Archiwum 2024 Galerie zdjęć

Festyn Sołecki połączony z Dniem Dziecka (20.07.24)

Tym razem pogoda dopisała! W sobotę w parku przy GOK działo się tak wiele rzeczy, że ciężko będzie to tutaj wszystko opisać. Sołtys wspólnie z wieloma współorganizatorami wydarzenia zaprosił mieszkańców gminy na prawdziwą ucztę – zarówno dla ciała jak i ducha. Nie zabrakło stoisk gastronomicznych przygotowanych przez KGW z terenów naszej gminy w ramach I Festiwalu Smaków w Książkach, stoiska Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Książkach gdzie można było sprawdzić swoje umiejętności poruszania się w narko i alkogoglach i również prześwietnych pokazów OSP w Książkach wraz z młodzieżową drużyną OSP, która na fantomie pokazała jak prawidłowo prowadzić resuscytację krążeniowo oddechową. Festyn wspierany był też przez funkcjonariuszy Policji, którzy wprowadzali najmłodszych w świat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie można też zapomnieć o możliwości zrobienia sobie zdjęcia z żywą maskotką czy możliwości uczestniczenia w warsztatach „ManiaNitkowania”, podczas których uczestniczy uczyli się szyć torbo-plecaki. Nie zabrakło również motywu historycznego – można było zwiedzić naszą lokalną izbę pamięci a także zobaczyć bogate stoisko Wąbrzeskiego Stowarzyszenia Historycznego Towarzystwa Jaszczurczego. Również dla najmłodszych pojawiło się wiele atrakcji – dmuchańców, malowania twarzy oraz przygotowanych specjalnie dla nich konkursów z nagrodami. Starszych uczestników wydarzenia po godzinie 19:00 do tańca zaprosił zespół Negro.