Archiwum 2024 Galerie zdjęć

50-lecie istnienia Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach (12.10.24)

50 lat minęło od momentu gdy pierwszy raz otworzyły się dla mieszkańców naszej gminy drzwi Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach. Instytucja, której utworzenie dało społeczności szansę na spędzanie czasu inaczej, ciekawiej niż dotychczas. Instytucja, która przez 50 lat ubogaca i będzie ubogacała kulturalnie naszą miejscowość oraz okoliczne wioski poprzez wydarzenia skierowane do osób w każdym wieku. W końcu instytucja, która pobudza kreatywność i zaangażowanie i w której murach rozwijał się nie jeden talent wokalny i artystyczny. Gdy Gminny Ośrodek Kultury w Książkach pojawiał się w pierwszych zamysłach osób odpowiedzialnych za jego powstanie, prawdopodobnie nie spodziewały się one jak wiele dobra, wzruszeń, pozytywnych emocji i talentów wykształci ta instytucja przez lata swojej działalności.

Dzięki ciężkiej pracy pracowników i wolontariuszy naszego ośrodka kultury, ich zaangażowaniu i często w sposób bezinteresowny poświęcaniu całego serca, odbyło się wiele pięknych wydarzeń i występów artystycznych. Praca w naszym ośrodku kultury jest wyjątkowa – każdy poza pełnieniem swoich obowiązków jest też animatorem, opiekunką do dzieci, kucharzem, fotografem, cyrkowcem a gdy potrzeba pracownikiem fizycznym, który potrafi rozstawić trampolinę czy dmuchane zamki a po kilku godzinach spędzonych na pełnym słońcu spakować te wszystkie atrakcje, które służyły najmłodszym. Bez wątpienia jest to jedyna instytucja w naszym regionie, której pracownicy są tak wszechstronni i którzy potrafią w tak małym zespole stworzyć tak wiele i wspierać tak wiele inicjatyw odbywających się na terenie naszej gminy.

W ubiegłą sobotę świętowaliśmy 50-lecie istnienia Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach. Chcemy podziękować jeszcze raz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia a w szczególności KGW Brudzawki za przygotowanie poczęstunku. Dziękujemy również za wszystkie listy gratulacyjne, podziękowania i miłe słowa wypowiedziane w trakcie uroczystości.

Świętowanie zostało ubogacone koncertem „Moja pasja, życie moje” w wykonaniu Basi Kawy. Koncert odbył się w ramach projektu „Żyć z pasją…”.

Podziękowania i listy gratulacyjne