Archiwum 2013

Życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne

22.12.2013Nowe artykuły w Wirtualnej Galerii Artykułów

20.12.2013

W Wirtualnej Galerii Artykułów zamieściliśmy nowe, krótkie artykuły z wczorajszej gazety CWA poświęcone Jubileuszowi Par Małżeńskich oraz Wigilii dla samotnych, które odbyły się w ostatnich dniach w Gminnym Ośrodku Kultury.Światełko Betlejemskie w GOK

17.12.2013

Wczoraj harcerze 73 Drużyny ZHP z Książek odebrali w Toruniu Światełko Betlejemskie. Dzisiaj natomiast rozświetlili nim cały budynek GOK. Teraz już na dobre zagościł u nas świąteczny klimat.Jubileusz Par Małżeńskich

16.12.2013

W dziale Galerie zdjęć można już znaleźć fotorelację z dzisiejszego Jubileuszu Par Małżeńskich. Podobnie jak w latach ubiegłych pary świętujące 50-lecie pożycia małżeńskiego zostały odznaczone orderami od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Część artystyczną przygotował zespół Książkowianka działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach.Nowe publikacje na naszej stronie

13.12.2013

W dziale Wirtualna Galeria Artykułów opublikowaliśmy artykuł z gazety lokalnej CWA poświęcony wystawie pt. "Ci którzy odeszli", natomiast w dziale Nasze publikacje zamieściliśmy ciekawe opracowanie dr. Zbigniewa Jabłońskiego pt. "Materiały studialne do powołania parków kulturowych w Gminie Książki".Wigilia dla samotnych

12.12.2013

W dziale Galerie zdjęć opublikowaliśmy fotorelację z tradycyjnie już organizowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wigilii dla samotnych. Oprócz dzielenia się opłatkiem i poczęstunku uczestnicy otrzymali także symboliczne paczki.WOŚP 2014 - informacja dla artystów

10.12.2013

Już od dawna w naszym Gminnym Ośrodku Kultury trwają przygotowania do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przyszedł czas na to aby ustalić listę artystów, którzy zaprezentują się w tym roku na scenie, którą oddajemy właśnie Wam! Jeśli chcielibyście się zaprezentować podczas 22 Finału WOŚP, zgłoście się jak najszybciej do GOKu. Ze względu na organizację czasu scenicznego mamy ograniczoną liczbę miejsc. Zapraszamy!

Jeśli mieliby Państwo jakieś inne pomysły jak wspomóc tegoroczny 22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Książkach, zapraszamy do kontaktu z Panem Jerzym Cyranem - szefem sztabu.Nowe materiały w Wirtualnej Galerii Artykułów

08.12.2013

W Wirtualnej Galerii Artykułów zamieściliśmy dwa artykuły z zeszłotygodniowej gazety CWA oraz z piątkowej gazety Nowości. Pierwszy z nich poświęcony jest projektowi realizowanemu w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach, w ramach akcji "Projektor - Wolontariat Studencki" przez wolontariuszy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, drugi natomiast dotyczy Andrzejek Klubu Seniora oraz wystawy "Ci którzy odeszli".Mikołajkowe przedstawienie pt. "Dwie Dorotki"

07.12.2013

Na naszej stronie internetowej opublikowaliśmy właśnie galerię zdjęć z dzisiejszego mikołajkowego przedstawienia pt. "Dwie Dorotki" przygotowanego przez studio ART-RE z Krakowa. Zdjęcia można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.Nowe artykuły w Wirtualnej Galerii Artykułów

05.12.2013

Zapraszamy do działu Wirtualna Galeria Artykułów w którym zamieściliśmy dwa artykuły z których pierwszy to krótki opis zajęć pt. "TROP Natury", drugi natomiast związany jest z zakończoną dzisiaj wystawą pt. "Ci którzy odeszli".Zimowe zmiany na stronie

05.12.2013

Śniegu na dworzu nie widać, ale zima już się zbliża więc jak co roku przygotowaliśmy zimową szatę naszej strony internetowej. Ponieważ zmiany były bardzo duże, przez kilka godzin mogą występować problemy z jej działaniem. Jeśli do godziny 14:00 problemy będą występowały nadal, prosimy o zgłoszenie ich naszemu administratorowi pod adresem mail an.nowak.22@gmail.com.Z życia GOK - aktualności

02.12.2013

Wystawa "Ci którzy odeszli" jest czynna do czwartku włącznie w godzinach od 10:00 do 15:00. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z historią osób ważnych dla tworzenia się kultury, sztuki oraz społeczeństwa miejscowości Książki.

A już w najbliższą sobotę na godzinę 14:00 zapraszamy najmłodszych, na przedstawienie pt. "Dwie Dorotki" przygotowane przez Studio Teatralne "Art-Re" z Krakowa. Wstęp oczywiście darmowy.

Wszystkie wpisy z miesiąca listopada zostały przeniesione do działu Archiwum 2013.30 listopada

Dzisiaj odbyło sie otwarcie wystawy pt. "Ci którzy odeszli" połączone z koncertem zatytułowanym "Życie jesteś chwilą...". Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć w dziale Galerie zdjęć.

Wystawę będzie można zwiedzić do czwarku włącznie. O godzinach otwarcia poinformujemy już jutro.


28 listopada

Zapraszmay na Sylwestra w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach. Dzień po ogłoszeniu zostało już tylko kilka ostatnich wolnych miejsc. O zapisach decyduje kolejność wpłat.


27 listopada

Dzisiaj w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach miały miejsce aż dwa wydarzenia. Pierwsze z nich to kolejne zajęcia dla uczniów szkoły podstawowej w Książkach, realizowane w ramach cyklu o nazwie "TROP Natury". Kolejne wydarzenie to Dzień Seniora połączony z tradycyjnymi Andrzejkami. Zdjęcia z obu wydarzeń można zobaczyć w dziale Galerie zdjęć.


26 listopada

Gminny Ośrodek Kultury w Książkach oraz Gminna Biblioteka Publiczna zapraszają w dniu 30 listopada na otwarcie wystawy "Ci którzy odeszli". Wystawa poświęcona jest zmarłym duszpasterzom, ludziom kultury i nauki oraz działaczom politycznym i społecznym z naszej gminy. Po otwarciu wystawy odbędzie się koncert pt. "Życie jesteś chwilą...".


23 listopada

Za nami kolejne zajęcia realizowane we współpracy z akcją Projektor Wolontariat Studencki. Dzisiaj dzieci poznały tajniki daktyloskopii, cechy dobrego detektywa a także poczuły na własnej skórze jak trudno jest bezszelestnie się poruszać. Zdjęcia z zajęć są już w naszej Galerii zdjęć.


21 listopada

Już w sobotę odbędą sie kolejne zajęcia projektorowe! Tym razem będą dotyczyły detektywistyki i wszystkiego co z nią związane - spostrzegawczości, ukrywania wiadomości itd. Szczegóły można znaleźć na plakacie poniżej. Dzisiaj jest ostatni dzień, w którym można złożyć deklarację uczestnictwa!


16 listopada

W dziale Galerie zdjęć można znaleźć już zdjęcia z dzisiejszych zajęć realizowanych w ramach współpracy z ogólnopolską akcją "Projektor - Wolontariat Studencki" pt. "Co się w głowie mieśc, czyli podróż w głąb mózgu" i "Mózg".


15 listopada

W dziale Wirtualna Galeria Artykułów zamieściliśmy aż 4 nowe artykuły poswięcone obchodom Narodowego Święta Niepodległości oraz uhonorowaniu obchodów rocznicy powstania styczniowego w miejscowości Książki przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.


14 listopada

Już w najbliższą sobotę zapraszamy na kolejne zajęcia realizowane wspólnie z akcją Projektor - Wolontariat Studencki. Tym razem będą one poświęcone temu jak pracuje nasz mózg. Wolontariusze pokażą uczestnikom m.in. różne iluzje. Deklaracje chęci udziału można składać tylko do jutra!


10 listopada

W dziale Galerie zdjęć opublikowaliśmy fotorelację z dzisiejszej akademii z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości.


6 listopada

Organizatorzy konkursu historycznego „UDZIAŁ MIESZKAŃCÓW OBECNEGO WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO – POMORSKIEGO W POWSTANIU STYCZNIOWYM 1863 - 1864” Janusz Ostoja-Zagórski, rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Jerzy Andrzej Polcyn, Wójt Gminy Książki znaleźli się na liście finalistów Ogólnopolskiego konkursu na najlepsze obchody 150. rocznicy Powstania Styczniowego. Współorganizatorem konkursu był m.in. Gminny Ośrodek Kultury w Książkach.

Pełna informacja znajduje się na stronie internetowej www.prezydent.pl/rocznica-powstania-styczniowego/konkurs/.

Pozostając w tematyce patriotyzmu zapraszamy Państwo na uroczystą akademię z okazji Święta Niepodległości. Szczegóły na plakacie poniżej.


2 listopada

Wpisy z miesiąca października zostały przeniesione do działu Archiwum 2013. Zaktualizowaliśmy także kalendarz po prawej stronie. Niedługo zostanie uzupełniony o pozostałe wydarzenia zaplanowane na listopad.

Zapraszamy także do zapisywania się na wznowione zajęcia gry na gitarze prowadzone przez Pana Mariusza. Szczegóły na plakacie poniżej, deklarację można pobrać klikając tutaj.


31 października

Do działu Wirtualna Galeria Artykułów dodaliśmy artykuł z dzisiejszej gazety lokalnej CWA poświęcony zajęciom prowadzonym w ramach projektu "TROP Natury".


26 października

Gminny Ośrodek Kultury w Książkach wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną biorą udział w projekcie „Twórczy Rozwój na rzecz Ochrony i Promocji Natury w województwie kujawsko-pomorskim” („TROP Natury”) realizowanym przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

Celem projektu jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego poprzez promocję zasobów przyrodniczych.

Animację na temat lasu przeprowadziła Elżbieta Lubomska PZDR Wąbrzeźno oraz Milena Hoffa KPODR Minikowo. Zajęcia odbywały się będą raz w m-cu , przez okres jednego roku. Skierowane są do uczniów klas I-III.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.

Zdjęcia z zajęć można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.


25 października

Dzisiaj w dodatku wąbrzeskim do gazety Nowości pojawiły sie kolejne dwa artykuły związane z działaniami Gminnego Ośrodka Kultury, Gminnej Biblioteki Publicznej oraz studentów działających w ramach akcji Projektor - Wolontariat Studencki. Artykuły są już w naszej Wirtualnej Galerii Artykułów


24 października

W dziale Wirtualna Galeria Artykułów opublikowaliśmy dwa artykuły z dzisiejszej gazety lokalnej CWA. Związane są z sobotnimi zajęciami realizowanymi w ramach akcji "Młody Nobel" przez bydgoskich wolontariuszy programu Projektor - Wolontariat Studencki oraz zbliżającej się wystawie poświęconej tym "którzy odeszli".


19 października

Dzisiaj w naszym Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się zajęcia w ramach akcji "Młody Nobel" prowadzone przez wolontariuszy akcji Projektor - Wolontariat Studencki. Uczestnicy zajęć, dzieci - mali ratownicy, wiedzą już m.in. na czym polega RKO, jak postępować w razie omdlenia czy jak posługiwać się chustą trójkątną. Poznały także tajniki pracy detektywa i policji. Zdjęcia z zajęć można obejrzeć w dziale Galerie zdjęć.

Zapraszamy także do zapisów na kolejne zajęcia organizowane przez Świat Języków i Podróży Lingualand. Szczegóły na plakacie poniżej.


15 października

Po dość długiej przerwie zamieszczamy na naszej stronie internetowej bardzo dużo informacji.

Przede wszystkim można już zapoznać się ze zaktualizowanym działem Harmonogramy. Zamieściliśmy w nim tabelę z godzinami poszczególnych zajęć realizowanych przez GOK. Informacje te zamieszczone są także na plakacie poniżej a terminy pierwszych zajęć zostały wyszczególnione w kalendarzu po prawej stronie.

Organizujemy także wystawę pod tytułem "Ci, którzy odeszli". Poświęcona będzie zmarłym osobom z naszego terenu, które zostały w naszej pamięci, zasłużyły się dla naszej gminy. Jak zawsze liczymy na państwa wsparcie i niezawodną pamięć o przodkach. Do 8 listopada można przynosić do GOK materiały, które chciałoby się zaprezentować na wystawie. Szczegóły również na plakacie poniżej.

Rozpoczął się rok szkolny i pamiętają o Nas także studenci działający jako wolontariusze w programie "Projektor - Wolontariat Studencki". Specjalnie dla Was przeprowadzą aż dwa równoległe projekty. Pierwszy z nich skierowany będzie do uczniów klas I - III i dotyczył będzie funkcjonowania organizmu podczas spoczynku oraz w trakcie aktywności. Drugi natomiast wprowadzi nas w świat kryminalistyki i skierowany jest do uczniów starszych - klas IV - VI. Zapraszamy do zapisów. Szczegóły na jednym z poniższych plakatów, zajęcia są oczywiście bezpłatne.

Firma Świat Języków i Podróży LinguaLand przygotowała dla Gminnego Ośrodka Kultury szeroką gamę zajęć. Za minimalną opłatną można nauczyć się tworzyć biżuterię, grać na gitarze lub pogimnastykować się w tańcu. Szczegóły również na plakatach poniżej.10 października

Zapraszamy na wieczorek Andrzejkowy, który odbędzie się 23 listopada. Szczegóły można znaleźć w dziale Kalendarz.


5 października

Przypominamy, że cały czas można się zapisywać na zajęcia prowadzone przez Gminny Ośrodek Kultury w Książkach. Szczegóły na plakacie poniżej. Jeśli chcieliby Państwo poznać dokładnie poszczególne sekcje zapraszamy do działu Koła i zespoły.1 października

Wpisy z miesiąca września zostały przeniesione do działu Archiwum 2013.


26 września

Dzisiaj ponownie uzupełniliśmy dział Wirtualna Galeria Artykułów o artykuł, tym razem związany z uroczystościami religijno - patriotycznymi pod pomnikiem w Łopatkach.


25 września

W dziale Wirtualna Galeria Artykułów opublikowaliśmy publikację z gazety "Nowości" poświęconą tegorocznym obchodom Dożynek.


21 września

Zdjęcia z dzisiejszych uroczystości religijno - patriotycznych w Łopatkach są już na naszej stronie internetowej w dziale Galerie zdjęć.


19 września

Na naszej stronie internetowej opublikowaliśmy artykuł z gazety powiatowej CWA związany z uroczystościami, które odbędą się już w najbliższą sobotę pod pomnikiem w Łopatkach. Można go znaleźć w dziale Wirtualna Galeria Artykułów.

Zapraszamy także na wystawę związaną z ww. uroczystościami. Szczegóły można znaleźć na plakacie poniżej.


W dziale galerie zdjęć opublikowaliśmy natomiast fotorelację z tegorocznego "Święta Ziemniaka" zorganizowanego przez Klub Seniora.


14 września

Dzisiaj na naszej stronie internetowej pojawiło się sporo nowych materiałów. Już na samym początku chcielibyśmy zaprosić Państwo do uczestnictwa w uroczystościach religijno - patriotycznych w Łopatkach zaplanowanych na 21 września. Szczegóły na plakacie obok.

Wszystkich, którzy chcieliby odświeżyć wspomnienia z tegorocznych uroczystości zorganizowanych pod pomnikiem pomordowanych podczas II Wojny Światowej w Brudzawkach zapraszamy do działu Galerie Filmów.

W dziale Wirtualna Galeria Artykułów słychać natomiast cały czas echa tegorocznych Dożynek. Zamieściliśmy tam artykuł z Gazety Pomorskiej.

Nie zapominamy także o dzieciach i młodzieży. Z drobnym opóźnieniem ogłaszamy nabór do poszczególnych sekcji i zespołów. Szczegóły można znaleźć na plakacie poniżej.11 września

Do działu Wirtualna Galeria Artykułów dodaliśmy dwa artykuły z dzisiejszej gazety CWA. W jednym z nich zamieszczono przepisy wg. których przygotowywane były potrawy na tegoroczne dożynki.


8 września

Zdjęcia z Dożynek Gminnych - zarówno z części oficjalnej jak i z części artystycznej można już znaleźć w dziale Galerie zdjęć.


5 września

W dziale Wirtualna Galeria Artykułów można znaleźć 3 nowe pozycje z gazety powiatowej CWA.

Tymczasem w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach trwają bardzo intensywne przygotowania do tegorocznych Dożynek Gminnych.


2 września

Wszystkim rozpoczynającym dzisiaj rok szkolny życzymy wielu sukcesów, zarówno tych życiowych jak i naukowych, ale także i tego aby ten rok był dla Was rokiem przeżytym w kulturze. W ciągu kilku najbliższych dni opublikujemy nasz coroczny zestaw zajęć w których będzie można bezpłatnie uczestniczyć.

Wpisy z miesiąca sierpnia zostały przeniesione do działu Archiwum 2013.


31 sierpnia

Dzisiaj na naszej stronie internetowej opublikowaliśmy film z związany z realizacją projektu "Wyobraźnia, fantazja i kreatywność". Warto go obejrzeć m.in. ze względu na zamieszczony w nim wywiad z paniami, które prowadziły zajęcia dla dzieci. Film można znaleźć w dziale Galeria filmów.

Dzisiaj także oficjalnie pożegnaliśmy wakacje i aby dzieciom nie było smutno z tego powodu, rozdaliśmy im m.in. kilkadziesiąt gadżetów ufundowanych przez magazyn CD-Action. Zdjęcia są już w naszej Galerii zdjęć.


30 sierpnia

Na naszej stronie internetowej w dziale Wirtualna Galeria Artykułów opublikowaliśmy artykuł z wczorajszej gazety CWA poświecony Dożynkom Powiatowym.

Przypominamy także o jutrzejszym zakończeniu wakacji. Na młodzież i dzieci czekają konkursy w których nagrodami będą między innymi oryginalne gry komputerowe, podkładki pod myszki, plakaty a wszystko to dzięki pomocy magazynu CD-Action. Zapraszamy!


27 sierpnia

Poniżej można zobaczyć plakaty związane z tegorocznymi Dożynkami Gminnymi oraz z planami na zakończenie wakacji. Na oba wydarzenia bardzo serdecznie zapraszamy.

Zamieszczamy także dyplom, który otrzymało sołectwo Książki za zajęcie pierwszego miejsca w Konkursie Wozów Sołeckich, podczas niedzielnych Dożynek Powiatowych, które odbyły się w miejscowości Płużnica.26 sierpnia

Z radością informujemy, że podczas Dożynek Powiatowych w miejscowości Płużnica w ramach przygotowanych konkursów wóz oraz wieniec dożynkowy reprezentujące Gminę Książki zajęły pierwsze miejsca. Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć w dziale Galerie zdjęć.


25 sierpnia

Cały czas pracujemy nad tym aby uzupełnić naszą stronę internetową o zaległe materiały. Dzisiaj opublikowaliśmy drugi film poświęcony realizacji projektu "Od tradycji do współczesności - organizacja Dożynek Gminnych w miejscowości Książki" oraz 3 nowe artykuły w dziale Wirtualna Galeria Artykułów. Film można znaleźć tutaj.


23 sierpnia

Dobiegły już końca zajęcia pn. "Wyobraźnia, fantazja i kreatywność" realizowane w ramach współpracy z akcją "Projektor - Wolontariat Studencki". Zdjęcia z całego tygodnia zajęć można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.


19 sierpnia

W dziale Galerie zdjęć można obejrzeć zdjęcia z dzisiejszych pierwszych zajęć pn. "Wyobraźnia, fantazja i kreatywność" realizowanych w ramach współpracy z akcją "Projektor - Wolontariat Studencki".


16 sierpnia

Dzisiaj w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach spotkała nas bardzo miła niespodzianka. Odwiedził nas kurier z paczką i nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt od kogo była paczka i co zawierała. Jakiś czas temu nasz pracownik, Pan Andrzej Nowak, zwrócił się do redakcji magazynu CD-Action, którego jest wieloletnim czytelnikiem, z pytaniem o możliwość udostępnienia kilku plakatów, które mogłyby urozmaicić puste ściany Klubu Młodzieżowego "Pod Dębami". Wielkim zaskoczeniem było dla niego to, że dostał tak bardzo pozytywną odpowiedź. Dzięki uprzejmości redakcji a w szczególności Pana Tomasza Matusika, plakaty niedługo miały pojawić się w GOK. Dzisiaj właśnie dotarła do nas paczka, która jednak wydawała się być zbyt duża i ciężka jak na planowaną zawartość. Liczyliśmy na to, że otrzymamy kilka plakatów a redakcja magazynu CD-Action zrobiła nam niemałą niespodziankę. To co znaleźliśmy w paczce przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Były tam nie tylko plakaty z gier i filmów, ale także oryginalne gry, podkładki pod myszki oraz brandowane teczki magazynu CD-Action. Zawartość paczki można zobaczyć na zdjęciach poniżej oraz w dziale Galerie zdjęć.

Oczywiście prezent jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży, dlatego już dzisiaj podczas zajęć dzieci przygotowały podziękowania dla redakcji magazynu. Proces powstawania podziękowań również można prześledzić w dziale Galerie zdjęć.

Zapraszamy także do odwiedzenia strony internetowej magazynu - www.cdaction.pl oraz do polubienia Facebookowego FanPage'a www.facebook.com/CDAction.

Wszystkie prezenty od magazynu CD-Action razem z nowoczesnymi grami karcianymi i integracyjnymi jakie posiada GOK, zostaną przekazane do Klubu Młodzieżowego "Pod Dębami", gdy tylko skończymy w nim remont. Na chwilę obecną mamy już wstawione nowe okno i dzisiaj rozpoczęliśmy malowanie ścian. Liczymy na to, że niedługo to miejsce będzie jeszcze bardziej tętniło życiem niż dotychczas.12 sierpnia

Zapraszamy na zajęcia kreatywne, które przygotowaliśmy w tym tygodniu dla dzieci i młodzieży. Szczegóły na plakacie poniżej.11 sierpnia

W tym tygodniu niedziela jest dla nas dniem pracującym. Zapraszaliśmy na piknik rodzinny do parku, niestety ze względu na padający deszcz musieliśmy przenieść zabawy dla dzieci na salę GOK, mimo tego dzieci bawiły się świetnie skacząc na trampolinie i dmuchanym zamku oraz zbierając cukierki. Krótką fotorelację z zabaw można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.


8 sierpnia

Dzisiejszy dzień upłynął w GOK pod znakiem ciężkiej pracy, ale owocnej pracy. Dotyczy to szczególnie uczestników warsztatów "Od tradycji do współczesności - organizacja dożynek gminnych w miejscowości Książki". Jakie są efekty prac można zobaczyć w dziale Galerie zdjęć. Można tam znaleźć także zdjęcia z popołudniowych zajęć organizowanych w parku dla dzieci.

Zapraszamy także do działu Wirtualna Galeria Artykułów. Zamieściliśmy w nim aż 3 nowe pozycje - dwie z gazety CWA oraz jedną z Gazety Pomorskiej.


7 sierpnia

W dziale Galerie zdjęć codziennie zamieszczamy fotorelacje z zajęć odbywających się w GOK. Zapraszamy do częstego zaglądania tam.


5 sierpnia

Wracamy po weekendzie do pracy z garścią nowych informacji. Dzisiaj rozpoczął się kolejny etap projektu "Od tradycji do współczesności - organizacja dożynek gminnych w miejscowości Książki". Zajęcia tym razem skierowane są do osób dorosłych. Jak przebiegło pierwsze spotkanie? Można zobaczyć w dziale Galerie zdjęć

Zapraszamy także do działu Kalendarz. Dodaliśmy w nim dużo nowych wydarzeń a przede wszystkim plan zajęć dla dzieci i młodzieży na ten tydzień. Zapraszamy także do zapisów na wyjazdy do Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy oraz Muzeum Piernika w Toruniu. Termin zapisów mija w tym tygodniu, ilość miejsc jest ograniczona.

Za dwa tygodnie natomiast rozpoczną się kolejne zajęcia realizowane we współpracy z akcją Projektor - Wolontariat Studencki. Tym razem studentki z Rzeszowa wprowadzą dzieci w świat artystyczno - sportowy. Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy, ilość miejsc jest ograniczona. Deklaracje można pobrać w biurze Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach.2 sierpnia

Wpisy z miesiąca lipca zostały przeniesione do działu Archiwum 2013.

W dziale Galeria filmów zamieściliśmy materiał przedstawiający efekty projektu "W magicznym świecie teatru" realizowanego dzięki współpracy z programem Projektor - Wolontariat Studencki.

W dniu dzisiejszym odbywają się ostatnie zajęcia dla dzieci realizowane w ramach projektu "Od tradycji do współczesności - organizacja dożynek gminnych w miejscowości Książki". W związku z tym zapraszamy na godzinę 13:00 na wystawę prac dzieci bo bez wątpienia jest co oglądać. Wystawa będzie otwarta do godziny 15:00.

Dopisano:

W dziale Galerie zdjęć zamieściliśmy fotorelację z zajęć pn. "Od tradycji do współczesności - organizacja dożynek w miejscowości Książki".


31 lipca

Warto dzisiaj odwiedzić dział Galerie zdjęć w którym można znaleźć zdjęcia z dzisiejszych zajęć realizowanych w ramach projektu "Od tradycji do współczesności".


30 lipca

Kolejny dzień zajęć wakacyjnych za nami. Dzisiaj dzieci uczyły się malować w pełni profesjonalne obrazy. Chcecie zobaczyć jakie dzieła powstały? Zajrzyjcie do działu Galerie zdjęć.


29 lipca

Po długiej przerwie strona GOK przeszła bardzo dużą aktualizację. Dodaliśmy już prawie wszystkie zaległe materiały.

Warto zajrzeć do działu Galerie zdjęć. Znaleźć w nim można aż 4 nowe fotoreportaże - w tym dwa z ostatnich zajęć prowadzonych przez studentki działające w akcji Projektor - Wolontariat Studencki, zdjęcia z sobotniej biesiady oraz z dzisiejszych zajęć pn. "Od tradycji do współczesności".

Zapraszamy także do działu Wirtualna Galeria Artykułów. Zamieściliśmy w nim dwa artykuły z gazety CWA - jeden z nich poświęcony jest spotkaniu dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach z policjantem a drugi spotkaniu wakacyjnemu w miejscowości Zaskocz.

Warto także odwiedzić dział Konkursy. Jak co roku organizowany jest konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Szczegóły można znaleźć w regulaminie.


24 lipca

Już w najbliższą sobotę w parku przy GOK odbędzie się biesiada. Zapraszamy! Szczegóły na plakacie poniżej23 lipca

Jak wyglądały dzisiejsze zajęcia z Projektorem? Możecie zobaczyć w dziale Galerie zdjęć.


22 lipca

Pierwszy dzień zajęć projektorowych już za nami. Zdjęcia można obejrzeć w dziale Galerie zdjęć.


20 lipca

Dzisiaj pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach odwiedzili Zaskocz aby umilić dzieciom z tej miejscowości spotkanie wakacyjne. Zdjęcia z tego wydarzenia można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.


19 lipca

Dzisiejszy dzień w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach był bardzo pracowity. Na dobry początek dnia dzieci spotkały się z Panem policjantem z którym rozmawiały o bezpieczeństwie podczas wakacji. Dzisiaj także odbyły się ostatnie zajęcia związane z tworzeniem biżuterii. W dziale Galerie zdjęć znajdują się galerie z dzisiejszych zajęć. Zapraszamy.

O zajęciach w GOKu napisała gazeta CWA. Artykuł można znaleźć w dziale Wirtualna Galeria Artykułów..


17 lipca

Zdjęcia z dzisiejszych zajęć są już w dziale Galerie zdjęć. Zapraszamy.


16 lipca

W dziale Galerie zdjęć zamieściliśmy fotorelację z dzisiejszych zajęć realizowanych w ramach programu wakacyjnego dla dzieci i młodzieży.


15 lipca

Pierwszy dzień zajęć pn. "Od tradycji do współczesności" realizowanych w ramach konkursu ogłoszonego przez LGD Wieczno - "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" w zakresie małych projektów już za nami. Zdjęcia z zajęć można obejrzeć w dziale Galerie zdjęć.


14 lipca

Dzisiejsza niedziela była dla nas bardzo pracowitym dniem, praktycznie od samego rana staraliśmy się ulepszyć naszą stronę internetową, głównie pod względem wyglądu i funkcjonalności. W ciągu następnych dni będziemy starać się poprawiać błędy, które być może niedługo będą się ujawniać ze względu na skalę zmian. W związku z tym będziemy bardzo wdzięczni za wszelkie uwagi odnośnie nowego szablonu i jego działania. Spostrzeżenia można wysyłać na adres andrewi@o2.pl.


13 lipca

W dziale Galerie zdjęć opublikowaliśmy fotografie z dzisiejszych zajęć wakacyjnych, które odbyły się w miejscowości Blizno.

Zaktualizowaliśmy także dział poświecony Klubowi "Pod Dębami". Można teraz znaleźć w nim informację między innymi o godzinach otwarcia.12 lipca

Zapraszamy na zajęcia, które odbędą się w naszym Gminnym Ośrodku Kultury w przyszłym tygodniu. Nadal będziemy spędzać aktywnie czas poprzez zabawy na świeżym powietrzu oraz grę w nowoczesne gry karciane i planszowe. Szczegóły na plakacie poniżej.

Zapraszamy także na zajęcia, które będą realizowane za dwa tygodnie w ramach programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności Projektor - Wolontariat Studencki. Tym razem będą to zajęcia teatralne prowadzone przez trzy studentki z Radomia. Szczegóły również na plakacie poniżej. Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy - druk do pobrania w GOK.11 lipca

Zapraszamy do działu Galerie zdjęć. Zamieściliśmy w nim zdjęcia z dzisiejszych zajęć na świeżym powietrzu.

Zapraszamy także do działu Wirtualna Galeria Artykułów w którym zamieściliśmy artykuł z dzisiejszej gazety CWA poświęcony rozpoczęciu wakacji w Książkach, które odbyło się w ubiegłą sobotę.


10 lipca

Na naszej stronie internetowej opublikowaliśmy zdjęcia z dzisiejszych zajęć artystycznych podczas których dzieci wykonywały kolczyki oraz pudełka ozdobne. Zdjęcia można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.


9 lipca

Zapraszamy na zajęcia, które odbędą się w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach w przyszłym tygodniu. Będą to zajęcia artystyczne "Od tradycji do współczesności" realizowanie w ramach projektu "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju". Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy. Formularze rejestracyjne można pobrać z działu Kalendarz. Odpowiednie formularze znajdują się pod datami konkretnych zajęć. Zapisy przyjmujemy do 11 lipca.7 lipca

Zapraszamy do działu Galerie zdjęć. Dostępne są już zdjęcia z wczorajszego rozpoczęcia wakacji.


5 lipca

Na poniższym plakacie publikujemy plan zajęć na przyszły tydzień. Tydzień nosi nazwę "Artystycznie i Sportowo" ponieważ pełen jest zajęć zarówno na świeżym powietrzu (mamy nadzieję, że pogoda nam dopisze) jak i typowo artystycznych. Wszystkie propozycje są ciekawe, ale warto zwrócić uwagę szczególnie na plastyczne "Co potrafią moje ręce" jak również na Podstawy Djskie dla młodzieży gimnazjalnej i starszej. Szczegóły poniżej.

Zapraszamy także na jutrzejsze rozpoczęcie wakacji w parku przy GOK. Będziemy bawić się od 16:00 do 22:00 a poza zespołami Gminnego Ośrodka Kultury na scenie zaprezentuje swoje umiejętności m.in. Matys Van DJ. Oczywiście przewidujemy także gry, zabawy i konkursy dla dzieci i młodzieży a także rozstawimy dmuchany zamek i trampolinę.3 lipca

W dziale Galerie zdjęć zamieściliśmy zdjęcia z dzisiejszych zajęć plastycznych, podczas których dzieci i młodzież przygotowali pod okiem instruktorów dekoracje na powitanie wakacji, które odbędzie się już w najbliższą sobotę.

Zamieściliśmy także zaległe zdjęcia ze świętojanek zorganizowanych przez Klub Seniora działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.


30 czerwca

Gminny Ośrodek Kultury w Książkach uczestniczył wczoraj w III Pikniku Lokalnych Grup Działania, który odbył się w Skwirlnie. Podczas pikniku reprezentowaliśmy i promowaliśmy nasz region czyli Lokalną Grupę Działania Wieczno. Na scenie wystąpił zespół Książkowianka a na stoiskach prezentowane były prace lokalnych artystów. Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć w dziale Galerie zdjęć.


27 czerwca

Wakacje są już coraz bliżej. W GOKu intensywnie pracujemy nad tym aby przygotować jak najciekawszą ofertę zarówno dla dzieci, młodzieży jak i osób starszych. Jak pewnie już zauważyliście w parku przy GOK pojawiła się duża scena, z której planujemy bardzo intensywnie korzystać w okresie wakacyjnym. Pierwsze wydarzenie mające na niej miejsce odbędzie się już za tydzień w sobotę, 6 lipca. Szczegóły o tym wydarzeniu można znaleźć na plakacie poniżej.

Dzięki gazecie lokalnej CWA mamy możliwość cofnięcia się w niedaleką przeszłość. Dzisiaj pojawiły się aż 3 nowe artykuły związane z działalnością Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach. Oczywiście można je już znaleźć w dziale Wirtualna Galeria Artykułów. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.26 czerwca

Na naszej stronie pojawił się właśnie wstępny wakacyjny kalendarz na miesiąc lipiec. Będziemy go sukcesywnie uzupełniać o nowe informacje. Tymczasem zapraszamy już 2 i 4 lipca na zajęcia wokalne przygotowujące do występów na oficjalnym rozpoczęciu wakacji, które odbędzie się już w sobotę 6 lipca w parku przy GOK. Kalendarz można zobaczyć w menu po prawej stronie.24 czerwca

Publikujemy na naszej stronie internetowej obszerne fotorelacje z sobotnich obchodów 65-lecia utworzenia OSP w Osieczku oraz niedzielnych Świętojanek - imprezy integracyjnej zorganizowanej przez sołectwo Szczpulinki. Zapraszamy do działu Galerie zdjęć.


22 czerwca

Wczoraj artyści z Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach uświetnili II Integracyjny Piknik Rodzinny przy DPS w Wąbrzeźnie. Obszerną fotorelację z tego wydarzenia można obejrzeć w dziale Galerie zdjęć.


20 czerwca

W dziale Galerie zdjęć zamieściliśmy krótki fotoreportaż z konkursu drużynowego "Akademia przedszkolaka: ze skrzatem Heniem poznajemy przyrodę". Wydarzenie było realizowane przez Bibliotekę Publiczną w Książkach ze środków otrzymanych z Programu Rozwoju Bibliotek.


19 czerwca

Do naszej Wirtualnej Galerii Artykułów dodaliśmy artykuł z dzisiejszej gazety CWA, poświęcony wystawie Kolekcjonerzy. Jednocześnie przypominamy, że wystawę można zwiedzać tylko do piątku do 15:00. Zapraszamy.


17 czerwca

W dziale Galerie zdjęć zamieściliśmy fotoreportaż z sobotniego otwarcia wystawy Kolekcjonerzy. Zapraszamy także do zwiedzania wystawy codziennie od 9:00 do 15:00.


15 czerwca

W naszej Wirtualnej Galerii Artykułów zamieściliśmy artykuł z gazety CWA poświęcony obchodom Dnia Dziecka w Blizienku i Łopatkach. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

Dzisiaj zapraszamy także na otwarcie wystawy "Kolekcjonerzy". Będzie można zobaczyć m.in. prywatne zbiory monet, widokówek, plakietek, okrągłych znaczków pamiątkowych a także pluszowych misiów, książek, gazet itd. Otwarcie wystawy o godzinie 16:00.


13 czerwca

Jeszcze przez dwa dni można zgłaszać chęć wyjazdu do gospodarstwa agroturystycznego na tradycyjne Świętojanki. Szczegóły na plakacie poniżej.

Zapraszamy także na oficjalne otwarcie wystawy "Kolekcjonerzy", która odbędzie się już w najbliższą sobotę. Wstęp oczywiście darmowy.9 czerwca

Wczoraj i dzisiaj w miejscowościach Blizienko i Łopatki odbyły się obchody Dnia Dziecka. Zdjęcia z tych wydarzeń można zobaczyć w dziale Galerie zdjęć.


2 czerwca

Wpisy z miesiąca maja zostały przeniesione do działu Archiwum 2013. Zaktualizowaliśmy także kalendarz w menu po prawej stronie o terminy wydarzeń zaplanowanych na miesiąc czerwiec.


1 czerwca

Pierwszy Dzień Dziecka z Gminnym Ośrodkiem Kultury już za nami. Fotorelacja znajduje się w dziale Galerie zdjęć.


28 maja

Dużymi krokami zbliża się wielkie święto - dzień dziecka. Podobnie jak w roku ubiegłym sołectwa we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Książkach organizują z tej okazji lokalne imprezy na które zapraszają wszytkie dzieci. Szczegóły o terminach można znaleźć na plakatach poniżej.27 maja

Jak co roku Starosta i Wójt Gminy Książki ogłaszają konkurs pn. "Piękna Zagroda". Na uczestników czekają bardzo atrakcyjne nagrody. Szczegóły konkursu - regulamin oraz karta zgłoszenia można znaleźć w dziale Konkurs "Piękna Zagroda 2013".17 maja

Zajęcia prowadzone przez studentki Alicję i Karolinę w ramach programu Projektor - Wolontariat Studencki dobiegły końca. Zdjęcia z zakończenia projektu "Teatr maski - poznaj swoją drugą twarz" można już znaleźć w dziale Galerie zdjęć.


10 maja

W tym roku w Dniu Matki Gminny Ośrodek Kultury organizuje wyjazd do Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu. Szczegóły na plakacie poniżej.8 maja

W dziale Galerie zdjęć można już znaleźć bardzo ciekawy fotoreportaż z zajęć realizowanych we współpracy z akcją "Projektor - Wolontariat Studencki" pod nazwą "Teatr maski - poznaj swoją drugą twarz". Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


7 maja

Dzisiaj także nie zabrakło zwiedzających na naszej wystawie "Młody Artysta". Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji, którą znaleźć można w dziale Galerie zdjęć.


6 maja

W dziale Galerie zdjęć opublikowaliśmy zdjęcia z dzisiejszego zwiedzania wystawy. Przypominamy, że wystawa będzie czynna do piątku włącznie od godziny 10:00 do 16:00. Bardzo serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze świetnymi pracami Młodych Artystów naszej gminy.


4 maja

W dniu dzisiejszym odbyło się otwarcie wystawy "Młody artysta". Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć w dziale Galerie zdjęć. Zapraszamy także do odwiedzenia wystawy w dniach od 6 do 10 maja od godziny 10:00 do 16:00.


3 maja

W dziale Galerie zdjęć można znaleźć zdjęcia z dzisiejszych obchodów Święta Narodowego 3 Maja.


1 maja

W dziale Wirtualna Galeria Artykułów opublikowaliśmy artykuł związany z ostatnimi obchodami religijno - patriotycznymi oraz konkursem historycznym, z dzisiejszej gazety CWA.

Wpisy z miesiąca kwietnia zostały przeniesione do działu Archiwum 2013.


30 kwietnia

W Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach w tym tygodniu odbędzie się kilka ciekawych wydarzeń w których warto uczestniczyć.

Przedłużyliśmy okres wystaw związanych z ostatnimi obchodami religijno - patriotycznymi. Będzie można je zwiedzać do 3 maja włącznie. Dokładne godziny otwarcia wystawy przedstawione są na afiszu poniżej.


Zapraszamy także na kolejną projekcję filmu zrealizowanego przez Miejską Telewizję Kablową w Wąbrzeźnie "Pamięć - opowieść o Powstaniu Styczniowym", która odbędzie się już jutro o godzinie 16:00.


3 maj to dzień, w którym co roku w Gminnym Ośrodku Kultury odbywają się uroczyste akademie. Podobnie będzie i tym razem. Po mszy świętej, około godziny 12:15, na scenie GOK uczniowie gimnazjum w Książkach przedstawią nam program słowno - artystyczny.


Po obchodach majowych otwieramy kolejną wystawę. Tym razem poświęconą pracy "Młodych Artystów". W jej ramach będzie można zobaczyć prace talentów rysunkowych, fotograficznych i graficznych z terenów naszej gminy.


Pokażmy, że zapotrzebowanie na kulturę w naszej miejscowości jest duże i w dniach wolnych od pracy uczestniczmy w chociaż jednym z wydarzeń przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Książkach.


Poza wydarzeniami opublikowaliśmy także artykuł związany z "Finałem powiatowym XXXVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej". Można go znaleźć w dziale Nasze publikacje.


29 kwietnia

Na naszej stronie internetowej w dziale Nasze publikacje zamieściliśmy opis wydarzeń mających miejsce w ubiegły piątek. Zapraszamy do lektury.


26 kwietnia

W dniu dzisiejszym w naszej gminie odbyły się uroczystości religijno - patriotyczne pod pomnikiem w Brudzawkach oraz podsumowanie konkursu historycznego pn. "UDZIAŁ MIESZKAŃCÓW OBECNEGO WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO - POMORSKIEGO W POWSTANIU STYCZNIOWYM 1863 - 1864". Obszerne fotorelacje z tych wydarzeń można zobaczyć w dziale Galerie zdjęć. Opis przebiegu uroczystości zostanie opublikowany w ciągu kilku dni.


24 kwietnia

Wczoraj w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach odbyło się oficjalne otwarcie wystawy historycznej. W wydarzeniu uczestniczyły trzy klasy szkoły podstawowej. Uczestnicy obejrzeli film przygotowany przez Miejską Telewizję Kablową w Wąbrzeźnie opowiadający o udziale naszego powiatu w Powstaniu Styczniowym. Film wywarł na nich duże wrażenie. Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć w dziale Galerie zdjęć.

(18:32) Dopisano:

W dziale Galerie zdjęć można już zobaczyć zdjęcia z dzisiejszych zajęć prowadzonych w ramach współpracy z akcją Projektor - Wolontariat Studencki, dotyczących teatru maski. Zapraszamy.


20 kwietnia

W dziale Galerie zdjęć można znaleźć zdjęcia z 36. Finału powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w czwartek.

Gminny Ośrodek Kultury w Książkach zaprasza na majowy wieczorek taneczny. Szczegóły na plakacie poniżej.19 kwietnia

Na naszej stronie internetowej w dziale poświęconym konkursowi "UDZIAŁ MIESZKAŃCÓW OBECNEGO WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO - POMORSKIEGO W POWSTANIU STYCZNIOWYM 1863 - 1864" można już znaleźć jego wyniki. Zapraszamy do zapoznania się z nimi. Uroczyste wręczenie nagród w piątek 26 kwietnia br.


16 kwietnia

W Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach już niedługo rozpoczniemy kolejny projekt realizowany we współpracy z akcją Projektor - Wolontariat Studencki. Tym razem będzie on dotyczył teatru i metod tworzenia masek. Projekt nosi nazwę "Teatr maski - poznaj swoją drugą twarz" i więcej o nim możecie przeczytać na plakacie poniżej. Deklarację uczestnictwa można pobrać klikając tutaj. Można ją także otrzymać w Gminnym Ośrodku Kultury.

Zapraszamy także do działu Wirtualna Galeria Artykułów, w którym można znaleźć krótki artykuł z Gazety Pomorskiej na temat projektu MindWall - Ściana Myśli.15 kwietnia

Na naszej stronie internetowej w dziale Galerie zdjęć pojawiły się właśnie zdjęcia z piątkowych zajęć Zumby.


12 kwietnia

Oficjalne zakończenie konkursu "UDZIAŁ MIESZKAŃCÓW OBECNEGO WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO - POMORSKIEGO W POWSTANIU STYCZNIOWYM 1863 - 1864" odbędzie się dnia 26 kwietnia. Szczegóły na plakacie poniżej wpisu.

Zapraszamy także do udziału w wyjeździe do Wąbrzeskiego Domu Kultury na kabaret pt. "PRL-1", który odbędzie się 19 maja. Szczegóły również na plakacie poniżej.

8 kwietnia

Dzisiaj na naszej stronie internetowej pojawiły się informacje związane z finał gminnym XXXVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Artykuł poświęcony wydarzeniu można znaleźć w dziale Nasze publikacje. Warto także odwiedzić dział Galerie zdjęć. Można w nim znaleźć zdjęcia z ww. turnieju.


5 kwietnia

Publikujemy dzisiaj w dziale Galerie zdjęć krótka fotorelację z ostatnich zajęć przeprowadzonych w ramach akcji Afganistan - Kredki zamiast karabinów. Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami.


3 kwietnia

Wpisy z miesiąca marca zostały przeniesione do działu Archiwum 2013.

Marzec już za nami więc czas podsumować pierwszy miesiąc akcji MindWall - Ściana Myśli. W akcji wzięło udział 5 osób. Nie jest to wiele ale nie rezygnujemy. Poniżej możecie zobaczyć pierwszą ścianę myśli oraz obrazek i opis tematu na przyszły miesiąc.
W tym miesiącu będziemy zastanawiać się nad kwestią tego co robić aby nie marnować czasu i jak najlepiej go spędzać. Swoje wypowiedzi podobnie jak w zeszłym miesiącu możecie wysyłać na adres mail andrewi@o2.pl oraz komentować wpis na naszym fanpage'u na portalu Facebook. Zapraszamy do udziału w akcji.


30 marca29 marca

Nawet w Wielki Piątek nie ustajemy z pracami w Gminnym Ośrodku Kultury. Zaplanowaliśmy dwie wystawy, w których będą mieli możliwość zaprezentowania się mieszkańcy naszej gminy.

Podczas pierwszej z wystaw swoje prace zaprezentują osoby młode, które rysują, tworzą grafikę oraz fotografują. Wystawa prac odbędzie się w dniach od 4 do 10 maja. Chęć prezentacji oraz prace można zgłaszać w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach do dnia 30 kwietnia.Druga wystawa związana będzie z kolekcjonerstwem. Od 15 do 21 czerwca sala Gminnego Ośrodka Kultury zamieni się w centrum kolekcjonerstwa. Będzie można zobaczyć m.in. znaczki, widokówki, monety itd. Swoje zbiory przeznaczone do prezentacji można zgłaszać do 10 czerwca.Zapraszamy całą społeczność lokalną do włączenia się w organizację wystaw. Jest to niepowtarzalna okazja, aby pokazać swoje talenty oraz zbiory szerszemu gronu.24 marca

Zdjęcia z piątkowych zajęć związanych z akcją Afganistan można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.21 marca

W ciągu ostatnich trzech dni w GOK-u działo się całkiem sporo. Dowodem na to są materiały, które dzisiaj pojawiły się na naszej stronie internetowej.

Opublikowaliśmy krótką notkę zawierającą informację o tym, co udało się zebrać w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach w ramach akcji "Afganistan - kredki zamiast karabinów". Znajdziecie ją w dziale poświęconym akcji - tutaj.

O akcji pisze także gazeta CWA. Artykuł można znaleźć w naszej Wirtualnej Galerii Artykułów.

Dzisiaj w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach odbył się kiermasz wielkanocny. Krótką fotorelację z tego wydarzenia można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.

GOK w Książkach ogłasza konkurs na "Najaktywniejszego uczestnika zajęć i wydarzeń kulturalnych". Szczegółowy opis konkursu można znaleźć w dziale Konkurs "NAJAKTYWNIEJSZY UCZESTNIK ZAJĘĆ I WYDARZEŃ KULTURALNYCH" oraz na plakacie poniżej.
18 marca

Gminny Ośrodek Kultury w Książkach w imieniu organizatorów konkursu historycznego "UDZIAŁ MIESZKAŃCÓW OBECNEGO WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO - POMORSKIEGO W POWSTANIU STYCZNIOWYM 1863 - 1864" uprzejmie prosi osoby biorące udział w konkursie o wypełnienie ankiety i przesłanie na adres GOK w Książkach do dnia 10 kwietnia 2013r. Ankietę można znaleźć tutaj.

Przypominamy także, że do jutra zbieramy materiały w ramach akcji "Afganistan - Kredki zamiast karabinów". Dzisiaj swoje dary złożyli m.in. Wójt Gminy Książki Jerzy Polcyn oraz Harcerze.
15 marca

Zdjęcia z dzisiejszych pierwszych warsztatów zorganizowanych w ramach Akcji Afganistan - Kredki zamiast karabinów można znaleźć już w naszej Galerii zdjęć. Zapraszamy.


14 marca

Wirtualna Galeria Artykułów poszerzyła się o 3 nowe pozycje. Zapraszamy do lektury.


13 marca

Nasz kalendarz został uzupełniony o nowe terminy. Już w najbliższy piątek w Gminnym Ośrodku Kultury odbędą się warsztaty związane z Akcją Afganistan - Kredki zamiast karabinów. Serdecznie zapraszamy do włączania się w tą szczytną akcję. Dokładny jej opis można znaleźć klikając tutaj.

Zapraszamy także na kiermasz wielkanocny organizowany przez Klub Węzełek. Szczegóły na plakacie poniżej.
10 marca

Na naszej stronie internetowej, w dziale Galerie zdjęć można już znaleźć zdjęcia z dzisiejszego koncertu pt. "Śpiewy nie tylko dla Ewy".


6 marca

Projektor Wolontariat Studencki we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Książkach organizuje akcję AFGANISTAN - KREDKI ZAMIAST KARABINÓW. Szczegóły na plakacie poniżej oraz na stronie poświęconej akcji. Znaleźć ją można tutaj.4 marca

Do naszego kalendarza wydarzeń dodaliśmy nowy termin. Dnia 10 marca odbędzie się koncert z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzny. Szczegóły na plakacie poniżej. Zapraszamy!3 marca

Na naszej stronie internetowej uruchomiliśmy testowo zupełnie nową Księgę Gości. Nie trzeba już wchodzić na odrębną stronę aby pozostawić po sobie ślad. Zapraszamy do testowania. W razie wykrycia jakichkolwiek błędów prosimy o zgłoszenie ich naszemu administratorowi wysyłając maila na adres andrewi@o2.pl.

Wpisy, które pojawiły się już w księdze są wpisami archiwalnymi pochodzącymi ze starej księgi gości.


2 marca

Uruchamiamy na naszej stronie internetowej a także w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach nowy projekt. Jest on autorskim pomysłem Andrzeja Nowaka i nosi nazwę "MindWall - Ściana myśli".

Głównym założeniem projektu jest podkreślenie tego, że myśli zamieszczane przez nas w Internecie nie giną, a co więcej - mogą przenieść się do świata realnego.

Każdego miesiąca w witrynie oraz na fanpage'u GOK będzie pojawiał się temat przewodni. Nasi czytelnicy będą mogli się na ten temat wypowiadać w komentarzach pod tematem miesiąca lub też wysyłając maila do Andrzeja Nowaka, na adres andrewi@o2.pl. Ostatniego dnia każdego miesiąca najciekawsze wypowiedzi zostaną zebrane i stworzony zostanie z nich plakat/bilboard, który pojawi się nie tylko na naszej stronie internetowej i fanpage'u ale także na jednej ze ścian Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach.

Co ważne - wypowiedzi na dany temat mogą składać się maksymalnie z dwóch zdań. Inne wypowiedzi nie będą brane pod uwagę. Ze względów technicznych prosimy także o zatytułowanie wysyłanego maila "MindWall - marzec 2013". Proszę także o zamieszczenie w mailu informacji o tym, czy wypowiedź na bilboardzie ma być podpisana imieniem i nazwiskiem czy też nickiem autora.

O tym, które wypowiedzi trafią na MindWall zdecyduje autor projektu - Andrzej Nowak oraz Dyrektor GOK w Książkach - Marianna Ciupak.

Zapraszamy do udziału w projekcie!

W tym miesiącu temat przewodni przedstawiony jest na poniższym demotywatorze. Wypowiedzcie się na temat tego, czy to dobrze czy też źle, że książki stają się audiobookami.28 lutego

Z powodu zbyt małej ilości chętnych, byliśmy zmuszeni odwołać przedstawienie "Lekcja pokory".


25 lutego

W Wirtualnej Galerii Artykułów zamieściliśmy artykuł z Tygodnika siedleckiego. Zapraszamy do czytania.


23 lutego

Zaktualizowaliśmy dzisiaj dział Projekty zrealizowane. Zamieściliśmy w nim informacje o projektach, które odbyły się u nas w ostatnim czasie.

Zapraszamy także do działu Wirtualna Galeria Artykułów. Znajdą w nim artykuł poświęcony projektowi holenderskiemu z czwartkowego wydania gazety CWA.

Gminny Ośrodek Kultury organizuje koncert z okazji Dnia Kobiet. Wszystkie osoby, które chciałyby wystąpić podczas koncertu proszone są o zgłoszenie w Gminnym Ośrodku Kultury do najbliższego wtorku. Szczegóły na plakacie poniżej


(11:35) Dopisano:

Na naszej stronie pojawił się właśnie film z tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszamy do oglądania. Można go znaleźć w dziale Galerie filmów.


18 lutego

Do działu Galerie zdjęć dodaliśmy zdjęcia z sobotniego spotkania noworocznego dla dzieci i młodzieży w miejscowości Blizienko.

Poniżej znajdą Państwo plakat promujący spektakl pt. "Lekcja pokory", który odbędzie się 17 marca 2013 o godzinie 16:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach. Szczegóły na plakacie.13 lutego

W dziale Galerie zdjęć zamieściliśmy zdjęcia z wczorajszych ostatków zorganizowanych przez Klub Seniora oraz z zajęć holenderskich prowadzonych przez studentów w ramach programu Projektor - Wolontariat Studencki.


11 lutego

Na naszej stronie internetowej umieściliśmy właśnie film z koncertu kolęd i pastorałek pt. "Śpiewajmy, śpiewajmy od serca". Mogą go znaleźć Państwo w Galerii filmów.

Dokonaliśmy także aktualizacji działu Kontakt. Można znaleźć w nim teraz adres fanpage'a facebookowego Gminnej Biblioteki Publicznej w Książkach oraz adres bloga Lokalnego Klubu Mam prowadzonego przez naszą bibliotekę.


5 lutego

W dniu dzisiejszym odbył się kolejny dzień zajęć projektorowych związanych z kulturą i sztuką holenderską. Zdjęcia z zajęć można już znaleźć w dziale Galerie zdjęć.

W dziale Wirtualna Galeria Artykułów zamieściliśmy natomiast kolejny artykuł związany z obchodami Jubileuszu 50lecia Par Małżeńskich. Artykuł pochodzi z gazety Nowości.


4 lutego

Na naszej stronie internetowej pojawiły się właśnie informacje na temat konkursu historycznego organizowanego przez Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Wójta Gminy Książki. Szczegóły można znaleźć w dziale Konkurs historyczny.

Wszystkie wpisy z miesiąca stycznia zostały przeniesione do działu Archiwum 2013. Jednocześnie w menu po prawej stronie pojawił się kalendarz na miesiąc luty. Jak co miesiąc będzie on przez cały czas aktualizowany w razie pojawiania się nowych wydarzeń.

Przypominamy także, że jutrzejsze zajęcia projektorowe związane z kulturą i sztuką holenderską odbędą się nie o 17:00 lecz godzinę wcześniej - o 16:00. Cały czas można przyjść i zapisać się na te zajęcia. Zapraszamy.


31 stycznia

Do działu Wirtualna Galeria Artykułów dodaliśmy dwa artykuły z dzisiejszej gazety CWA. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.


29 stycznia

Zdjęcia z dzisiejszych zajęć Projektorowych związanych z kulturą i sztuką holenderską są już na naszej stronie. Koniecznie zajrzyjcie do działu Galerie zdjęć.


28 stycznia

W dniu dzisiejszym w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach odbył się jubileusz 50-lecia par małżeńskich z gminy Książki. Jubileusz obchodzili: Helena i Benedykt Fic, Marianna i Bonifacy Kalinowscy, Prakseda i Jerzy Kwiatkowscy, Irena i Stanisław Kubińscy, Irena i Zygmunt Osika, Wanda i Zdzisław Petyk, Stanisława i Jerzy Polcyn, Elżbieta i Stanisław Potaczała, Genowefa i Czesław Skiba oraz Maria i Stanisław Węgrzynowscy. Aktu wręczenia medali dokonał wicewojewoda kujawsko - pomorski Zbigniew Ostrowski. Zdjęcia z tego wydarzenia można znaleźć w dziale Galerie zdjęć.


26 stycznia

Dzisiejszy wieczór można było bardzo miło spędzić śpiewając wspólnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach kolędy i pastorałki. Szkoda, że tak mało osób skorzystało z tej możliwości ale z rozmów usłyszanych po zakończeniu koncertu wynikało, że uczestnicy wychodzili z koncertu bardzo poruszeni i zadowoleni. Szczególnie cieszymy się z obecności księży proboszczy z Książek i z Osieczka a także przedstawicieli Urzędu Gminy. Zdjęcia z koncertu kolęd i pastorałek można już zobaczyć w dziale Galerie zdjęć. Niedługo także opublikujemy film, który nagraliśmy podczas koncertu.


25 stycznia

Do naszej Wirtualnej Galerii Artykułów dodaliśmy dwa nowe artykuły z dzisiejszej gazety "Nowości". Zapraszamy do zapoznania się z nimi.


24 stycznia

Zapraszamy do uczestnictwa w projekcie "Kultura i sztuka holenderska" prowadzonym przez wolontariuszy akcji Projektor - Wolontariat Studencki. Szczegóły znajdą Państwo w dziale Kalendarz. Projekt rozpoczyna się dnia 29 stycznia.23 stycznia

Wczoraj w Galerii zdjęć zamieściliśmy zdjęcia z wczorajszych zajęć artystycznych.

Zapraszamy także na tegoroczny koncert kolęd i pastorałek oraz ostatki organizowane przez klub seniora. Szczegóły na plakatach poniżej oraz w dziale Kalendarz.20 stycznia

W dniu dzisiejszym od rana prowadziliśmy prace konserwacyjne na naszej stronie internetowej. Wszystko po to aby działała ona jeszcze szybciej i jeszcze lepiej nawet na wolnych łączach internetowych. W związku z pracami zostały zmienione kluczowe elementy strony a co za tym idzie mogą pojawić się błędy w jej działaniu. Jeśli natkną się Państwo na jakikolwiek problem z działaniem naszej strony internetowej prosimy o zgłoszenie tego faktu administratorowi wysyłając maila pod adres andrewi@o2.pl.


19 stycznia

W dziale Galerie zdjęć możecie obejrzeć obszerną fotorelację z dzisiejszego balu karnawałowego dla dzieci.


18 stycznia

17:30

Dzisiejszy dzień upłynął w Gminnym Ośrodku Kultury pod znakiem Zumby. Zdjęcia oczywiście możecie już zobaczyć w naszej Galerii zdjęć.


11:00

Zapraszamy już jutro wszystkie dzieci na bal przebierańców. Szczegóły na plakacie poniżej.17 stycznia

15:20

W dziale Galerie zdjęć są już zdjęcia z dzisiejszych zajęć. Warto zajrzeć także do działu Wirtualna Galeria Artykułów - zamieściliśmy w nim artykuły z dzisiejszej gazety CWA poświęcone Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.


9:30

Zajrzyjcie do działu Galerie zdjęć. Zamieściliśmy w nim zdjęcia z wczorajszych zajęć plastycznych. A już dzisiaj na 11:00 zapraszamy na zajęcia poświęcone grom towarzyskim.


15 stycznia

W dniu dzisiejszym w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach odbyły się pierwsze zajęcia feryjne. Mimo niskiej frekwencji uczestnicy zajęć przygotowali genialne prace - możecie je zobaczyć w dziale Galerie zdjęć.


14 stycznia

Jeśli ktoś z jakiś powodów nie mógł wczoraj bawić się z nami na 21. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to zapraszamy do naszej Galerii zdjęć. Właśnie zamieściliśmy w niej obszerną fotorelację z wczorajszego finału.


13 stycznia

21:52

Znalazłem jeszcze trochę sił aby napisać te kilka słów. Mimo tego, że nic na to nie wskazywało - mamy rekord! Udało nam się zebrać 5213,52 zł. Dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że szef sztabu idzie dzisiaj spać szczęśliwy mimo tego, że kompletnie stracił głos. Pozdrawiam - Andrzej Nowak, administrator strony Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach, szef sztabu WOŚP w Książkach.


12:40

Wolontariusze udali się na zasłużony odpoczynek. Tym samym i my kończymy naszą relację "Live". Zapraszamy wszystkich już na godzinę 15:00 do GOK'u na uroczystą galę 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie się działo!


10:30

Wolontariusze pracują także w Książkach. Zobaczcie jak im dobrze idzie ;). A po pracy chodzą do GOK'u na ciepłą herbatę.9:30

Przypominamy o tym, że naszych wolontariuszy w tym roku można "skanować". Jeśli posiadacie smartfona z systemem android bądź IOS skorzystajcie z instrukcji podanej tutaj i pomóżcie wolontariuszom zbierać punkty dając im szansę na wygranie atrakcyjnych nagród. Nie zdziwcie się jak po zeskanowaniu kodu zadzwoni do Was sam Jurek Owsiak :). Do naszego szefa sztabu dzwonił już o 7:30 po zeskanowaniu pierwszego kodu.


9:20

Wolontariusze są już w terenie i kwestują. W Osieczku wolontariuszy spotkacie do godziny około 12:00, w Łopatkach natomiast do 12:30. W Książkach kwestujemy do godziny 12:30 na terenie wioski i od godziny 14:30 przy wejściu do GOK.7:59

Pierwsi wolontariusze już dotarli do sztabu, odebrali puszki i niedługo ruszą w trasę.7:21

Już za moment otwieramy sztab i zaczynamy pracę. Niedługo nasi wolontariusze pojawią się na ulicach Książek, Łopatek i Osieczka. Doceńcie ich pracę i zaangażowanie.


12 stycznia

Jeśli chcecie zobaczyć jak wyglądają przygotowania do tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zajrzyjcie do działu Galerie zdjęć.


11 stycznia

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie Sztabu WOŚP w Książkach z wolontariuszami. Wolontariusze otrzymali na nim gadżety - startery sieci Play oraz kominy elastyczne (na zdjęciu pod wpisem).

Niespodziewanie zaraz po spotkaniu z wolontariuszami otrzymaliśmy kolejną paczkę z Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z kolejnymi gadżetami. Ku naszemu zdziwieniu w paczce zobaczyliśmy kolejną licencjonowaną koszulkę z podobizną Alberta Einstein'a. Oczywiście nie oddamy ich za bezcen i będziemy je licytować do ostatnich złotówek w portfelach. Podobnie jak w zeszłym roku, w tym także liczymy na pobicie zeszłorocznego rekordu. W zeszłym roku zebraliśmy 4 812,76 zł + 6,73 Euro. Licytacje, sprzedaż oraz występy już w najbliższą niedzielę od godziny 15:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach. Zapraszamy.10 stycznia

W tym roku Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wraz z operatorem sieci Play zorganizowała konkurs dla wolontariuszy. Każdy z Was może pomóc naszym wolontariuszom wygrać atrakcyjne nagrody. Wystarczy mieć smartfona podłączonego do internetu. Instrukcja punktowania wolontariuszy znajduje się tutaj oraz w dziale Pliki.

Poza Wielką orkiestrą Świątecznej Pomocy zbliżają się także ferie zimowe oraz trwa karnawał. Oczywiście nie zapomnieliśmy ani o jednym ani o drugim. Program ferii zimowych można znaleźć w dziale Pliki oraz w dziale Harmonogramy. Natomiast już za niecały miesiąc będziecie mogli bawić się z nami na zabawie karnawałowej. Szczegóły na plakacie poniżej.9 stycznia

W Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach prace nad Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy idą pełną parą. Wczoraj GOK zamienił się w małą drukarnię - przygotowaliśmy podobnie jak w ubiegłym roku 10 specjalnych numerowanych kart, małe plakaty oraz kilkadziesiąt zakładek do książek z tegorocznym motywem WOŚP.

Piszą o nas także w gazetach. Koniecznie zajrzyjcie do działu Wirtualna Galeria Artykułów. Ukazał się tam właśnie artykuł z Gazety Pomorskiej poświęcony specjalnej koszulce, którą otrzymaliśmy od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Naszych wolontariuszy będziecie mogli w tym roku rozpoznać po specjalnym gadżecie, który właśnie dzisiaj dotarł do nas z Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jaki to gadżet? Wolontariusze dowiedzą się o tym już w piątek na specjalnie zorganizowanym dla nich spotkaniu.


4 stycznia

Otrzymaliśmy gadżety od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Dodatkowo nasz sztab został wyróżniony. Jako jeden z 1000 sztabów w Polsce otrzymaliśmy licencjonowaną koszulkę z wizerunkiem Alberta Einsteina. Do koszulki dołączony jest specjalny certyfikat. Gadżety przeznaczone są na licytację, która odbędzie się w niedzielę 13 stycznia. Podczas finału będzie można także zakupić wiele atrakcyjnych rzeczy, szczególnie dla dzieci, z którymi w dniu finału zgłoszą się darczyńcy.3 stycznia

Z dniem dzisiejszym przestał działać stary adres naszej strony internetowej. W związku z przeniesieniem strony pod nowy adres, musiały nastąpić pewne zmiany w kodowaniu serwisu. W związku z tym jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy z poszczególnymi stronami, proszę je zgłaszać do administratora strony - Andrzeja Nowaka pod adresem mail andrewi@o2.pl.

Dzięki przeniesieniu strony nasz serwis będzie z czasem uzyskiwał nowe funkcje. Pierwszą z nich jest ułatwienie w przeglądaniu grafiki. Następnym planowanym udogodnieniem jest zintegrowanie w pełni z serwisem Wirtualnej Galerii Artykułów, która na chwilę obecną znajduje się w osobnej usłudze. Niedługo zobaczycie jak będzie to wyglądać w praktyce.

Tymczasem zapraszam do przeglądania naszej strony internetowej i zgłaszania ewentualnych problemów.


2 stycznia

Po przerwie świątecznej wracamy do intensywnej pracy związanej ze zbliżającą się Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W murach naszego Gminnego Ośrodka Kultury przygotowują się już zespoły i artyści, których w tym roku będzie więcej niż w latach ubiegłych. Żeby umożliwić wszystkim pokazanie się na scenie w tym roku WOŚP rozpoczniemy godzinę wcześniej - już o 15:00.

Podczas tegorocznej imprezy nie zabraknie także innych atrakcji. Jeśli ktoś w jakikolwiek sposób chciałby wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy prosimy o zgłoszenie się do Gminnego Ośrodka Kultury.1 stycznia


Wykonanie: Andrzej Nowak