Konkurs "Mazurek Wielkanocny" 2016

Gminny Ośrodek Kultury w Książkach, Gminna Biblioteka Publiczna w Książkach oraz Gminna Rada Kobiet w Książkach zapraszają do udziału w kolejnym konkursie kulinarnym, który tym razem poświęcony będzie zbliżającym się świętom Wielkanocnym. Zadanie jakie tym razem stoi przed uczestniczkami i uczestnikami konkursu, to przygotowanie tradycyjnego lub według własnego, unowocześnionego przepisu, mazurka wielkanocnego.

Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy pełnoletni mieszkańcy naszej gminy.

Konkurs jest kolejną świetną okazją do wymiany przepisami przed przygotowaniem tradycyjnego wielkanocnego śniadania. Podsumowanie oraz spotkanie wszystkich uczestników, ich rodzin i znajomych odbędzie się 22 marca 2016 roku o godzinie 13:30.

Poniżej można znaleźć regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia.

Podsumowanie konkursu na Mazurek Wielkanocny

22.03.2016

Dzisiaj w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie konkursu na Mazurek Wielkanocny. W konkursie udział wzięło 11 mazurków przygotowanych przez Panie z naszej gminy. Mile zaskoczyli nas swoją wizytą w trakcie podsumowania konkursu młodzi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Książkach, którzy poszerzyli swoją wiedzę z zakresu wielkanocnych tradycji kulinarnych i mieli okazję nie tylko degustować przygotowane prace konkursowe, ale również porozmawiać z ich autorkami.

Cele konkursu to m.in. kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych, wymiana doświadczeń kulinarnych, aktywizacja społeczności lokalnej . W konkursie mógł wziąć udział każdy pełnoletni mieszkaniec Gminy Książki.

Podczas podsumowania komisja wyłoniła najlepszych, choć nie było to łatwe zadanie.

Każdy z uczestników otrzymał również symbolicznie podziękowania za udział w konkursie.

Fundatorami nagród są: Gmina Książki, Starostwo Powiatowe w Wąbrzeźnie, Gminny Ośrodek Kultury w Książkach, Rada Kobiet, Koło Gospodyń Gminy Książki.Wykonanie: Andrzej Nowak