W dniach od 10 do 12 września 2010 roku odbyło się w Chełmnie szkolenie z zakresu wystąpień publicznych oraz wolontariatu zorganizowane i prowadzone przez Stowarzyszenie Młodych Gminy Płużnica. W szkoleniu tym uczestniczyło sześcioro młodych osób z terenów Gminy Książki. Podczas szkolenia zdobyli oni niezbędną wiedzę do napisania pierwszego projektu o dofinansowanie.

Dnia 16 września odbyło się pierwsze spotkanie poza szkoleniowe. Na spotkaniu zostało ustalone, że grupa będzie robić wszystko aby młodym ludziom w naszej gminie żyło się dobrze i ażeby nie zabrakło dla nich atrakcji. Grupa podjęła decyzję, że będzie się spotykać co najmniej raz w miesiącu.

Do grupy tej może należeć tak naprawdę każdy, kto jest zainteresowany wolontariatem oraz aktywnością społeczną. Poszukujemy szczególnie osób, które dysponują czasem wolnym, są aktywne, kreatywne, chcą zdobywać nowe znajomości i doświadczenia a przy tym świetnie się bawić.

Koordynatorem grupy wybrany został Andrzej Nowak i do niego prosimy o zgłaszanie się w razie jakichkolwiek pytań.Zdjęcia:


Wykonanie: Andrzej Nowak