Archiwum 2024 Galerie zdjęć

Podpisanie umowy na projekt „Żyć z pasją…” w KIL (22.07.24)

Dnia 22 lipca 2024 roku podpisaliśmy z Kuźnią Inicjatyw Lokalnych w Lisewie umowę na realizację projektu  „Żyć z pasją…”. Jest on adresowany jest do mieszkańców gminy Książki. Skorzystają z niego zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli a realizowany będzie od sierpnia do października.

Chcemy aby uczestnicy projektu zaprezentowali swoje pasje, rozwijali je lub dopiero szukali swoich talentów.

Przeprowadzimy aż pięć działań:

– dwudniową wystawę „Ludzie z pasją” – zaprezentujemy na niej zbiory kolekcjonerskie, malarskie i rękodzieło kilku mieszkańców naszej gminy

– warsztaty kulinarne  „Poeksperymentuj w kuchni” – podczas nich uczestnicy pobudzą swoją kreatywność i nauczą się tworzyć własne przepisy

–  warsztaty  kreatywne  „A może linoryt” – uczestnicy nauczą się tworzenia grafiki na materiale

– „Winylowy Dzień Seniora” – jest to impreza dla 4 klubów seniora działających w gminie Książki. W trakcie imprezy swoją pasję do muzyki zaprezentuje jeden z mieszkańców gminy Książki.

– koncert artystki – skrzypaczki „Moja pasja- moje życie” – podsumowując projekt chcemy pokazać, że pasja może stać się zawodem i źródłem utrzymania.

Projekt dofinansowany jest ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenia Kuźnia Inicjatyw Lokalnych w Lisewie.

Wartość dofinansowania to 4600 zł.