zdjęcia z tego wydarzenia można również znaleźć w dziale Galerie zdjęć.

Dzisiaj także zakończył się nasz facebookowy konkurs na udostępnianie plakatu informującego o festynie dzieci i młodzieży. W konkursie udział wzięło 15 osób a nagrody w postaci smyczki oraz zalaminowanego plakatu otrzymają: Martyna Czajkowska, Przemek Tuchalski oraz Mateusz Sznajder. Gratulujemy!


23 czerwca

W dziale Galerie zdjęć pojawiły się właśnie zdjęcia z dzisiejszych zabaw w parku połączonych z obchodami świętojanek. Zapraszamy do przejrzenia zdjęć.

Jutro natomiast mimo tego, że jest niedziela nasi pracownicy nie będą odpoczywać. Odwiedzimy z naszym zamkiem dmuchanym i trampoliną miejscowość Zaskocz gdzie poprowadzimy zabawy z okazji Dnia Dziecka.


22 czerwca

Zapraszamy do działu Galerie zdjęć. Zamieściliśmy w nim zdjęcia z dzisiejszych zajęć realizowanych we współpracy ze Szkołą Podstawową w Książkach.


19 czerwca

Andrzej Nowak - administrator strony internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach ukończył jako jedna z pierwszych 13stu osób w województwie kujawsko - pomorskim szkolenie w ramach programu Polska Cyfrowa Równych Szans, zapoczątkowanego i koordynowanego przez Stowarzyszenie Miasta w Internecie, które odbyło się w dniach 18 i 19 czerwca w Ciechocinku. Został tym samym jednym z 2136 Latarników Polski Cyfrowej (docelowo jednym z 2600 LPC). Dzięki szkoleniu zyskał umiejętności i uprawnienia do nauczania osób w wieku 50+ podstaw obsługi komputera oraz prezentowania możliwości jakie niesie ze sobą korzystanie z Internetu. Prawdopodobnie w czasie najbliższych kilku miesięcy rozpoczną się pierwsze związane z tym działania. Więcej o projekcie można przeczytać na stronie internetowej http://latarnik.mwi.pl/o-projekcie.

Tymczasem warto zajrzeć do działu Galerie zdjęć gdzie znaleźć można zdjęcia z wyżej wspomnianego szkolenia.


16 czerwca

W dniu dzisiejszym klub rękodzieła artystycznego "Węzełek" w ramach promocji gminy Książki zaprezentował się na Jarmarku Ciechocińskim połączonym z nadaniem miejscowości herbu, flagi oraz hymnu. Obszerną fotorelację (335 zdjęć) można obejrzeć w dziale Galerie zdjęć.


14 czerwca

W dziale Galerie zdjęć zamieściliśmy dzisiaj zaległe zdjęcia z Konkursu wiedzy o bajcie podsumowującego zajęcia organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek. O konkursie można poczytać także w naszej Wirtualnej Galerii Artykułów gdzie dosłaliśmy dzisiaj dwa artykuły z gazety CWA. Jeden z artykułów dotyczy wyżej wspomnianego konkursu, drugi natomiast opisuje zajęcia przeprowadzone przez GOK w miejscowościach naszej gminy w ramach obchodów Dnia Dziecka i Dnia Matki.

Zapraszamy do zapoznania się z nowymi materiałami.


9 czerwca

Wczoraj i dzisiaj pełni entuzjazmu i zapału do pracy pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach wraz z całym asortymentem - dmuchanym zamkiem, trampoliną, chustą Klanza i wieloma pomysłami na zabawy odwiedzili Łopatki oraz Blizienko gdzie prowadzili gry i zabawy dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Jak przebiegały zabawy? Zapraszamy do działu Galerie zdjęć.


5 czerwca

Od kilku miesięcy pracujemy nad organizacją festynu skierowanego do dzieci i młodzieży naszej miejscowości. Tym razem podejmujemy wszelkie starania aby przede wszystkim sprostać wymaganiom pełnoletniej młodzieży zamieszkującej tereny naszej miejscowości, do której będzie skierowana druga część przygotowanego przez nas festynu a mianowicie dyskoteka prowadzona zarówno przez lokalnych DJ'ów jak i osoby z zewnątrz. Podczas części dyskoteki swoje umiejętności zaprezentują takie osoby jak DJ M.A.D (rezydent klubu Crazy), Jack Noise, X-Thoff, Mike van Fabio (zwycięzcy ogólnoświatowego konkursu ogłoszonego przez wytwórnię TritonalMusic) oraz nasi lokalni DJ'e - Matys van DJ, Remi oraz DDJ Drewi. Szykuje się świetna zabawa, na którą już teraz zapraszamy.

W części pierwszej - skierowanej szczególnie do dzieci młodszych oraz młodzieży gimnazjalnej na scenie zaprezentują się lokalne zespoły. Dzieci oraz młodzież będzie mogła skorzystać z darmowego posiłku. Przeprowadzone zostaną także różne konkursy z nagrodami. Dzieci będą mogły wyszaleć się na trampolinie i dmuchanych zamkach. Bardzo ciekawe stoiska przygotują także Projektor - Wolontariat Studencki oraz Centrum Gier Feniks z Torunia, które zaprezentuje najnowsze gry towarzyskie. Ta część naszego festynu zostanie poprowadzona przez Annę Jasińską i Andrzeja Nowaka. Opisane przez nas tutaj atrakcje to tylko wycinek tego, co będzie czekało na was na miejscu, także bardzo serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Festynie Dzieci i Młodzieży "3, 2, 1... Wakacje!".

Festyn finansowany jest ze środków Rady Sołeckiej w Książkach oraz sponsorów lokalnych.


2 czerwca

W Gminnym Ośrodku Kultury cały czas trwają zabawy organizowane z okazji Dnia Dziecka a w dziale Galerie zdjęć można już znaleźć zdjęcia z tego wydarzenia. Zapraszamy.


1 czerwca

Z okazji Dnia Dziecka chcielibyśmy życzyć wszystkim dzieciom - i tym młodszym i tym trochę starszym - wszystkiego najlepszego a w szczególności możliwości, chęci i sił do spełniania własnych marzeń. Mamy nadzieję, że będziecie jak najczęściej korzystali z oferty przygotowywanej na bieżąco przez nasz Gminny Ośrodek Kultury.

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje i widać to między innymi po naszym kalendarzu zamieszczonym w menu po prawej stronie. Dzisiaj jest 1 czerwca a w nim wpisanych jest już aż 7 wydarzeń i to nie byle jakich wydarzeń. Jeśli chcecie przekonać się co przygotowuje dla was Gminny Ośrodek Kultury w Książkach w miesiącu czerwcu kliknijcie na interesującą was datę bądź przejdźcie od razu do działu Kalendarz. Dzieci i młodzież powinien zainteresować szczególnie Festyn Dzieci i Młodzieży "3, 2, 1... Wakacje!" organizowany przez Radę Sołecką w Książkach przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Gminną Biblioteką Publiczną, Gimnazjum w Książkach oraz Szkołą Podstawową i Przedszkolem w Książkach.

Wszystkie wpisy, które powstały w miesiącu maju zostały przeniesione do działu Archiwum 2012.

W dniu dzisiejszym dosłaliśmy także 3 nowe artykuły do naszej Wirtualnej Galerii Artykułów.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowymi materiałami.


30 maja

Zapraszamy na Dzień Dziecka organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Książkach. Szczegóły na plakacie poniżej oraz w dziale Kalendarz.


Zmieniliśmy dzisiaj także baner na stronie głównej oraz dodaliśmy dwie galerie zdjęć do działu Galerie zdjęć. Zdjęcia zostały wykonane podczas wczorajszej i dzisiejszej lekcji bibliotecznej.


24 maja

W dziale Galerie zdjęć pojawiły się właśnie zdjęcia z wczorajszych obchodów dnia matki podczas których wystąpiły dzieci z przedszkola w Książkach.


22 maja

Dbacie o swoje przydomowe zagrody? Pochwalcie się nimi a przy okazji weźcie udział w konkursie. Szczegóły odnośnie konkursu "Piękna Zagroda 2012" znaleźć można w dziale Konkursy.19 maja

Dziś także Wirtualna Galeria Artykułów została wzbogacona o nowy artykuł. Tym razem jest to artykuł z gazety Nowości poświęcony wystawie pt "Książka pamięcią ludzkości".


17 maja

Nasza Wirtualna Galeria Artykułów została dzisiaj wzbogacona o nowy artykuł z gazety CWA poświęcony wystawie pt. "Książka pamięcią ludzkości".


16 maja

Dzisiaj zapraszamy do zajrzenia do działu Galerie zdjęć. Zamieściliśmy w nim zdjęcia z dzisiejszych zajęć związanych z wystawą pt. "KSIĄŻKA PAMIĘCIĄ LUDZKOŚCI", w których uczestniczyły dzieci ze szkoły podstawowej w Książkach.


15 maja

W dniu dzisiejszym na naszej stronie internetowej zamieszczamy aż 3 nowe galerie zdjęć oraz jeden film. Zdjęcia zostały wykonane podczas zajęć plastycznych dzieci ze szkoły podstawowej, wystawy pt. "Książka Pamięcią Ludzkości" oraz lekcji bibliotecznej przeprowadzonej z okazji tygodnia bibliotek. Zdjęcia znaleźć można w dziale Galerie zdjęć. Zapraszamy także do działu Galerie filmów. Zamieściliśmy w nim film nakręcony przez firmę BroadFilm podczas uroczystości pod pomnikiem pomordowanych w Brudzawkach.


11 maja

W naszej Wirtualnej Galerii Artykułów pojawiły się właśnie 4 nowe pozycje. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Zapraszamy także dzisiaj o godzinie 11:00 na otwarcie wystawy starodruków. Szczegóły w dziale Kalendarz.


8 maja

W dniu dzisiejszym na naszej stronie internetowej pojawiło się dużo nowych materiałów. Warto przede wszystkim zajrzeć do działów Galerie zdjęć oraz Kalendarz. Dodaliśmy dwie nowe galerie zdjęć oraz kilka nowych wydarzeń.

Poniżej zamieszczamy także wszystkie plakaty związane z dodanymi do kalendarza wydarzeniami. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

3 maja

W ostatnich dniach wiele działo się w Gminnym Ośrodku Kultury i nie tylko. Świadczy o tym chociażby pokaźna ilość artykułów, które dzisiaj zamieściliśmy na naszej stronie internetowej w dziale Wirtualna Galeria Artykułów.

Wczoraj w parku przy GOK odbyły się zabawy dla dzieci. Zdjęcia z zajęć można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.

Dzisiaj natomiast odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów dnia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3go maja. Zdjęcia również można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.


1 maja

W dniu dzisiejszym w kościele pw. Świętej Trójcy w Książkach odbyły się obchody rocznicy beatyfikacji papieża Jana Pawła II. Z tej okazji dzieci ze szkolnego koła Caritas pod kierownictwem Pani Magdy Kesler i przy pomocy pracowników Gminnego Ośrodka Kultury przygotowały i zaprezentowały montaż słowno - muzyczny. Zdjęcia z tego wydarzenia można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.

Wszystkie wpisy z miesiąca kwietnia zostały przeniesione do działu Archiwum 2012.


28 kwietnia

W dziale Galerie zdjęć zamieściliśmy zdjęcia z wczorajszych uroczystości religijno patriotycznych przy pomniku ofiar dwóch totalitaryzmów Książki - Brudzawki oraz z podsumowania konkursu "Losy cichych bohaterów "tamtych dni" pod okupacją niemiecką i sowiecką wrzesień 1939 - maj 1945 w moim regionie". Pierwszy raz przygotowaliśmy także zdjęcia panoramiczne - zarówno spod pomnika jak i z późniejszych obchodów, które odbyły się na boisku szkolnym w Książkach. Zdjęcia panoramiczne znajdują się w osobnej galerii i po ich pobraniu (po otworzeniu wybranego zdjęcia klikamy na przycisk opcje => pobierz w pełnym rozmiarze - przycisk znajduje się pod wybranym zdjęciem) można je prawie dowolnie powiększać. Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami szczególnie osoby, które we wczorajszych uroczystościach nie uczestniczyły.


24 kwietnia

Na naszej stronie internetowej pojawił się właśnie film z zakończenia projektu Inspiracja - Kreacja - Akcja, który odbył się dnia 21 kwietnia w toruńskim klubie OdNowa. Zapraszamy do obejrzenia. Film można znaleźć w dziale Galerie filmów.

Wstępnie zaktualizowaliśmy także dział Kalendarz na przyszły tydzień. W ciągu kilku najbliższych dni zostanie uzupełniony o szczegóły tego co będzie się działo w GOK przez długi weekend majowy.


23 kwietnia

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy Dzień Książki. Oczywiście nie zabrakło także akcentu obchodów tego dnia w Gminnym Ośrodku Kultury a konkretnie w Gminnej Bibliotece Publicznej, którą odwiedziły przedszkolaki aby dowiedzieć się co nieco o funkcjonowaniu biblioteki i zapoznać się z nowymi formami książek. Zajęcia zostały przeprowadzone przez nową Panią kierownik GBP - Kasie Chandzel. Zdjęcia z zajęć można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.

Dzisiaj także Torunianie mogli usłyszeć w radiu Plus o miejscowości Książki za sprawą wolontariuszki - Dominiki Majewskiej, która prowadziła w Książkach zajęcia w ramach programu "Inspiracja - Kreacja - Akcja". Jeśli chcecie posłuchać co powiedziała Torunianom Dominika koniecznie kliknijcie na link - http://torun.radioplus.pl/Wiadomosci/Torun/I-po-Akcji. Link będzie aktywny tylko przez najbliższy miesiąc.

W GOK-u planujemy zorganizować wystawę starodruków. Szczegóły można znaleźć na plakacie poniżej. Bardzo serdecznie zapraszamy do pomocy w organizacji wystawy ponieważ dzięki takim akcjom dajemy poznać dzieciom i młodzieży namacalną historię, której często nie znają.22 kwietnia

W związku z wczorajszym zakończeniem programu Inspiracja - Kreacja - Akcja nasza strona internetowa przeszła dzisiaj bardzo dużą aktualizację. Dodaliśmy relację z podsumowania programu, która znaleźć można w dziale Nasze Publikacje. Do działu Galeria filmów dodaliśmy serwis informacyjny stworzony podczas realizacji projektu przez dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach. W dziale Galerie zdjęć natomiast znaleźć można komiks oraz zdjęcia uczuć wykonane podczas drugiego z projektów realizowanych w ramach programu "Inspiracja - Kreacja - Akcja". Wszystkie materiały zostały podpięte pod dane projekty w dziale Projekty zrealizowane. Zapraszamy do zapoznania się z nowymi materiałami.

W ciągu najbliższego tygodnia opublikujemy także film nakręcony podczas gali zakończenia programu "Inspiracja - Kreacja - Akcja".


21 kwietnia

Dzisiaj w toruńskim klubie OdNowa odbyło się podsumowanie cyklu projektów pod wspólną nazwą "Inspiracja - Kreacja - Akcja", w którym uczestniczyły dzieci z kilku miejscowości. Jak wiadomo w projekcie tym uczestniczyły także dzieci z naszego Gminnego Ośrodka Kultury, które także dzisiaj prezentowały swoje dokonania. W ciągu zbliżającego się tygodnia opublikujemy na naszej stronie internetowej wszystkie "dzieła" naszych dzieci - filmy, zdjęcia, komiks. Nie zabraknie także krótkiego filmu wideo, który był dzisiaj nakręcony w Toruniu. Niedługo zamieścimy też artykuł poświęcony dzisiejszemu wydarzeniu. Dzisiaj już natomiast można obejrzeć zdjęcia z wyjazdu. Znajdą je państwo w dziale Galerie zdjęć.

Chcieliśmy dodać także, że jesteśmy bardzo dumni z tego jak nasze dzieci się zachowywały oraz z tego, że swoje prace zaprezentowały w sposób w pełni profesjonalny mimo tego, że nie miały zbyt wiele czasu na przygotowanie się do prezentacji.

Na naszej stronie internetowej zaktualizowaliśmy dział Kalendarz w którym zamieściliśmy plakat informujący o koncercie pt. "Pieśni i romanse z repertuaru Anny German". Szczegóły można znaleźć na plakacie zamieszczonym poniżej oraz w dziale Kalendarz.18 kwietnia

W dniu dzisiejszym na naszej stronie internetowej pojawiło się bardzo dużo nowych materiałów. Zapraszamy między innymi do Wirtualnej Galerii Artykułów gdzie mogą państwo znaleźć nowy artykuł poświęcony zajęciom Klubu Rękodzieła Artystycznego "Węzełek" przygotowanych dla osób z Domu Pomocy Społecznej w Wąbrzeźnie. W dziale Galerie zdjęć znaleźć można natomiast zdjęcia z wyżej wymienionych zajęć.

Zaktualizowaliśmy także dział Kalendarz. Aktualizacja związana jest ze zbliżającymi się obchodami uroczystości religijno - patriotycznych przy pomniku ofiar dwóch totalitaryzmów Książki - Brudzawki oraz podsumowaniem konkursu historycznego "Losy cichych bohaterów "tamtych dni" pod okupacją niemiecką i sowiecką wrzesień 1939 - maj 1954 w moim regionie". Poniżej można znaleźć plakaty zachęcające do uczestnictwa w wyżej wymienionych wydarzeniach. Zapraszamy.14 kwietnia

Kolejny bardzo pracowity dzień za nami. Najważniejszym punktem dzisiejszych zajęć realizowanych w GOK-u było kolejne spotkanie z wolontariuszami programu PROJEKTOR w ramach programu "INSPIRACJA- KREACJA - AKCJA". Zdjęcia z zajęć można znaleźć w dziale Galerie zdjęć oraz w menu po lewej stronie.

W dniu dzisiejszym także w pocie czoła a raczej gardła nasze zespoły wokalne rozpoczęły przygotowania do koncertu poświęconego papieżowi Janowi Pawłowi II. Więcej informacji o koncercie już niebawem.


11 kwietnia

Do naszej Wirtualnej Galerii Artykułów dodaliśmy 3 nowe pozycje z Gazety CWA. Artykuły poświęcone są podsumowaniu konkursu "Losy cichych bohaterów "tamtych dni" pod okupacją niemiecką i sowiecką wrzesień 1939 - maj 1945 w moim regionie.", historii OSP w powiecie wąbrzeskim. Wśród artykułów można znaleźć także wywiad Pauliny Grochowalskiej z Andrzejem Nowakiem - naszym pracownikiem. Andrzej opowiada o tym, jak rozpoczął swoją przygodę z pracą w kulturze, o współpracy z projektorem oraz o planach na przyszłość. Pełną wersję artykułu można znaleźć także na naszej stronie internetowej w dziale Nasze Publikacje.

W dniu dzisiejszym odbyły się w GOK-u pierwsze zajęcia klubu rękodzieła artystycznego "Węzełek" realizowane we współpracy z Domem Opieki Społecznej w Wąbrzeźnie. Zdjęcia z zajęć można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.

Chcielibyśmy także zaprosić państwo do wyjazd do Wąbrzeskiego Domu Kultury na operetkę. Szczegóły na plakacie poniżej.10 kwietnia

Zaktualizowaliśmy dział Harmonogram zajęć zespołów i kół zainteresowań działających przy GOK w Książkach na rok 2011/2012. Zostały dodane terminy spotkań nowo powstałych kół zainteresowań i zaktualizowane pozostałe terminy. W dziale Koła i zespoły dodane zostały dwie nowe grupy - grupa taneczna oraz szkółka nauki gry na gitarze.

Zapraszamy do zapoznania się z zaktualizowanymi działami.


(15:50) Dopisano:

W dziale Kontakt została podmieniona mapka z mapki ZUMI na dokładniejszą mapkę Google, którą można dowolnie przybliżać i oddalać. Zapraszam do przetestowania nowej mapki.


7 kwietnia

Ponieważ wielkimi krokami zbliżają się święta wielkanocne wszyscy pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach chcieliby złożyć Wam drodzy Czytelnicy naszej strony internetowej serdeczne życzenia. Poniżej zamieszczamy przygotowaną specjalnie dla Was kartkę świąteczną. Żywimy nadzieję, że każdy z was spędzi te święta radośnie. Wszystkiego najlepszego.4 kwietnia

Do działu Galerie zdjęć dosłaliśmy zdjęcia z poniedziałkowych zajęć realizowanych w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową w Książkach.


1 kwietnia

Wpisy z miesiąca marca zostały przeniesione do działu Archiwum 2012.


31 marca

Do naszej Wirtualnej Galerii Artykułów dosłany został obszerny artykuł z gazety Nowości. Zapraszamy do zapoznania się z nim.


30 marca

Dzisiaj nasza strona internetowa została wzbogacona o szereg bardzo ciekawych materiałów. Są to między innymi dwie galerie zdjęć - z dzisiejszych zajęć Projektorowych realizowanych w ramach programu "Inspiracja - Kreacja - Akcja" oraz z XXXV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Zdjęcia można znaleźć w menu po lewej stronie i w dziale Galerie zdjęć.

Dodany został także protokół komisji konkursowej konkursu "Losy cichych bohaterów "tamtych dni" pod okupacją niemiecką i sowiecka wrzesień 1939 - maj 1945 w moim regionie". W protokole tym znaleźć można między innymi imiona i nazwiska zwycięzców konkursu. Protokół znajduje się w dziale poświęconym konkursowi czyli tutaj.

Na naszej stronie został stworzony także specjalny dział przeznaczony na konkursy. Dział można znaleźć w menu po lewej stronie i nosi nazwę Konkursy.


29 marca

W menu po prawej stronie pojawił się kalendarz na miesiąc kwiecień. Na razie jest ubogi ale sukcesywnie będzie uzupełniany.


(20:20) Dopisano:

W dziale Galerie zdjęć opublikowaliśmy zdjęcia z dzisiejszego kiermaszu wielkanocnego. Do naszego kalendarza został dopisany termin wyjazdu dzieci i młodzieży uczestniczących w projekcie "Inspiracja - Kreacja - Akcja" do Toruńskiego klubu OdNowa na podsumowanie projektu.


28 marca

W dziale Galerie zdjęć opublikowaliśmy zdjęcia z dzisiejszych ostatnich już przygotowań do jutrzejszego kiermaszu wielkanocnego, na który jeszcze raz serdecznie zapraszamy.

Przygotowaliśmy także specjalną ofertę kulturalną związaną ze zbliżającą się rocznicą beatyfikacji papieża Jana Pawła II. Dnia 15 kwietnia odbędzie się spektakl pod tytułem "Lekcja Pokory". Koszt biletu to 15 zł. Bilety można nabyć w GOK-u do dnia 2 kwietnia.24 marca

Warto dzisiaj zajrzeć do działu Galerie zdjęć. Znaleźć można w nim między innymi zdjęcia z dzisiejszych zajęć Projektorowych z cyklu "Inspiracja - Kreacja - Akcja".


23 marca

Wirtualna Galeria Artykułów - to tutaj właśnie pojawiają się zeskanowane artykuły z gazet związane z naszym Gminnym Ośrodkiem Kultury. Dzisiaj także zamieściliśmy krótki artykuł z gazety CWA.


(18:00) Dopisano:

W dziale Galerie zdjęć można już znaleźć zdjęcia z dzisiejszych zajęć.


20 marca

W dziale Galerie zdjęć zamieściliśmy zdjęcia z wczorajszych zajęć plastycznych podczas których dzieci ze szkoły podstawowej uczyły się ozdabiać wydmuszki.


(12:05) Dopisano:

Już dzisiaj zapraszamy także na kiermasz świąteczny. Szczegóły na plakacie poniżej.19 marca

W tym roku według kalendarza astronomicznego pierwszy dzień wiosny rozpoczyna się 20 marca o godzinie 6:14. W związku z tym dzisiaj w nocy około godziny 23:00 - 24:00 nasz serwis na chwilę przestanie działać ponieważ zmieniana będzie szata graficzna na wiosenną.


(21:05) Dopisano:

Troszkę wcześniej zmieniliśmy szatę graficzną naszego serwisu. Mamy nadzieję, że "nowa" odsłona przypadnie wam do gustu.


18 marca

Na naszej stronie internetowej pojawiła się galeria z wczorajszych zajęć Projektorowych. Zapraszamy do oglądania. Można ją znaleźć oczywiście w dziale Galerie zdjęć.


13 marca

W dniu dzisiejszym zapraszamy do naszej galerii zdjęć gdzie znajdziecie trzy nowe pozycje.

Po raz kolejny organizujemy także wycieczkę do Szwecji. Szczegóły na plakacie poniżej.12 marca

Projektorowe zajęcia związane z tworzeniem fotostory zostały przesunięte na przyszły tydzień. Zajęcia odbędą się 23 i 30 marca.

We wczorajszej ankiecie na facebooku zapytaliśmy was, czy wolicie, żeby nasza strona internetowa zmieniła swój wygląd na wiosenny pierwszego dnia wiosny czy już dzisiaj. Zdecydowaliście zdecydowaną większością głosów, że wygląd strony zostanie zmieniony 1 dnia wiosny czyli 21 marca. Tak więc 21 marca nasz serwis się zazieleni.


10 marca

Zostały ustalone terminy zajęć związanych z tworzeniem gazetki oraz reportażu. Zajęcia prowadzone przez studentki programu "PROJEKTOR - Wolontariat Studencki" odbędą się w dwie najbliższe soboty o godzinie 11:00.


9 marca

Do naszej Wirtualnej Galerii Artykułów dodaliśmy dwie nowe pozycje. Obie związane z feriami.


7 marca

Poniżej zamieszczamy plakat z bardzo ważną informacją dla osób, które zapisały się na naukę języka angielskiego.4 marca

Kolejne dwa terminy pojawiły się w naszym Kalendarzu na miesiąc marzec. Terminy te dotyczą w szczególności wszystkich osób, które uczęszczały na zajęcia z cyklu Inspiracja - Kreacja - Akcja związane z tworzeniem fotostory (komiksu). Osoby te w miarę możliwości powinny uczestniczyć w kolejnych terminach zajęć. Wszystkie osoby uczestniczące w zajęciach w nagrodę 21 kwietnia pojadą do Torunia aby w klubie OdNowa podsumować projekt razem z grupami z innych miejscowości.


2 marca

Zaktualizowaliśmy dział Kalendarz oraz mini kalendarz znajdujący się w menu po prawej stronie. Sukcesywnie będziemy zapełniać go terminami wydarzeń, które będą miały miejsce w bieżącym miesiącu.


1 marca

Na naszej stronie internetowej zamieściliśmy dzisiaj pierwszy film z serii "Nasi Artyści, Nasze zespoły". W pierwszym filmie swoje umiejętności prezentuje Józef Dąbrowski. Film można znaleźć w dziale Galeria filmów.

Wpisy z miesiąca lutego zostały przeniesione do działu Archiwum 2012.


29 lutego

Najbliższe zajęcia z nauki gry na gitarze odbędą się w sobotę o godzinie 15:00 (grupa podstawowa) i o 16:00 (grupa zaawansowana).


25 lutego

Ferie w GOK-u dobiegły końca. Wczoraj zostały dodane ostatnie galerie zdjęć - znaleźć je można oczywiście w dziale Galerie zdjęć. Dodany został także artykuł z gazety Nowości. Znajduje się on w Wirtualnej Galerii Artykułów.

Nowy ale jednocześnie zaległy artykuł pojawił się także w dziale Nasze publikacje. Artykuł dotyczy wyjazdu do Pucka na uroczystość zaślubin z morzem.

Koniec ferii nie oznacza jednak końca zajęć w GOK-u. Projekty rozpoczęte w trakcie ferii zimowych będą nadal kontynuowane. Wolontariuszki z programu PROJEKTOR - Wolontariat studencki odwiedzą nas jeszcze po dwa razy z każdego projektu. Dodatkowo dzieci uczestniczące w projektach feryjnych realizowanych przez PROJEKTOR dnia 21 kwietnia pojadą do toruńskiego klubu ODNOWA na podsumowanie cyklu projektów pod wspólną nazwą Inspiracja - Kreacja - Akcja. Spotkają się tam z uczestnikami projektów z innych miejscowości - między innymi z Gniewkowa oraz Unisławia i pochwalą się tym co udało się im przygotować w ciągu ferii zimowych.

Oczywiście nie kończą się też zajęcia z nauki gry na gitarze. Gdy tylko zostanie ustalony termin kolejnego spotkania poinformujemy o tym na naszej stronie internetowej.

Zapraszamy także na wznowione zajęcia z aerobiku. Szczegóły na plakacie poniżej.23 lutego

W dniu dzisiejszym poza standardowymi zdjęciami zamieszczonymi w dziale Galerie zdjęć oraz artykułami, które znajdą państwo w Wirtualnej Galerii Artykułów chcielibyśmy zaprosić na wyjazd z okazji dnia kobiet do WDK w Wąbrzeźnie na spektakl teatralny pt. "Spóźniona miłość czyli wyznania starego belfra". Szczegóły na plakacie poniżej.22 lutego

Ze względu na bardzo dużo pracy dawno nie pisaliśmy nic na naszej stronie głównej. Codziennie praktycznie od rana do późnego wieczora publikujemy galerie zdjęć z zajęć realizowanych w ramach ferii zimowych w GOK-u. Dlatego też zachęcamy do ciągłego śledzenia naszej strony internetowej a w szczególności działów Galerie zdjęć oraz Wirtualnej Galerii Artykułów.

Staramy się robić wszystko aby codziennie każdy mógł znaleźć jakieś zajęcia dla siebie. W tym tygodniu realizujemy drugi projekt w ramach programu INSPIRACJA-KREACJA-AKCJA tworzonego we współpracy z Fundacją Rozwoju Wolontariatu i programem PROJEKTOR - WOLONTARIAT STUDENCKI. Kolejna grupa świetnie przeszkolonych studentek prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży, podczas których dzieci nie tylko dowiadują się jak przygotować fotostory ale także same przygotowują swoją historię. Uchylimy rąbka tajemnicy - fotostory przygotowywane przez dzieci będzie dotyczyło tego jak została nadana nazwa Książki naszej miejscowości. Oczywiście poza zajęciami prowadzonymi przez studentki GOK prowadzi także swoje zajęcia. Można u nas między innymi nauczyć się grać na gitarze, grać w tenisa, spędzić miło czas przy grach integracyjnych, skorzystać z kafejki internetowej, poćwiczyć swoje umiejętności plastyczne pod okiem pasjonatów sztuki. Zostały już tylko 3 dni ferii realizowanych w GOK tak więc serdecznie zapraszamy do korzystania z naszej oferty.


18 lutego

Dzisiaj na naszej stronie internetowej bardzo ważna aktualizacja - w związku z tym, że otrzymaliśmy dodatkową atrakcyjną ofertę z Fundacji Rozwoju Wolontariatu na realizację podczas ferii kolejnego projektu edukacyjnego INSPIRACJA-KREACJA-AKCJA, którego celem jest wspólne odkrywanie historii i kultury regionu, twórcze działania artystyczne w obszarze fotografii, dziennikarstwa filmu i teatru dokonaliśmy małych zmian w II tygodniu ferii. Ze zmianami można się zapoznać klikając w kalendarzu w menu po prawej stronie na wybraną przez siebie datę bądź też w dziale Kalendarz. Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszej oferty.

Zamieściliśmy także w Wirtualnej Galerii Artykułów dwie nowe pozycje.


16 lutego

Codziennie do naszej Galerii zdjęć dodajemy nowe pozycje. Dzisiaj dodaliśmy aż cztery nowe galerie. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

W Wirtualnej Galerii Artykułów pojawiły się dwa nowe artykuły z gazety CWA.


14 lutego

Dzisiejszy dzień upłynął w atmosferze redakcyjnej. Praktycznie cały GOK zamienił się w jedną wielką redakcję gazety. Jak pracowały poszczególne grupy i czym się zajmowały możecie zobaczyć w dziale Galerie zdjęć.


13 lutego

Pierwszy oficjalny dzień ferii zimowych w GOK już za nami. W dniu dzisiejszym odbyły się zajęcia artystyczne oraz zajęcia prowadzone w ramach projektu Inspiracja - Kreacja - Akcja współtworzonego przy udziale studentów działających w ramach programu PROJEKTOR - Wolontariat Studencki. Zdjęcia z tych wydarzeń można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.


12 lutego

Pierwsze dni ferii zimowych już za nami a my już od samego początku ferii pracujemy, aby dzieci oraz młodzież pożytecznie spędziła ten czas. W dniu dzisiejszym odbył się karnawałowy bal przebierańców. Obszerną galerię zdjęć z tego wydarzenia można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.

W wyżej wymienionym dziale można znaleźć także równie obszerną galerię zdjęć z piątkowego wyjazdu delegacji z gminy Książki do Pucka na rocznicę zaślubin z morzem. Więcej o tym wydarzeniu w osobnym artykule, który pojawi się na stronie internetowej w najbliższych dniach.


9 lutego

I w końcu na naszej stronie internetowej pojawił się pewnie długo wyczekiwany przez wszystkich program ferii zimowych 2012. Mamy nadzieję, że oferta przez nas przygotowana przypadnie każdemu do gustu bez względu na wiek a jest z czego wybierać. Są dwa sposoby na to, aby zapoznać się z naszą ofertą. Jeśli interesuje nas oferta na konkretny dzień wystarczy kliknąć na daną datę w kalendarzu po prawej stronie. Jeśli natomiast chcielibyśmy np. wydrukować sobie cały plan ferii zimowych to można plik gotowy do wydruku znaleźć w dziale Pliki. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz korzystania z zajęć. Życzymy wszystkim udanych ferii!


(16:20) Dopisano:

Mamy czwartek a więc nie mogło zabraknąć nowych artykułów o nas w gazecie CWA. Artykuły te oczywiście już zeskanowaliśmy i umieściliśmy w naszej Wirtualnej Galerii Artykułów do której serdecznie zapraszamy.


8 lutego

W dniu dzisiejszym uzupełniliśmy nasz dział Galerie zdjęć o aż 6 nowych pozycji. Jednocześnie informujemy, że od dnia dzisiejszego wszystkie nowe galerie będą działały podobnie jak te dodane dzisiaj i jednocześnie umieszczane przez nas zdjęcia będą w wyższej jakości.

Instrukcja pobierania zdjęć z nowych galerii:
1. Klikamy na wybrane przez siebie zdjęcie
2. U dołu ekranu pojawi nam się napis "Opcje" - klikamy na niego
3. Rozwinie nam się lista na której klikamy na "Pobierz w pełnym rozmiarze"
4. Zapisujemy w wybranym przez siebie miejscu zdjęcie.

Mamy nadzieję, że nowe galerie przypadną wszystkim do gustu i że będą działały równie sprawnie jak poprzednie.


(20:20) Dopisano:

I dzisiaj jeszcze umieszczamy kolejną galerię zdjęć - z dzisiejszych zajęć cyrkowych. Galerię można znaleźć oczywiście w dziale Galerie zdjęć.


6 lutego

Zapraszamy do działu Nasze Publikacje. Znaleźć można tam artykuł zapowiadający, co będzie się działo w naszym Gminnym Ośrodku Kultury podczas ferii zimowych a będzie działo się bardzo dużo. Szczegółowy program ferii podamy do piątku.


4 lutego

Nasz serwis internetowy dzisiaj przez cały dzień, praktycznie już od godziny 3 rano przechodził dosyć dużą aktualizację przygotowującą go do dalszych modyfikacji, które z czasem będą wprowadzane.

Zmiany na chwilę obecną są dość kosmetyczne. Zaktualizowany został dział Harmonogramy, z którego zostały usunięte nieaktualne już harmonogramy zajęć sprzed dwóch lat. Kolejny dział, który został poddany modyfikacjom to dział Koła i zespoły - zostały zmodyfikowane w nim opisy grup oraz grupy zostały podzielone na grupy aktywne oraz, te które z różnych powodów zawiesiły swoją działalność. Dział ten w ciągu najbliższego miesiąca będzie przechodził dużą przebudowę - będą w nim zamieszczone aktualne zdjęcia zespołów oraz filmy prezentujące je. Następnym działem, który został zaktualizowany o bardzo dużą ilość informacji jest dział Zrealizowane projekty. Postanowiliśmy, że umieścimy w nim wszystkie projekty, które realizował u nas PROJEKTOR - Wolontariat Studencki. Ostatnimi działami, które przeszły dzisiaj aktualizację, tym razem głównie pod względem kosmetycznym są działy Aktualności oraz działy, w których znajdują się wiadomości archiwalne. W dziale Aktualności został dodany nagłówek, a w pozostałych działach jak i również w wyżej wymienionym obrazki prezentujące logo GOK-u czy też inne obrazki okazyjne, które znajdują się przy dacie wpisu zostały wyśrodkowane względem tekstu.

Mamy nadzieję, że wprowadzane modyfikacje ułatwią pracę z naszym serwisem oraz sprawią, że będzie on bardziej przejrzysty a jednocześnie przyczyni się jeszcze bardziej do promowania działalności naszego Gminnego Ośrodka Kultury.

Oczywiście to nie wszystko. W dniu wczorajszym do Wirtualnej Galerii Artykułów zostały przesłane 3 nowe artykuły z gazety Nowości. Do działu Nasze Publikacje został dodany nowy artykuł związany z jubileuszowym 25 już koncertem kolęd i pastorałek.

Zapraszamy także do zapisywania się na darmowe(!) zajęcia z gry na gitarze. Jedyny wymóg jaki trzeba spełnić to mieć własną gitarę. Termin zajęć zostanie ustalony, gdy zbierze się grupa chcąca się uczyć. Poniżej można znaleźć plakat promujący te zajęcia.2 lutego

Zaktualizowaliśmy dział Kalendarz. Dodaliśmy w nim nowe terminy wydarzeń, które będą miały miejsce w bieżącym. W menu po prawej stronie pojawił się także zaktualizowany kalendarz na miesiąc luty.

Dodaliśmy także nowy artykuł z dzisiejszej gazety CWA. Można go znaleźć w naszej Wirtualnej Galerii Artykułów.


1 lutego

Został utworzony dział Archiwum 2012 do którego zostały przeniesione wpisy z miesiąca stycznia.

Ponieważ okazało się, że jest bardzo duże zainteresowanie nauką języka angielskiego w GOK-u postanowiliśmy uruchomić także zapisy dla dzieci i młodzieży od klasy IV podstawówki do klasy III gimnazjum. Wszystkie szczegóły znajdą Państwo na plakacie poniżej. Zapraszamy do zapisywania się.29 stycznia

W naszej Galerii zdjęć pojawiły się dwie nowe pozycje. Jedna mini galeria składa się ze zdjęć wykonanych podczas spotkania klubu rękodzieła artystycznego Węzełek a druga z dzisiejszego koncertu kolęd i pastorałek.


28 stycznia

Dzisiaj na naszej stronie internetowej pojawiło się bardzo dużo nowych materiałów. Przede wszystkim zapraszamy wszystkich na dwa wieczorki karnawałowe - jeden przeznaczony dla osób dorosłych, drugi przygotowany specjalnie dla seniorów. Szczegóły odnośnie wieczorków znajdą Państwo na plakatach poniżej wpisu oraz w dziale Kalendarz.

W dziale Wirtualna Galeria Artykułów pojawiły się dwa nowe artykuły z Gazety Pomorskiej oraz CWA związane z Akademią z okazji 92 ROCZNICY POWROTU POMORZA DO MACIERZY.

Zapraszamy także do działu Galeria Filmów. Znajdą tam państwo film z ww. akademii.
23 stycznia

Zaktualizowany został dział Kalendarz. Dodana została informacja o koncercie kolęd i pastorałek na który bardzo serdecznie zapraszamy. Więcej informacji w kalendarzu oraz na plakacie poniżej.21 stycznia

W Wirtualnej Galerii Artykułów zamieściliśmy dwa nowe artykuły z gazety Nowości. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nimi.


20 stycznia

W dniu dzisiejszym odbyła się uroczysta akademia z okazji powrotu Książek i okolic do macierzy. Nie zabrakło na niej oczywiście naszego fotoreportera i kamerzysty. Zdjęcia można już znaleźć w dziale Galerie zdjęć a film pojawi się w przeciągu następnego tygodnia w dziale Galeria filmów.


18 stycznia

Zapraszamy na zajęcia języka angielskiego do Gminnego Ośrodka Kultury. Zajęcia będą trwały aż 3 lata. Wszystkie szczegóły można znaleźć na plakacie poniżej.

Zaktualizowaliśmy dział kalendarz, w którym umieściliśmy oficjalny plakat związany z uroczystościami powrotu ziem do macierzy. Plakat można zobaczyć także poniżej.
15 stycznia

Do Galerii Filmów został dodany film z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszamy do zapoznania się z filmem.


14 stycznia

W naszej Wirtualnej Galerii Artykułów pojawiły się dwie nowe pozycje z gazety CWA. Jedna z nich to zaległy artykuł o projektach PROJEKTORA w Książkach, który nam umknął a drugi związany jest z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w Książkach.


12 stycznia

Z powodu nagromadzenia dokumentów związanych z konkursem "Losy cichych bohaterów "tamtych dni" pod okupacją niemiecką i sowiecka wrzesień 1939 - maj 1945 w moim regionie" została stworzona odrębna podstrona związana z powyższym konkursem. W dniu dzisiejszym został zaktualizowany regulamin konkursu oraz dodana została informacja o patronacie medialnym Radia PIK. Od dzisiaj wszystkie informacje związane z konkursem będzie można znaleźć w dziale Konkurs Wójta.


11 stycznia

Do naszej Wirtualnej Galerii Artykułów dosłaliśmy pierwszy artykuł, w którym wspomniano o tym ile pieniędzy zebraliśmy podczas tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Artykuł pochodzi z Gazety Pomorskiej.


9 stycznia

Umieściliśmy już zdjęcia z wczorajszej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do zapoznania się z nimi. Zdjęcia można znaleźć oczywiście w dziale Galerie zdjęć

Przypomnę tylko, że w tym roku znów pobiliśmy rekord i zebraliśmy 4 812,76 zł + 6,73 Euro.

Mamy jeszcze jedną bardzo ważną informację nie związaną z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Wolontariusz Maciek prowadzący zajęcia z tańca latynoamerykańskiego dostał się do półfinału programu "Tylko Taniec". Maćkowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


8 stycznia

Dzisiaj od rana gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Nasi wolontariusze oczywiście już ciężko pracują - doceńmy ich pracę i jednocześnie pomóżmy dzieciom wrzucając wszystkie drobne jakie mamy do puszek wolontariuszy.

Mamy nadzieję, że w tym roku uda nam się zebrać jeszcze więcej pieniędzy niż w roku ubiegłym. Przypomnę tylko, że w zeszłym roku zebraliśmy 4 529 zł.

Oficjalne rozpoczęcie koncertu WOŚP już o 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury. W tym roku do licytacji przygotowaliśmy parę niespodzianek - poza rzeczami, które otrzymaliśmy z fundacji Jurka Owsiaka będziemy licytować między innymi specjalnie przygotowane kopie złotych kart - każda z indywidualnym numerem oraz dopiskiem, że chodzi o WOŚP w Książkach (swoją drogą - nie chwaląc oczywiście naszych zdolności graficzno - artystycznych - wyglądają dużo lepiej niż oryginalne złote karty). Ponieważ mieszkamy w miejscowości Książki przygotowane zostały także zakładki do... Książek, które będą sprzedawane przez wolontariuszy podczas finału w Gminnym Ośrodku Kultury. Oczywiście poza licytacjami i sprzedażami czekają nas występy artystyczne dzieci oraz młodzieży ze szkoły podstawowej, gimnazjum oraz oczywiście Gminnego Ośrodka Kultury. Nasze wokalistki już wczoraj podczas prób powalały swoim głosem i jednocześnie obiecały, że dzisiaj będą śpiewać jeszcze lepiej. Tradycyjnie już o godzinie 20:00 wyślemy światełko do nieba łącząc się z całą Polską.

To wszystko i wiele, wiele więcej będzie się działo dzisiaj przez cały dzień w Książkach. Zapraszamy do jak najbardziej aktywnego włączania się w orkiestrę.


(13:03) Dopisano:

Właśnie dotarł do nas tort z motywem XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od Pani Mileny Betyny, który został przekazany na licytacje! Za tort już teraz dziękujemy!


(20:20) Dopisano:

Mimo naszych obaw w tym roku znów pobiliśmy zeszłoroczny rekord. Zebraliśmy 4 812,76 zł + 6,73 Euro. Dziękujemy wszystkim za udział i pomoc - pieniądze przekazane przez wszystkich uczestników na pewno się nie zmarnują i zostaną przekazane na cenny sprzęt.

Zdjęcia zostaną dodane w dniu jutrzejszym.


4 stycznia

Wszystkie wpisy z miesiąca grudnia zostały przeniesione do działu Archiwum 2011.

Pragniemy także poinformować, że zakończyliśmy prace konserwacyjne w działach Galerie zdjęć oraz Kroniki. Jeśli wystąpiłyby jakieś problemy z działaniem wyżej wymienionych działów prosimy o niezwłoczne zgłoszenie tego administratorowi strony pod adresem mail andrewi@o2.pl. Od dzisiaj zaczynamy prace związane z Wirtualną Galerią Artykułów.

Chcielibyśmy także przypomnieć wszystkim uczęszczającym na zajęcia z tańca nowoczesnego, że najbliższe zajęcia odbędą się w dniu jutrzejszym.

Zaktualizowaliśmy także dział Kalendarz. Dodaliśmy w nim oficjalny plakat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Książkach, na którym znajdą państwo także informacje odnośnie tego co będzie się działo a będzie się działo bardzo wiele. W tym roku poza standardowymi gadżetami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będziemy licytować kopie złotych kart (każda z indywidualnym numerem) oraz zakładki do książek z tegorocznym motywem WOŚP. Karty oraz zakładki zostały przygotowane przez Andrzeja Nowaka na bazie oryginalnych materiałów udostępnianych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.(18:25) Dopisano:

Zakończyliśmy prace nad działem Wirtualna Galeria Artykułów. Mamy nadzieję, że wszystko będzie działać tak sprawnie jak dotychczas. W związku z zakończeniem prac dosłaliśmy także jeden zaległy artykuł z Gazety Pomorskiej opisujący projekt "Warsztaty bez prądu".


Wykonanie: Andrzej Nowak