Archiwum 2024 Galerie zdjęć

Warsztaty komiksu (28.06.24)

Wakacyjne warsztaty komiksu „Zaraź się komiksem – warsztaty komiksu jako alternatywa spędzania czasu wolnego. Pasja zamiast nałogów” dobiegły końca.

w czasie warsztatów uczestnicy spotkali się z Panią Martą Mazurską – specjalistką terapii uzależnień. To już nasze kolejne spotkanie z Panią Martą, która jest pełna wspaniałej energii i jest dla nas wsparciem. już w przyszłym roku zaplanowałyśmy z Panią Martą wspaniałą niespodziankę związaną z Cosplay (uwierzcie pierwszy raz usłyszałam to słowo !!!) i mam nadzieje ze dobrze to napisalam).

Same warsztaty komiksu to także nasze drugie spotkanie z Piotrem Machłajewskim – kuratorem kilkudziesięciu wystaw komiksu zrealizowanych w galeriach polskich i zagranicznych, m.in. w Paryżu, Tokio, Moskwie, Barcelonie, Brukseli, Neapolu i Angoulême. Pan Piotr współpracuje z najważniejszymi polskimi twórcami komiksu. Publikuje teksty o komiksie i sztuce współczesnej. Współautor „Histoire de la bande dessinée polonaise”, pierwszej książki poświęconej historii komiksu polskiego w języku francuskim (wyd. Editions PLG 2019). Stypendysta MKiDN. Rysownikiem i scenarzystą komiksów.

W tym roku Pan Piotr przedstawił nam inną technikę tworzenia komiksów.

Warsztaty od pierwszego dnia były niezwykle inspirujące. Pan Piotr podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem, pokazując nam, jak stworzyć interesujący komiks i ciekawą historię. Uwagi i wskazówki Pana Piotra są niezwykle cenne a pochwały motywujące. Warsztaty z pewnością pomogły uczestnikom w rozwoju umiejętności twórczych.

Po raz kolejny wykrystalizowały się wśród uczestników talenty, które dobrze wróżą przyszłości polskiego komiksu.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych twórczych młodych ludzi.

Warsztaty komiksu sfinansowane były ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i zorganizowane wspólnie z Gminny Ośrodek Kultury w Książkach.

Informacja: Facebook Gminna Biblioteka Publiczna w Książkach